Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 168 cm-hez 85 kg vagyok....

168 cm-hez 85 kg vagyok. Hogyan fogjak neki a fogyókúrának, hogy eredményes is legyen?

Figyelt kérdés

Alap, hogy mozogni kell. Futni akartam, de lebeszéltek, mondván, hogy ekkora súllyal nem tenne jót az ízületeimnek.

Alapvetően az étkezéseimmel is gondok vannak. Nap közben rohanok, estére már farkas éhes vagyok, legfőképp persze édességre. Mindehhez társul egy kis pajzsmirigy-alulműködés is. Kitartásom nulla, de le akarok fogyni, mert így nem érzem magam jól a bőrömben.

Jó tanácsokat, építő kritikákat, motivációkat, konkrét ötletet várnék, amit követve végre sikeresen lefogyhatnék.

Köszönöm!


2013. aug. 12. 22:42
 1/10 anonim válasza:
Szia! Mennyi idős vagy? Egyébként én is hasonló cipőben járok :-(, de úgy érzem, ha belefogok sikerülni fog!
2013. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én ezzel kezdtem (-30kg):

[link]

2013. aug. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Hány éves vagy?

Én 170 cm vagyok és 80 kg-ról kezdtem egy-két hete a fogyókúrát.

Most nagyon elszánt vagyok, mert elegem van a "combösszeérős" és "nincs egy szép ruhám" féle nyarakból. Ez már a 4. ilyen dundi nyaram volt...

Az étkezésen változtattam legelőször.

Nem eszek édességet, kerülöm a lisztes dolgokat, iszok zöld teát és sok-sok vizet.

Tegnap kezdtem Rubint Réka DVD-re tornázni.

Van egy kis eredményem már, ami motivál. Ez pontosan -2,5 kg. Meg eléggé motiváló, hogy a régi csinos ruháimat előszedtem és a télen szeretném őket felvenni, a csizmámmal együtt, ami 4 éve vár a szekrényben.


Sok sikert! (Nekem is...)

2013. aug. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Ezt a kérdést én is feltehetném, úgyhogy kíváncsian várom a válaszokat.

Én most 169cm 77kg vagyok. Régebben már fogytam 93kg-ról 69kg-ra de akkor koplalással, 15 óra után nem ettem semmit. Édességet, cukros italokat teljesen elhagytam és jártam aerobikra vagy fitness terembe. De aztán betegség miatt és mert abbahagytam ezt az életmódot visszajött pár kg. Szeretnék újra lefogyni, de most már tartósan!

2013. aug. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Minden válaszadóval maximálisan együtt tudok érezni, én is hasonló cipőben járok, vagyis ugyanabban. :)

Az a baj, hogy ilyenkor, a nyári időszakban jövök rá mindig, hogy fogyni kéne, amikor már jó lenne pár kilóval kevesebbnek lenni.

Valamiért azonban nagyon nehezen fogok neki. Mindig azt mondom: majd holnaptól, majd hétfőtől, majd elsejétől... Ennek így semmi értelme. Egyszerűen nem tudom már, hogy mi lenne a megfelelő motiváció, ami mindenképp fogyásra sarkallna. Kellene egy erős elhatározás!

2013. aug. 14. 18:59
 6/10 A kérdező kommentje:
Egész nap jár az agyam, úgy döntöttem, nagyon erős elhatározással belevágok. Esetleg vezetnék erről egy blogot. Lenne, aki velem tart???
2013. aug. 15. 21:23
 7/10 anonim válasza:
Szia! Én voltam a 4. válaszoló. Milyen módszerrel vágsz bele a diétába? Elhagysz minden cukros dolgot? Az a baj hogy nekem nagyon nehéz ezt teljesen megvalósítani...pláne hogy imádom a csokikat.1-2 héten egy nap régen is csináltam olyat hogy ettem egy kis csokit mert örökre nem bírtam nélküle.
2013. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pl most is pár nap múlva lesz anyukám szülinapja, lesz a kedvenc tortám plusz sütik...nagyon nehéz megállni hogy ne egyek belőle semmit :(
2013. aug. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell lemondani ünnepekkor a kedvenc sütikről!

Hány fontos ünnepnap van egy évben? 10-20-30?

És hány nap? 365.

A többi napon kell betartani az egészséges étrendet és ha valamit 90-95%-ban betartasz, akkor a maradék 5-10%-ban nyugodtan lehet egy kicsit lazítani (sőt kell is), nem lesz semmilyen káros hatása.

Az a baj, hogy az emberek többsége a 90%-ra (hétköznapokon) nem figyel oda és a maradék 10%-ban (ünnepekkor) akarja "jóvá tenni" azt.

2013. aug. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is nagy csokifüggő vagyok. :/

9-esnek tök igaza van! Ne arról az oldalról közelítsük meg, hogy hogyan nem lehet véghezvinni egy diétát, hanem épp ellenkező oldalról: hogyan fog sikerülni?

2013. aug. 18. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!