Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnek, es mennyit...

Hogyan tudnek, es mennyit kellene lefogynom?

Figyelt kérdés

Szoval 78kg vagyok es 170cm. Megneztem h az idealis testsuly az a 60kg lenne. Milyen torna gyakorlatokat vegezzek a helyes taplalkozas mellett?? A fogyokurat szeptember 1-jen fogom kezdeni es januarig le szeretnek fogyni..szerintetek ha kitarto vagyok es vegig csinalom akkor lehetseges?:)

Es meg azt szeretnem megkerdezni h miket egyek es miket ne.?..

A valaszokat elore is koszonom :)

15/L



#fogyókúra #kitartás #szeptembertol #januarig
2013. aug. 25. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Általánosságban a fehér lisztből készült dolgok, a cukor és a zsiradékok hizlalnak. Fontos a sok rost zöldség/gyümölcs formájában. Nasik, cukros löttyök sajnos minden diétában felejtősek. Egyébként sokfajta diéta van (pl. 90 napos) amikhez már mintaétrendet is le tudsz tölteni az internetről, így könnyebb, mint saját kútfőből kitalálni mit egyél és mit ne. Mozgás lényege, hogy rendszeres legyen, tornázhatsz, úszhatsz, futhatsz, de az is megteszi ha minden nap sokat sétálsz.
2013. aug. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért nem igy megy,mint ahogy az első irta.

Amire neked szükséged van: Szálkásitó diéta szerint kell étkezned. Hetente 4x kell kocognod 50 percet, 130as pulzuson,monotonul.


-Gyümölcsöt SE egyél.

-90 napos diétát és minden étkezési tanácsot ami hozzá fűződik kerüld mint a leprást.


body.builder.hu

testepitek.hu

tesztoszteron.hu


Ezeken minden hasznos infó fenntvan.

2013. aug. 25. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valszokat. Mef azt szeretnem kerdezni h sikerulhet januarig lefogynom? Szeptembertol kezdem.
2013. aug. 25. 13:09
 4/7 anonim ***** válasza:

szeptembertől kezded? nem,nem fog sikerülni. HATÁROZD EL ÉS KEZDJ NEKI AZONNAL!

aztán meglátod majd hogy milyen iramban fogysz,és hogy fog-e sikerülni januárra..

2013. aug. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ha csak fogyni szeretnél, akkor elég, ha egy kalóriakeretet szabsz meg magadnak. A kaloriabazis.hu-n kiszámoltam neked, és az alapanyagcsere értéked (BMR) 1645.37 kcal (ezt akkor is elégetnéd, ha egész nap csak feküdnél). Ha a súlyodat tartani szeretnéd, akkor ennyit kell bevinned, ha viszont fogyni akarsz (azt is kiszámoltam), kitűzött dátum alapján (2014. 01.01) lefogysz 10 kg-ot, vagyis 60 kg leszel, ha a napi kalóriakereted 894 kcal. Így a tervezett heti fogyásod 0.98 kg lesz. Választhatod ezt az utat is, ilyenkor lényegében bármit megehetsz, amit csak akarsz (gyors éttermi ételek, csokik,...), viszont nem biztos, hogy ugyanolyan egészséges is maradsz (tapasztalatból írom). A fogyás alapfeltétele, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel. Én azt ajánlom, hogy először 1300 legyen először a kalóriakereted (így több, mint fél kg-ot, 0.61 kg-ot fogsz fogyni), és így kb. márciusra (de lehet, hogy előbb) eléred a 60 kg céltestsúlyod. Nem kell kapkodni, van időd bőven, és szerintem inkább maradj egészséges, és csak egy fél év múlva add le a kilókat, mint hogy éhezteted magad, de 3 hónap alatt...

Nagyon sokat tudok a diétáról, fogyókúráról, mivel én is 1 hónapig küzdöttem:) Ha szeretnél, írj privátban és kialakítok neked egy étrendet:) 174/54 L

2013. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben.:) es koszonok mindent mindenkinek.:)
2013. aug. 25. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

"Ha csak fogyni szeretnél, akkor elég, ha egy kalóriakeretet szabsz meg magadnak."

Ez csak abban az esetben igaz,ha a kérdezőnek mindegy,hogy izmot vagy zsirt ad le.


"A kaloriabazis.hu-n kiszámoltam neked, és az alapanyagcsere értéked (BMR) 1645.37 kcal (ezt akkor is elégetnéd, ha egész nap csak feküdnél). Ha a súlyodat tartani szeretnéd, akkor ennyit kell bevinned, ha viszont fogyni akarsz (azt is kiszámoltam), kitűzött dátum alapján (2014. 01.01) lefogysz 10 kg-ot, vagyis 60 kg leszel, ha a napi kalóriakereted 894 kcal."

Látom nagyon számolgatod a kalóriákat, csak a fehérje-szénhidrát arányt nem veszed figyelembe. Ami épp a legfontosabb, a kalória pedig elhanyagolható.


"Választhatod ezt az utat is, ilyenkor lényegében bármit megehetsz, amit csak akarsz (gyors éttermi ételek, csokik,...), viszont nem biztos, hogy ugyanolyan egészséges is maradsz"

Ha izmot akar veszteni a kérdező,vagy jojóeffektusba akar esni,akkor ez nagyon jó tanács!

Nem érted,hogy nem az a lényeg,hogy mennyi kalóriát zabálsz,hanem az,hogy milyen arányban eszel szénhidrátokat,fehérjét és zsirt?


"A fogyás alapfeltétele, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel."

Alapfeltétele,persze,csak az a nagy helyzet,hogy nem mindegy,hogy miből viszi be a kalóriákat.


"Én azt ajánlom, hogy először 1300 legyen először a kalóriakereted..........."

Én meg azt ajánlom,hogy ennyire dilettánsan ne osztogass tanácsokat! Kalóriakeret? Ne viccelj már,egyáltalán nem hangzasz szakszerűen!

HA az egész kalóriabevitelét(a fogyókúrás kalóriakeretedben meghatározottat) mind libazsirból meg fehérkenyérből fedezné szerinted fogyna zsirból? Megsúgom,hogy még hizna is!


"Nagyon sokat tudok a diétáról, fogyókúráról, mivel én is 1 hónapig küzdöttem:)"

Igazi szakbarbári tudásod gyarapodhatott 1hónap alatt!

Látszik!


"kialakítok neked egy étrendet:)"

Isten ments,hogy valakinek te irj étrendet! xD

2013. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!