Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez az "amerikai" dolog?...

Mi ez az "amerikai" dolog? Mogyoróvaj. Többi lent

Figyelt kérdés

Olvastam angol oldalakon hogy a mogyoróvaj az egyik legjobb reggelire. Ezt még 1-2 szelet barnakenyér + banán vagy eper. Ez tényleg igaz? Megnéztem neten a mogyoróvaj és a nutella kalóriája egyszinten van. Ezt mégsem értem:/


+ itt sokan írjátok hogy suliba diákcsemegét szabd vinni.. ez is igaz? nem hizlal? mazsola + olajos magvak


L/18


(mondhatnátok reggeliket tojáson + zabpelyhen + tejen + gyümölcsön kívül:D)



2013. szept. 2. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%

A mogyóróvaj csak cukor, a barna kenyér amire rákened is az.

Ez csak üres kalória nem kell csodálkozni ha nem fogysz.

2013. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aki szereti, annak hedonista szempontból lehet az egyik legjobb... Gondolom, azt nem írták, hogy a reggeli kalóriaszegény :P

Mogyóróvaj. Nyilván tele van zsírral, nem várhatod el tőle, hogy kalóriaszegény legyen, s ezen a hozzáadott cukor sem segít... ;)


Suliba a diákcsemege teljesen logikus. Ahogy hegymászáshoz vagy csak úgy egynapos, rövid megállós motorozáshoz is. Sok kalóriát kell bevinned egy nap, ezt könnyebb és gyorsabb tartalmas ételekkel, mi azzal a gond?


Otthon már megvan a hátránya, amennyiben nassolós vagy. Ha az egész filmet végig akarod rágcsálni, inkább salátát egyél. De az olajos mag jó cucc, én legalábbis kedvelem és minden javaslatot messze túlszárnyalva eszem, szükségem is van rá a kalória- és tápanyagbevitelhez, túl sok ételcsoportot zártam ki, de ha egyszer a testemnek nem szimpatikusak :D Napi 2000 kalóriát eszem, valamicske mozgással, rengeteg olajos maggal. Miért hizlalna? Nem eszem kilószámra... Nem a napi normál evés mellé kell rakni nassnak, hanem ételnek kell tekinteni. Mondjuk nehéz is nem, ha egyszer jóllakik vele az ember. Bár ebédre elég fura lenne 10 deka kesu, finom, de hiányérzetem lenne tőle. A párom a munkahelyén olykor hajlamos bedobni 15-25 deka olajos magvat, de azért mindennap nem bírná. S mivel vigyázni akar a 65 kilójára (egész gyermekkorában kövér volt), a 25 deka mogyoró mellé már nem eszik valami sokat aznap... :D Úgyhogy nem hízik. Amúgyis, az olajos mag zöme zsír, nem szénhidrát. Az utóbbi magas szintje "veszélyesebb", bár van, aki remekül tud súlyt tartani félig gyümölcsrizsen élve. Nem vagyunk egyformák.

2013. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

azért az egyik legjobb mert "tápláló",ami náluk annyit jelent hogy teli van kalóriával

amúgy lehet csinálni salátákat is,de a reggelit nem kell ilyen szigorúan venni,ha nem eszel rendesen akkor nem indul be az anyagcseréd,meg úgy is bőven "ledolgozod" napközben

2013. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne már 0 a kalóriatartalma?Zsír az egész, de az megint más kérdés, hogy minőségi, amitől nem szabad parázni egy komolyabb diétában sem.Persze a kalóriadeficitre ügyelni kell.Amúgy házilag is nagyon könnyű elkészíteni, és isteni finom édességeket lehet csinálni, amik nincsenek megcukrozva.
2013. szept. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Reggelire ehetsz, amit akarsz, kívánsz, az étrendeden belül (úgy értem, hogy amely ételt kerülöd a fogyásod alatt vagy tovább, azt ne :)). Nekem a zöldséges rántotta a kedvenc, de van minden, előző napról maradt leves, kis sajt zölséggel, sült káposzta, gyümölcs, amihez épp kedvem van. Tegnap még csoki is volt benne, ami elég extrém eset, de néha belefér. Ma magkenyeret ettem szendvicskrémmel s az elmaradhatatlan nyers zöldségekkel, beállítva egy átlagban 74%-os zsírtartalmú rekordot, amit még tudnék fokozni, de rá kéne készülnöm... Azóta persze feljött a szénhidrát, az élet már csak ilyen.
2013. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

és mi a helyzet a házi készítésűvel? 500gramm sótlan mogyoró + 2 evőkanál olaj (ezt mivel lehetne helyettesíteni?) + kevés só (esetleg még kicsi méz)

2013. szept. 2. 18:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

számold ki:

100g földimogyoró 27g fehérje, 15g ch, 47g zsír. Ez kb. 610 kalória.


Minek tennél bele olajat? A földimogyó olajos mag! Tudtad hogy az amerikai mogyoróvajba nem tesznek zsíradékot? Sokan azt hiszik, hogy van benne vaj, vagy olaj, pedig nincs, mert figyeld meg, ha ledarálod, egy idő után ragacsos masszává áll össze, mert kijön belőle az olaj.

1 bögre ledarált mogyoróból nekem fél bögre mogyoróvajam lesz. Hogy elkerüljem ezt, nem darálom teljesen krémessé, hanem csak "porszerűvé",amennyire ez egy olajos magnál lehetséges, majd öntök hozzá annyi vizet amilyen állagúra szeretném(kenhetőre, kevésbé kenhetőre), egy kupak vanília aroma, édesítőszer és kész :)

10-20g nekem elég is egy napra.

2013. szept. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

hűű köszönöm szépen! :D

édesítőben + vanília aromában kb mennyi kalória van? vagy melyik édesítő a legjobb?

2013. szept. 2. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: Bár nem én voltam a hetes, félig válaszolok:

Kb. nulla kalória van mindkettőben, ha megfelelő édesítőt használsz... A nullkalóriás édesítőkhöz nem értek, nekem csak stevia van, de azt csak és kizárólag gyümölcsös dolgokban kedvelem, máskor zavar az íze. Ez ízlés dolga.

(Én mézet tennék bele, mert az eredmény kalóriatartalmát olyan sokkal már nem tudná növelni, viszont roppant finom :D)

2013. szept. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

HÚS, HAL, TOJÁS, ZÖLDSÉG. olajos mag, valamennyi.. néha.


A FÖLDIMOGYORÓ NEM OLAJOS MAG.


Ezt hányszor kell amúgy leírni? :)

2013. szept. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!