Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme minimálisra...

Van értelme minimálisra csökkenteni a zsírbevitelt?

Figyelt kérdés

Én kb fél éve alig viszek be zsírt (alacsony zsírtaltalmú tejtermék, főréshez minimális olaj, inkább habarok, mint rántást csinálok stb.)

Most pedig azt vettem észre, hogy szinte ki vagyok rá éhezve és ez az olajos magvakkal is így van.


2013. szept. 28. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szervezetnek szüksége van zsírokra, ha nem foygaszt valaki eleget, akkor különféle hiánybetegségei lesznek. Szerintem neked is ez a bajod, ezért kivánod annyira. Egyél normális mennyiséget, és rendbejössz.
2013. szept. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 gömbicica ***** válasza:

a szervezet okosabb mint mi magunk!!!!!

van hogy rá nem tudok nézni csokira, van hogy lemegy pár kocka is. Vagy bármivel előfordult már. Volt, hogy zabáltam az almát, most le nem megy(

2013. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Márpedig zsírra szüksége van a testnek, nem egészséges a zsírfóbia. Ráadásul a zsír laktat és nem ad inzulinválaszt...

Ha pedig ki vagy rá éhezve, akkor szerintem hallgass a testedre...

2013. szept. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Hmm, jó a zsírszegény táplálkozás is, csak általában elhízással, szív-érrendszeri problémákkal jár. És persze a zsírbevitelre reagál s ürül az epe, nélküle pangás lesz, és nem megfelelő koleszterin anyagcsere (hiszen zsírevés nélkül nem ürül megfelelően az epe..). Tehát, van értelme? Előnyöket is lehet írni, de ugye az nincs az alacsony zsírbevitelnek. Próbálták az ellenkezőt állítani, ugye az alacsony zsírfogyasztás lenne szív-érrendszer védő hatású. Csak ez ugye nem így van. Fogyást is nehezíti, mert ugye amíg a zsír tök fogyókúrás, addig amit helyette eszünk.. mégis mit? Lisztet, rizst? Krumplit, müzlit, zabot? Ezek mind töltelékkaják, hízni is lehet velük. Zsírral nem.
2013. szept. 28. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legyen testtömeg kilogramonként 1g zsír. Ebből 0,5 lehet telítetlen.

Pl. ha 50 kiló vagy, akkor 25g telítetlen, 25g telített kell

2013. szept. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez nem tűnik soknak.
2013. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem is kell sok.

A disznózsírt sem kell fagyiskanállal enni ;)

2013. szept. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ideig nyerskaján éltem. Baromi jól éreztem magam, de a harmadik, vagy negyedik héten olyan zsíréhségek törtek rám, hogy az elmondhatatlan. Na, akkor lettem hűtlen a nyerskoszthoz.
2013. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 8 .

Csak az 50g zsír durván 450 kilokalóriája mellé a többit ne kenyérből egye..

2013. szept. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, én is számolgattam, hogy 50g zsírnál tolnom kéne a szénhidrátot ezerrel, ami nekem nem szimpatikus (nagyon sok fehérjét nem tudok bevinni). Akkor nem szoktam fogyni. A kalória erőteljes csökkentését nem nekem találták ki.


Az a helyzet, hogy kinek mi szimpatikus, csak adja meg a testének, amit az igényel. Sokféleképpen lehet egészségesen élni és fogyni is... Bármelyik makrotápanyag dominálhat, bár a fehérje felesleges nagyon nagy mértékben (de egy normál kalóriaigényű ember fogyásakor még értelmes a dominanciája).

Fontosabb, hogy konkrétan miket eszünk s az étrendünk mennyire passzol hozzánk. Én pl. nem hiszem, hogy képes lennék kevés zsírt enni vagy kevés zöldséget, de gyümölcs is naponta kell. Nem is szoktam visszafogni magam, ha valami kell, a testem jelzéseit tiszteletben tartom. Szerintem ez így egészséges, de a hedonizmusom is ezt támogatja.

2013. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!