Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha naponta futok 4-6km-ert,...

Ha naponta futok 4-6km-ert, és fokozatosan növelem a távolságot, akkor tudok fogyni, és feszesedni?

Figyelt kérdés
Mellé napi max két szelet kenyérrel, és sok zöldséggel?

2013. okt. 2. 17:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes kérdés. Az edzés kérdés irreleváns, káros a futás de a fogyáshoz nem sok köze van, egy primitív edzés ötlet..


Ez a kajálás meg elég puritán, van benne glutén és gyors szénhidrát, mellette sok zöldség.. Azaz fehérjeszegény, zsírszegény. A sok zöldség még jó is lenne, de legyünk reálisak: nagyon kevés ember tud életvitelszerűen zöldségen élni, hús, zsír nélkül. Viszont gluténnal terheled a szervezetedet, keményítővel fellököd a vércukrodat. Ez szerintem nem fog menni, főleg nem hosszabb távon.

2013. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Nem, de egyre távolabb kerülsz a hűtődtől.
2013. okt. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
és vegetáriánus étrenddel?><
2013. okt. 2. 18:35
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ milyen vegetáriánus. Ilyen a búzaevés is, amivel szépen fel lehet hízni.


De lehet paleo-vega étrendet is követni, ez azért eléggé jó, és gyors szénhidrátoktól mentes lenne, amivel lehet fogyni. Ilyen ha a sok zöldségből csinálsz kajákat, mondjuk kókuszzsírral. Ekkor van fehérjéd a zöldségből (nem sok, de úgy kb. annyi amennyi kell) és az edzéshez, egészséghez tápanyagod és energiád a zsírból, plusz vitaminok, ásv. anyagok még a zöldségekből.

2013. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem tudom, hogy mennyire vagy ismerős ezen az oldalon, de Táplálkozás Harcműves szájából minden szó hazugság. Ő egy elborult paleós őrült, nehogy higgy neki.


A fogyáshoz a futás, bár egészséges, de nem a legideálisabb sportolási forma. Feszesedni lehet tőle, de csak idővel.


Az étkezésre is ugyanúgy oda kell figyelned: sok sovány hús, zöldség és némi teljes kiőrlésű pékáru, tej (mértékkel). Ha a két szelet kenyér+sok zöldséget az egész napi étkezésre írtad az biztos nem lesz elég.

2013. okt. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

Bárcsak minden szavam hazugság lenne.. akkor elkezdeném írni, hogy milyen rossz ma a világ, milyen szegény mindenki, milyen káros az alkoholizálás, a gabonaevés, a tejivás.. és mindez hazugság lenne, képzeljétek el milyen könnyű lenne.


De nem, sajna.. legyünk tárgyilagosak:

"a futás, bár egészséges" - köze nincs az egészséghez mai embereknél a koca-kocogás.. értelmetlen pótcselekvés, és lehetne sorolni a hátrányait.. miért egészségtelen.


"sok sovány hús" - jah, csak laktatóbb és táplálóbb a zsíros hús, ráadásul minek több fehérjét enni, ami drága és inzulinválaszt vált ki, amikor lehet több zsírt is enni, ami kitűnő tápanyag.. erre egy magyarázat van, elég szánalmas: a zsírfóbia terjedése. De ez csak egy betegség, ami majd kinevelődik az emberekből, egyszer.. szépen lassan.


"és némi teljes kiőrlésű pékáru" - aminek voltaképp semmi előnye nincs, csak annyi hogy olcsó hulladék, amivel ki lehet tömni a belet. Viszont az életminőségre már csak kedvezőtlen hatása van, onnan kezdve hogy glutén, egyéb lektineken át odáig hogy értelmetlen keményítő, ami csak hízókúrához, és éhezőknek a túléléshez kell.. hát, fogyáshoz éppen értelmetlen.


"tej (mértékkel)." - ja, bociknak. Az a baj, hogy a mértékkel történő tejfogyasztás mellett az elhízás, cukorbetegség, autoimmun betegségek, rák már nem annyira mérsékelt problémák, bár kinek mi. Drogozni is lehet, mértékkel, ki mondaná hogy ne? Csak a következmények.. Éppen fogyókúrás rovatban vagyunk, akkor itt tejet nem iszunk. :) Sem a fogyás, sem az egészségkárosító hatása miatt.

2013. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Makoscsiga ***** válasza:

"Az edzés kérdés irreleváns, káros a futás de a fogyáshoz nem sok köze van"

Hogy lehet valaki ilyen mélységesen buta... elképesztő. Ember azt gondolná, hogy ilyen alcsony értelmi képességekkel már a lélegzés se nagyon megy. Bár, mondjuk, erre jó a tájcsi.

2013. okt. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Csiga, talán megbeszéltük már: Tájcsival én 30 másodpercnél gyorsabban kivégezlek, semmi lebecsülnivaló nincsen benne.


Te akkor a legprimitívebb mozgásformát (futás) jónak tartod, és elképzeled azt, hogy a mozgás meghatározó a fogyásban. De miért van az, hogy ettől én még nem tartalak téged primitív véglénynek, te pedig hülyének gondolsz mert más tapasztalatok és más tanulás után a tiedtől eltérő véleményen vagyok?


Én fel tudom fogni, hogy te egy konzervatívabb nézetű iskolát követsz, megtanultad hogy a mozgás a fogyás titka, meg a futás milyen jó, ezzel én tisztában vagyok. De nem tűnik fel, hogy te még azt sem tudod megemészteni, hogy vannak más nézetek, amik hibáját még csak bizonyítani sem tudod, nem kellene lenézni ezeket..


Istenem.. és olyan lazán neked áll feljebb, hogy észre sem veszed magad.. már nem tudok az ilyenen nevetni. Oké, fuss, futtass másokat, de ha én azt mondom hogy káros, akkor legalább érvek alapján vitasd.. Agyhalál van ezen a héten, úgy látom :)

2013. okt. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Makoscsiga ***** válasza:

"Tájcsival én 30 másodpercnél gyorsabban kivégezlek"

Nanebassz!!! Ilyennel, komolyan mondom, az ovodások vetítenek egymásnak. Egyre durvább vagy! :-D "Agyhalál van ezen a héten" Agyhalál az....

2013. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Képes voltál reagálni a fellengzős, burkoltan agresszív, egyetlen irreleváns mondatomra.


ÉS A TÖBBI?? Nyilván soha az életben nem foglak kinyírni, bőven lesz.arom mit gondolsz a tájcsíról. Én egészen boldogan elvagyok a tudattal, hogy elég erős vagyok hozzá.. Tudod, apró örömök.


De a témában valami konstruktív kritika? Nem mondhatod, hogy nem futja rá.. aludj egyet, és hozz össze valamit.. mert ez így egy küzdősportolóval, harcművésszel még valamire való beszélgetés is lenne, de veled..

2013. okt. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!