Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Proteinturmixok? Mindent...

Proteinturmixok? Mindent szeretnék tudni róla, Mikor kell fogyasztani. Edzés előtt/után? Vagy bármikor lehet? Egészséges egyáltalán? Milyet ajánlotok? Ebben a témában egyáltalán nem vagyok otthon, aki 'ért hozzá' tudna róla írni? :D

Figyelt kérdés

2013. okt. 5. 18:31
 1/5 anonim válasza:

Én ugyan nem vagyok akkora szakértő a témában mint itt egyesek de azért megpróbálom.

Protein turmixot bármikor lehet fogyasztani általában reggel, edzés után szénhidráttal és este (ha lassú felszívódású) szokták inni. Szigorúan vízzel és nem tejjel , bár az sem akkora katasztrófa de ne rontsuk már el ezzel a felszívódást...Az hogy egészséges e válaszra sem méltatom ne haragudj :D

2013. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ja igen és ,hogy milyet ajánlok? Hát ezt mert neked kéne eldönteni de nyilván a jobb minőségűet részesíteném előnyben. Mondjuk nagy klasszik itt Magyarországon a scitec-es 100% Whey Protein (Professional) és társai. De ez lényegtelen nagy különbség nincs ebben az ár kategóriában. Ha el vagy eresztve vegyél lassú felszívódásút (kazein például) és lefekvés előtt told be. Erre is ott a scitec Casein Complex.

De ha sok pénzed van akkor ON-fehérjét vegyél az nagyon tuti.

2013. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapismeretek gugli első találat.


Ha nem akarsz édesítővel, színezékekkel telenyomott drága túlhypeolt termékeket venni, akkor Myprotein.

2013. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A lényeget leírták már előttem.

Amire még figyelj, hogy tejsavófehérje legyen, ne valami növényi eredetű és/vagy kevert (a kevertben általában nagyobb arányban van növényi fehérje, mint tejsavó).


Nem élsportoló, "csak" sportoló átlagembernek tökéletesen elég a tejsavó koncentrátum.

Ár/érték arányban a legjobb.

Elég gyors felszívódású ahhoz, hogy edzés után is jó legyen, de nem annyira gyors, hogy pl. egy reggelinek vagy éjszakainak ne legyen megfelelő.


Nyilván ha a "tökéletesre" törekszel, akkor edzés utánra izolátumot vagy hidrolizátumot iszol koncentrátum helyett és éjszakai fehérjének meg tiszta kazeint választasz, de ezek mind drágábbak.


Tehát a legfontosabb időpontok:

- edzés után "kötelező" (gyorsan felszívódó szénhidráttal),

- reggelire első étkezésnek zabpehellyel vagy valamilyen lassan felszívódó összetett szénhidráttal,

- lefekvés előtt éjszakára (pl. túróval, a túróban sok a kazein és a túrót ízesítheted a fehérjeporral).


Én is Scitec termékeket szoktam fogyasztani, mert egyrészt minőségi, másrészt jó ár/érték arányú, nem mellesleg ízre nekem a legfinomabbak.

A (sima) csokis, a (sima) vaníliás és a karamellás verhetetlen. :)

2013. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2013. okt. 6. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!