Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem fogyok a hasamból?

Miért nem fogyok a hasamból?

Figyelt kérdés
Két szülés után álltam neki két hete a 90 napos diétának, inkább a centiket mérem, mint a kilókat. Eddig a hasamból semmit sem fogytam, viszont a combomból már 3 centit (ez nem is értem) máshonnan 1-1 centit. A 90 napos mellett a napi kalóriamennyiségre is figyelek, max 1200 kalóriát eszem, ennyi esik jól, és mozgok is. Szerintetek a hasamról miért nem fogynak a centik? Be fog indulni? Kb mikor?
2013. okt. 12. 08:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Elmondom miért. A 90 napos diéta egy teljesen logikátlanul felépített butaság. A makrotápanyagok szétválasztásával nem fogsz jobban fogyni. Az egész köbö annyiból áll, hogy jön a szénhidrátnap, ekkor jól bezabálsz, ennek következtében kalóriapluszban leszel. De aztán jön a többi éheztetés(élén a gyümölcs- és folyadéknappal), és így összeségében fogyni fogsz.


Azonban a rengeteg megevett gyümölcs nem fogja megtartani az izmoaidat. Ezért olyan helyekről fogsz fogyni, ahol a legjelentősebb mennyiségű izom van. A comb a legnagyobb izom, így onnan könnyen mennek a centik. A zsír nagy része ottmarad, mert nem eszel elég fehérjét.


A has egy nem túl edzett embernél túlnyomórészt zsírból áll, ezért onnan a szervezeted kevésbé szeretne fogyni, inkább az izmaidat emészti fel.


Na, ezért nem szabad a 90 napos elmebajjal bohóckodni, és ezért nem szabad a mérlegre hagyatkozni a tükör helyett.

2013. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2 hét az nem sok, az pedig teljesen normális dolog, hogy egyesek a hasukból fogynak utoljára. Én is ilyen vagyok. A kb. 25 kg súlyfeleslegemből elvesztettem 10 kilót, (rajtam kívül) mindenkinek feltűnt, mennyit fogytam, a combomon és az arcomon még én is láttam... De a hasam szinte semmit sem változott, a nadrágok alapján is csak pár centit. Aztán megint lement pár kiló és végre kezd látszani a hasamon is. Ez ilyen.


A 90 napos diétát sokat bíráltam már életem folyamán, most nem teszem. Én nyilván nem azzal fogytam (hanem többek között szénhidrátcsökkentéssel), de nem is a fogyókúra befolyásolja, hogy honnan megy le a fölösleg.


Kérdező, türelem, sor kerül majd a hasadra is :)

2013. okt. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Kedves első, ma szénhidrát napom volt, ettem 1200 kalóriát, de mozogtam, amivel kb. 600-at égettem el, azért ezt nem nevezném nagy zabálásnak és kalória többletnek :-)de biztos igazad lehet az izom bontással kapcsolatban


kedves második! köszönöm a biztatást, remélem igazad lesz:-)

2013. okt. 12. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!