Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Magkenyeret miért ajánlott...

Magkenyeret miért ajánlott enni fogyókúrakór? Az olajos magvak nagyon hízlalnak!

Figyelt kérdés
Életmódot váltottam, tehát nem is igazán fogyókúra, de én nem merek magvakat enni. Még súlytartásnál sem fogok, mert rengeteg kalória.
2013. okt. 23. 11:18
 1/3 KillBéla ***** válasza:

Na látod ez itt a baj a kalória. Életed végéig azt akarod nézni, hogy most ez ennyi az meg annyi kalória? A magkenyrek

azért nem hizlalnak mert nem b*sszák fel a vércukrodat.

2013. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A magkenyeret nem javaslott a korabban fogyasztott kenyernyi mennyisegben enni, pontosan a kaloriatartalma miatt. Maga a kenyer sokkal egeszsegesebb, tele van sok-sok hasznos tapnanyaggal, de nem veletlen, hogy magkenyerbol nincs kiszereles.


Ehetsz magkenyeret, de figyelj a mennyisegre. Persze jobb, ha egyaltalan nem eszed, boven meglehet elni pekaruk nelkul is. A kaloria pedig igenis szamit, ha nem akarod szamolgani, akkor erdemesebb alacsony kaloriatartalmu etelekbol osszeallitani az etrendedet.

2013. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ki szerint mi az ajánlott, nekem muszáj magkenyérrel lefogyni, mert valamit enni kell. Nehéz a majdnem vega majdnem paleósok élete :D Főleg, mert a magkenyereim baromira finomak, messze jobban ízlenek, mint a normál péksütik. Viszont nem kell minden étkezésben magkenyérnek lenni... Simán lehet rántottát enni zöldséggel, sült zöldséget, leveseket (a mazsolás-mézes kókuszlevest most hagyjuk, mellesleg az is finom), főzelékeket ésatöbbi. Nekem a magkenyér direkt azért van, hogy kalóriát vigyek be, nélküle nehéz lenne, mert gyümölcsből sem tudok rengeteget enni, házi tojásból sem jutok hozzá napi tucatnyihoz... Zöldségből egy vagyonba kerülne jóllakni. Sok zöldséget eszem, de az önmagában (még zsírral és tojással is) kevés.

Úgyhogy én nem látom a problémát, az embernek naponta rengeteg kalóriát kell bevinnie s ebben jó partnerek az olajos magvak.


Amúgy a magkenyereket inkább maglisztből sütik sokan, amiben több a fehérje és kevesebb a zsír, főleg az omega-6.

2013. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!