Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha puffasztott rizs ugyebár...

Ha puffasztott rizs ugyebár szénhidrát akkor miért ajánlják fogyókúrásoknak?

Figyelt kérdés
mert én úgy tudtam hogy fogyókúra alatt nem szabad szénhidrátot fogyasztani...
2013. okt. 17. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván tévhited alapja, hogy még nem jártad ki a 8 általánost, ahol megtanítják hogy az élőlények lipidekből, fehérjékből és szénhidrátokból épülnek fel, meg persze szervetlen anyagokből. Ezek bármelyikének bevitele nélkül megdöglesz.
2013. okt. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%

Akkor sajnos rosszul tudod. Szénhidrátra szükséged van, például az agyműködést is a szénhidrát "látja el".


A túlzott szénhidrát/zsírfogyasztás viszont tényleg nem egészséges, főleg ha nem is mozogsz. A fogyókúrákat el kell felejteni, sz@rt sem érnek. Rendes étrenddel és mozgással lehet fogyni, később pedig megőrizni az alakod :)


A pufirizsa pedig azért jó, mert egy szelet csak 10g, ami kb 35kcal ;)

2013. okt. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a szénhidrátból energia lesz, így kell. Az nem mindegy, hogy milyen mennyiség és miből.
2013. okt. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem tudsz olyat, hogy nem eszel szénhidrátot. Max akkor ha csak húst eszel, mivel abban nincs egyedül.
2013. okt. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

A pufirizs nekem önbecsapási kísérletnek tűnik, illetve tény és való, hogy valami száraz izét esznek, megértem én ezt az igényt, nekem is kellenek a magkenyereim néha, igaz, nélkülük mivel is laknék jól, túl speciális a táplálkozásom.

Valamiért a fogyókúrázók kerülni próbálják a kalóriákat, így jön be a pufirizs. Csak éppen kalória nélkül nem működik az ember... A jobbak persze esznek hozzá valamit, s nem érthetek mindent.


Viszont szénhidrátot elég nehéz nem enni. S akkor sem egy nagy ötlet.

A legtöbb fogyókúrában sok szénhidrát van, ahogy az ajánlásokban is (amikkel én nem értek egyet, nem vagyunk egyformák).

Az én napomban is folyton előfordult a szénhidrát, pedig ketogén kísérlet napom van (ha sikertelen, ami a tipikus helyzet, akkor is max. 50g a CH) . A szénhidrát kvázi elkerülhetetlen, de az nem baj. Csak megfelelő fajta legyen s adott esetben (ha az ember fogyását az segíti vagy más okból jó neki) kicsi mennyiségű.

2013. okt. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: A zsírban sincs. Nem egyszerű megenni a zsírt magában, de nem lehetetlen. Plusz a lenmagban is elég kevés van, most abszolút nullát ne várjunk, az túl kemény feltételé. Lenmagos zsírt ettem már. Annyira nem jó, de néha elálló tömény ételre van szükség és nem kifinomult gasztroélvezeti cikkre (mindazonáltal azóta azért felváltotta a diós vaj vagy ghee, na az finom).
2013. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
36%

Nekik is el kell adniuk valahogy a terméküket.:) De a puffasztott rizs az minden, csak nem fogyókúrára való.


Szénhidrát:

3 évvel ezelőtt kenyeret kenyérrel ettem. Nekem szerencsére a külsőmön ez annyira nem ütött vissza, max csak 3kg felesleg volt rajtam. Viszont havonta 3x migréntől szenvedtem. Pattanásokról meg nem is beszélve. No és elhatároztam, hogy változtatok az étrendemen. Nem eszek semmilyen pékárut, és tésztaféléket. Minden mást igen. Szénhidrátot így drasztikusan lecsökkentettem. DE! Teljesen amúgy sem lehetne megszüntetni, de nem is akartam. Ott van például a rizs, amiben szinte ugyanannyi szénhidrát van, mint a kenyérben, de sokkal egészségesebb.

Szóval egyél szénhidrátot nyugodtan, csak az a nem mindegy, hogy milyen fajtát eszel. Interneten utána lehet nézni, melyik kajákban van úgymond "jóindulatú" szénhidrát.

Az mindenesetre biztos, hogy nekem azóta se migrén, se fejfájás, a bőröm gyönyörű lett, és bónuszként az 3 kg is lefolyt rólam :) És az orvos is mondta, hogy jól tettem, mert a "rossz indulatú" szénhidrát (pl. kenyér) sok betegség okozója.

2013. okt. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!