Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A lisztes dolgok nagyon...

A lisztes dolgok nagyon hizlalnak?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 13:01
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a cukorral együtt a két legnagyobb ellenség.

Egyedül a teljes kiőrlésű lisztek azok, amik nem hizlalnak, de egy idő után már azok is nehezítik a fogyást.

2009. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
43%

Ne írjunk marhaságokat!

Gondolkozz! Miből van a testeden a felesleg? A zsírból! A lisztben mi van? Keményítő, amit a szervezet cukorrá alakít át, és csak nagyon korlátozott mennyiséget tud belőle tárolni. Ráadásul a cukor felelős az éhségérzetért is. Tehát ha megvonod a lisztet, fogyni nem fogsz, csak éhesebb leszel, ami miatt többet fogsz enni, ergo hízol. Csak hajrá. Annak is aki marhaságokat terjeszt.

2009. nov. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
33%

Én lisztérzékeny vagyok, bár eszek azért lisztet, de csak minimálisan.

Emellet rengeteg mást, imádok enni, nagyonsoakt eszek, és a lehető legegézségtelenebb módon: egész délelött szinte semmit, ebédre angyonsoakt és csipegetek fél nap, aztán este 10körül egy nagyvacsora...

És vékony vagyok, sosem hiztam el.

Én azt mondom, nem maga a liszt hízlal, hanem az, amiben van: a péksütemények, sok fajta csoki, fehérkenyér, stb...

2009. nov. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
hát azért azt nem mondanám, hogy a lisztes dolgok nem hízlalnak. Én amióta nem eszem rendszeresen kenyeret és tésztaféléket azóta lement 5-6 kiló és ezt simán tudom is tartani. Igaz cukrot sem eszem , csak édesítőt, de azt már előtte is így csináltam.
2009. nov. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a liszt nem azért hízlal mert cukor van benne (egyik okos ezzel érvelt, nem hízlal mert nincs benne cukor:D) hanem azért mert feldolgozott. A búzaszemeket gyakorlatilag sz*rrá őrlik, és emiatt nem egészséges, és hízlal is (mert a feldolgozott anyaggal a szervezet nem tud mit kezdeni, emészteni különösebben sokat nem kell, gyorsan felszívódik, és megy szépen zsírba raktározódni hacsak nem mozogsz)
2009. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
Kedves Második hozzászóló. Mint edző mondom neked, hogy bárhol is szedted ezt az infót össze, téged nagyon félrevezettek. A fehérliszt az szét van örölve, aminek következtében a GI indexe magas lesz, ez azt eredményezi, hogy miután berakod a kis fehérlisztes bármit, pl. péksüteményt, zsömlét, kiflit stb. akkor az inzulinszinted szépen megugrik, fel a csillagos egekbe, csakúgy mintha kólát innál, vagy ennél egy banánt például. És mivel nincs izommunka, sem energiadeficit, mivel nincs edzés utáni állapot, mit csinál a test?! Hát szépen elraktározza. Hova tudja? Májba glikogénként? nem volt izommunka nem ürült ki a májglikogén raktár, ezért oda nem, mert tele van. Akkor jöhet az izomglikogén, oda sem ,mert nem volt izommunka, tehát akkor sok a felesleges energia, eltárolom zsírba. Ezt hívják hízásnak. Remélem így mások számára is érthető lesz, miért olyan baromi fontos a GI index, és annak figyelembe vétele. Ez egyben válasz is volt arra, hogy miért nem jó a liszt. A teljes kiörlésű liszt természetesen jó, mivel alacsony GI index jellemzi, így nem emeli meg a vércukorszintet egyből, és nem is olyan magasra, kvázi nem ha raktároz is belőle a test zsírként, lényegesen kevesebbet, mint a fehérliszt esetén.
2009. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, nagyon jól leírtad a lényeget. köszi
2009. nov. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!