Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most fogyokura alatt lehet...

Most fogyokura alatt lehet pl: leveseket enni pl karfiollevest, ha belefér a napi kalória keretembe?

Figyelt kérdés

Leakarok fogyni mert elegem van már ahogy kinézek gyűlölöm magam, csak az a helyzet hiába mondtam anyuéknak ők biztos nem fognak mindig csirkemell,zöldséget csinálni ebédre külön nekem, ezért arra a döntésre jutottam ha pl levest csinál ami karfiolleves,borsóleves,gombaleves stb.. vagy akár rakott kel, rakott zöldbab eszek belőle, de a tésztákat,cukrot,üditőket,csokit erősen mellőzöm kiiktatom.

szendvics az nálam alap reggelire és azt átváltoztatom vagy barna zsemléből vagy teljes kiörésűre.

gyümölcs,zöldség az megmarad nálam imádom őket.

és rendszeresen sportolnék természetesen tehát 1 óra karido( futás,bicó, aerobik+alakformáló)


2013. nov. 3. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:

" Most fogyokura alatt lehet pl: leveseket enni pl karfiollevest, ha belefér a napi kalória keretembe? "


-igen,

2013. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha kalóriákat számolsz, akkor MINDENT lehet enni. (Ha hülyeségeket eszel, akkor csak nem laksz jól és máskor keveset eszel ilyenekböl és értelmesebb dolgokból meg többet.)


A levesek általában eleve nem tartalmaznak sok kalóriát, ha nem teszel bele rántást (ami szerintem csak az eredeti ízét csökkenti, a kalóriát meg igencsak feldobja), és lehetöleg kevés tejfölt/tejszínt teszel bele, ha szükségét érzed. (A legtöbb anélkül is finom)


Az elég hülyeség, hogy egyes dolgokat letiltasz, mert egy idö után nem fogod birni és AKKOR kilószómra tömöd majd magadba. Sokkal okosabb, ha "megengeded" ezeket is, de csak kis mennyiségben, kontrolláltan.


A csirkemell-zöldség meg eleve a lehetö legrosszabb ötlet, mert ha ennyire egyoldalúan étkezik valaki, annak elöbb-utóbb hiányai lesznek. A sok zöldség (meg természetesen a gyümölcsök is) kimondottan jók, húsra (pontosabban fehérjére) természetesen szükség van, de ez NEM csak csirkemell lehet, hanem minden más is megfelel.

A tésztákat, édességeket, csipszeket, üdítöket érdemes visszafogni, de nem letiltani.

2013. nov. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A leveseket rántás nélkül edd, akkor igen.
2013. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen/nem.


Karfiol levest ehetsz (zöldség), de olcsó, ócska gabonákból szendvicset butaság, hogy kalóriaszámolgatás mellett lehet enni. Ha a glutén, a keményítő bevitel megbetegít, és legyengült, rossz endokrin szabályozási rendszer pedig zsírraktározást, hízást okoz akkor tök mindegy lesz, hogy milyen kalóriakeretek között mozgunk.. betegek és zsírosak leszünk.


Tehát karfiolt egyél nyugodtan, de kenyeret nem kellene. Teljes kiőrlésűt legfeljebb a gabonagyárak istene fogja díjazni a túlvilágon (ha hiszel ilyesmikben), ennyi erővel nekem is adhatnád a pénzedet, vagy kidobhatnád a szemétbe. Drágábban megveszed ugyan azt a mocsok vackot (amit lisztnek nevezel), ettől még semmi nem lesz jobb (sajnos).


Kis futás pedig szintén nem úgy tűnik, mintha megváltaná a világot, viszont az 'alakformáló' edzés, vagy ahogyan az értelmes magyar nyelv hívja 'erősítő edzés' az alapvető kell legyen, ez jó ötlet.

2013. nov. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
természetesen igen, de akkor mit sem ér, ha lisztes rántás, meg hurkazsír meg cukor van benne (gyümölcsleves, paradicsomleves)
2013. nov. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azok kivételével a sovany levesre gondoltam:dd
2013. nov. 3. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Pedig a hurkaleves (zsír, hús) még mindig étel.. senki sem lesz beteg tőle, elhízott vagy rákos..


Nem értem miért dívik még mindig a fórumozók körében a zsírkerülés. Mióta a hivatalos táplálkozási ajánlásokba bekerült a zsírszegénység ajánlása (a növényi olajok preferálásával együtt) mégis mi lett jobb? Csak több beteg és elhízott lett, semmi sem változott pozitív irányba. Hurkás karifolleves, éljen! :)

2013. nov. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!