Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet esti éhség ellen tenni?

Mit lehet esti éhség ellen tenni?

Figyelt kérdés
Egészségesen táplálkozom és fogyni szeretnék. Nappal tudom tartani a helyes táplálkozást, de este vége... Annyira éhes vagyok, hogy nem érdekel az egész és össze-vissza elkezdek enni minden, amit találok... Mit lehetne tenni ez ellen? Vagy ha nem is szüntethető meg az esti éhség, mit lehetne enni ilyenkor, amivel nem rombolok le mindent?
2013. nov. 12. 22:16
 1/7 anonim válasza:
rágózz, hátha segít. Egy biológia óra ugrott be azonnal, ahol a tanárunk az óra alatt rágózni tilos szabály ellen szólt, miszerint a rágózás stressz csökkentő hatású így egy feleletnél/dolgozatnál nyugodt ésszel tudsz bizonyítani... Emellett elhiteti az agyaddal, hogy éppen eszel, ezáltal csökkenti az éhséget. Egy próbát szerintem megér ;)
2013. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk egyél? Zöldségekből csinálj magadnak salátát nagyon kevés olívaolajjal (mondjuk pradicsom+paprika+hagyma+répa+kínai kelkáposzta+só, bors, bazsalikom), egy szelet teljes kiőrlésű kenyér rajta felkarikázott tojással. A salátából rengeteget megehetsz. Ha ez sem elég, kanalazz be egy kefirt is mellé.
2013. nov. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem ártana tudni, napközben mit és mennyit eszel, lehet, hogy teljesen jogos hiányod van valamiből.

De az is lehet, hogy egyszerűen este vagy éhes, mint én (bár még nálam is változó ez).

Hmmm... Amikor az éhség elég enyhe ahhoz, hogy képes legyek gondolkodni, s már ettem annyit, hogy ne legyen jogos a nagy éhség, akkor be szoktam próbálkozni a kedvenc salátámmal, aminek fontos összetevője egy csomó sült hagyma. A könnyed zöldségek (sokféle, színes, leves, ropogós) csodálatosak és megtöltenek, az ecetért úgyis odavagyok, a sült hagyma finom és megfelelően ellenpontozza a többit, a zsír laktat (de azért egy komplett vacsorát nem váltana ki az ilyen evés normál napokon). Ha csak hosszas nassolásra vágyom, akkor is jó ez, a tömény, könnyen bekapható ételekből könnyebb túlenni, hiába laktatnak, szeretek pár falatnál többet enni :)

De próbálkozhatsz mással is, ki kell tapasztalni, Neked mikor mi hat.

2013. nov. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
4-5 felé egyél, akkor bírod este kaja nélkül :)
2013. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nyilván egész nap éhezel és amit eszel, az is csak valami rossz kaja. Jó hogy éhes leszel estére... A helyes táplálkozásban nincs igazából korlátozás, hogy mennyit eszel meg a jó ételekből.
2013. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nappal egyél több zsiradékot, estére meg valami normális kaját egyél, ha éhes vagy. Vagy nem tudom, ha éhes vagy.. mit lenne ennél evidensebb csinálni..
2013. nov. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Lehet nem eszel eleget napközben.


Én ha este már nem akarok enni akkor csinálok egy forró teát. Valamiért engem az laktat, igaz, nem túl sokáig.

2013. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!