Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék tartósan fogyni?...

Hogy tudnék tartósan fogyni? Elkeseredésem miatt önbizalmam a béka popója alatt kullog.

Figyelt kérdés

18 éves koromig nagyon intenzíven sportoltam. Nem volt semmilyen súlyfeleslegem. Onnantól s sportot mintha elvágták volna. Most, az a helyzet, hogy 88 kg. vagyok 168 magassággal, s voltak szüléseim. Súlyom 18 éve szinte folyamatosan nő. Mindenféle fogyókúrákat kipróbáltam, a legtöbbjükkel eredménytelenül. Rövidke időre fogyásaim voltak ugyan, de mindig jojó módra visszajött több. A hosszútávú tendencia az, hogy szép lassan folyamatosan híztam ez idáig. Elhatároztam, hogy ennek véget vetek, de nem merek lépni, mert félek az újabb kudarctól. Attól félek, hogy megint belekezdek valamibe, aminek ha vége, újból visszajön minden tokostul, sőt. Újabb kudarc teljesen elkedvtelenítene, már így is el vagyok keseredve. Nem ismerek magamra a tükörben. Katasztrófális állapotban lévő önbizalmam szép sorjában ráteszi kezét mindenre az életemben (alaphangulat, párkapcsolat, gyerekek, munka....stb.)

Jelenleg kialakítottam magamnak egy étkezési szokást, amivel már jóideje tartom a súlyom. Legalább nem hízom, ami számomra már eredmény. Azt szeretném elérni, hogy valamilyen diétával, tornával lefogynék, és a mostani étkezésemre visszaállva (mert ezt meg is tudnám tartani) tartanám a súlyom.

Szerintetek van erre esély? Étkezési elvem, ami eddig bejöttnek mondható: reggel mint a király (1-2 szendvics), délben a polgár (tűrhető adag főétel), este, mint a koldus (pl. fél pirítós, fehérjeturmix). És még két kisebb valami (alma, kefír), hogy meglegyen a napi 5 étkezés. Egyelőre ezzel tartom a súlyom.

Tud valaki javaslatot adni, mit tegyek, hogy le is fogyjak, meg is tartsam a súlyom és be is tudjam tartani fenti étkezésemet?


2009. nov. 18. 00:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem vagyok fogyókúra-guru, de értem a problémádat.

Biztosan fogsz itt kapni hasznos(abb) tanácsokat, de azt el tudom mondani hogy velem hogy volt ez.

Én is szültem 3 gyereket, bár a felesleg nem akkor rakódott rám. 35 év felett valahogy minden megmaradt, ami addig nem. Mire észbe kaptam, már vagy 15 kilócskát cipeltem.

Próbáltam ijedtemben sok mindent. Pl. nem ettem. Na, attól nem lehet fogyni.

Próbáltam különféle diétákat, az sem nagyon vált be.

Csináltam a szétválogatós módszert (1 nap csak fehérje, csak szénhidrát, csak gyümölcs stb.)

Így egyetlen hét alatt minden kajaféleséget megutáltam és ingerült voltam állandóan. Csak fogyni nem tudtam.

A káposztalevestől 3 nap után lett herótom.

Nem sorolom tovább.

Végül átbogarásztam Norbi egyik könyvét. Nem is igazi könyv volt, hanem olyan táblázat gyűjtemény. Hogy mi tartozik az 1-be, mi a 2-be.

Átgondoltam a napi étkezésemet és igyekeztem tartani magam a táblázathoz. Pl. délelőtt jóformán bármi kaja mehet, de persze ésszel és mértékkel. Részemről a délutáni gyümölcstilalmat leszavaztam. Akkor eszem gyümölcsöt, amikor megkivánom. Viszont nem nagyon eszem kenyeret(ez pár nap alatt megszokható, aztán már nem is hiányzik), a husihoz nem krumplit vagy rizst, hanem salátát fogyasztok.

Ha rámtör az édesség utáni vágy, akkor gyümölcsjoghurt, Norbi rudi vagy Norbi puding.

Mellette elkezdtem heti 2x mozogni. Én calanetics-re járok, de szerintem bármi megfelel.

Így lement a fölösleg kb. 4 hónap alatt. Nem lötyög rajtam a bőr, teljesen jól és csinosnak érzem magam.

Az étrendem maradt. Nem kényszerből, hanem mert szeretem így. Soha nem éhezem, eszem amikor éhes vagyok. Nem a kaja körül forog minden gondolatom (mint amikor másként próbáltam lefogyni). Remélem van, amit tudsz hasznosítani ebből. Sok sikert!:)

2009. nov. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom azzal tisztában vagy,hogy a szénhidráttól hízunk.Tehát csökkenteni kell a szénhidrátbeviteledet,vagy áttérni lassan felszívódó szénhidrátokra.Gondolom azzal is tisztában vagy,hogy a mozgás nagyon fontos,arról nem írtál semmit.Ha nehézkes számodra a mozgás,kezd gyors gyaloglással,és néhány Pilates gyakorlattal.Ha már könnyebben megy,akkor kezd el az intenzívebb mozgást,térj át futásra végezz olyantornákat,ami megemeli a pulzusod.Napi egy óra séta,és 40 perc torna biztosan hatásos lesz.Gondolom azt is tudod,hogy a fehérlisztből készült pékáruk,és tészták nagyon hízlalnak,ha még nem tetted meg ezeket cseréld teljeskiőrlésűre,finomított cukor helyett nádcukor,méz,vagy édesítő.szénsavas italok kerülendők,az édes lötyik is.remélem tudtam segíteni,sok sikert.
2009. nov. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor az első válaszoló kommentjét olvastam, mint ha részben a régi magamat láttam volna...


Én is a norbi módszerrel fogytam le majd 40 kilót, de előtte már sok mindennel próbálkoztam, aztán volt időszakom amikor próbáltam elfogadni magam, de nem ment...


tényleg hatásos, és kíméletes módszer :)

2009. nov. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm!

Hasznosak a hozzászólások. Valóban én is kipróbáltam a szétválasztósdit, káposztakúrát, almaecetes kúrát, néhány napos intenzív tisztító kúrát, béltisztító kúrát (tudom, e két utóbbi nem a fogyás miatt jók, de mellékhatásként elvileg le kellett volna menni legalább 1 kilónak,...nem ment, sőt. :-( És még sokminden mást is kipróbáltam... eredménytelenül, illetve ha le is ment egy pár kiló, az mindig visszajött, s iszonyú éhség jött rám egy-egy ilyen kúra után... na mindegy nem részletezem, elég annyi, hogy csak kínlódás volt az egész.

Ezért lepődtem meg, hogy nem kevés tudatossággal kitaláltam magamnak egy követhető és élvezhető étkezést, amivel tartom a súlyomat. Hajlandó vagyok mégjobban megszorítani egyet, s mást belőle, de csak ésszerűen, amit hosszútávon is tudok csinálni. A Norbi módszert igaz még nem próbáltam, s éppen ezért köszönöm az ötletet. Át fogom tanulmányozni és ki is fogom próbálni! Teljes részleteiben nem, de valamennyire ismerem, és eléggé közel áll a jelenlegi étkezésemhez. De át fogom olvasni, tényleg. Köszi!


Ami a mozgást illeti, nincs ellenemre semmi! Mint már fent írtam, nem áll távol tőlem a sport. Régebben versenyszerűen sportoltam, edzés edzés hátán volt. Aztán, amikor be kerültem Pestre, teljesen megváltozott az életem és hirtelen abba kellett hagynom a testmozgást. Okát most nem firtatnám, de nem csak lustaság volt benne, sőt. Az oka a lényegen jelenleg most nem változtat. Sokáig "éltem" az előéletemből nyert izomzatból, vitalitásból. Sőt ez még most is meg van. Az átlag nőknél sokkal izmosabb és erősebb vagyok fizikailag. A vádlimat a body builderező férjem is irigyli. Az egész napot végigrohanom. Nagy kert, 3 gyerek, építkezés, munka, tengernyi tennivaló mind rajtam landol. Ezt csak azért írtam, hogy nem vagyok eltunyulva, sőt! Még így, túlsúlyosan is felveszem vitalitásban, gyorsaságban, erőben a versenyt bárkivel.

Sőt, most már időm is lesz arra, hogy rendszeresen mozogjak, itt kimondottan a sportra gondolok.

Ezért kevésbé félek, hogy nem fogok tudni lefogyni, hanem, hogy inkább attól, hogy nem fogom tudni megtartani a súlyom! S attól is félek, hogy ha le is megy jópár kiló, az negatívan fog hatni a jelenlegi vitalitásomra, akkor pedig borul az egész eddigi intenzívre berendezett életem. S lám, mégegy ok, hogy elkezdjek újra hízni. Valszeg ez egy hülyeség és az agyammal is probléma van.... :-), de a dilemmák már csak ilyenek.

Nem tudom, aki volt már ilyen cipőben (régebben sok sport, sok izomzat, erő, majd utána hízás), szívesen meghallgatnám, mit tesz ellene.

A javasolt ötletet, pedig köszönöm. A Norbit kipróbálom! :-)

2009. nov. 18. 10:47
 5/5 anonim ***** válasza:
43%
szerintem is főleg két dolgon múlik a fogyás. a szénhidrátbevitelen és a mozgáson. Ha csökkented a szénhidrátot, és sokkal többet mozogsz mint eddig akkor fogyni fogsz.Nem hülyeség ez a Norbis módszer (bár én nem csináltam, csak átnéztem) akár eszerint el is kezdheted. Nekem az vált be hogy nem eszem szénhidrátot már vacsira, és próbálok napi fél órát 1 órát edzeni.
2009. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!