Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel tudnám pótolni? Pl...

Hercegnöcske1993 kérdése:

Mivel tudnám pótolni? Pl ugrálókötelezés? Vagy a helyben futás nem segít?

Figyelt kérdés
Fogyni,formásodni szeretnék,eddig jártam konditerembe de már nem tudom kifizetni,így próbálok mindent valahogy megoldani itthon,de a futás mivel hogy tapasztaltam hogy 10 perc kb 100 kalória elégetés.Az a baj hogy most télen nem is tudok menni futni utcán
2013. nov. 24. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

? :)


Dóra, guggolás :)

2013. nov. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de a guggolás inkább erősítés,nem lehet annyi kalóriát elégetni mint futással
2013. nov. 27. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Az izommunkával égetsz kalóriát. Mivel a guggolás fárasztó, sokkal inkább igénybe veszi az izmaidat, több kalóriát éget. Ha intenzíven csinálod, magasabb lesz az edzés utáni 'afterburn' hatás is, jobb formád lesz, és azzal együtt, hogy keményebb gyakorlat, jobban kíméli a térdedet, bokádat, a belső szerveidet. Télen meg úgysem tudsz futni..


A futás egyébként soha nem jó edzés, Te most kalóriaégetésből indulsz ki.. Holott ha jól eszel, akkor az edzésnek nem a kalórialeadásról kellene szólnia, hanem hogy formában tartson, hogy élvezd vagy hogy fejlesszen valamiben. :)

2013. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hosszúhajú ***** válasza:
hulahoppozom - és még inkább homokóra lett a derekam, formásabb, plusz én is helyben futok, jól el is fáraszt - tetszik is. én is kérdeztem másokat hogy hasznos-e a helyben futás, és nagyon vegyes válaszok jöttek. A tapasztalatom, hogy ugyanúgy megmozgat mindenhol mint a futás, és egy intenzív óra után érzem is.
2014. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 hosszúhajú ***** válasza:

jaj lehagytam!

a guggolástól csak vastagabb lett a lábam! az izmot erősít a futás meg kardio

2014. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
38%

Minden edzés erősíti az izmokat, csak a futás olyan rossz hatékonysággal, hogy emiatt értelmetlen.


Emellett az edzésnek kellene még:


Fejlesztenie a mozgáskészségedet, mozgáskoordinációt. Az egyensúlyérzéket. Járulékosan segíthetne fejleszteni az önvédelmi készségeket..


Plusz a mozgással kellene masszírozni a belső szerveket, fokozni kellene a belső elválasztású mirigyek működését.


Ilyen dolgokra kellene törekedni a mozgással.. ezért olyan értelmetlen a futás, mert ezek közül nagyon kevés dolgot lehet elérni vele.


A hulahop karika egy olyan mozgás ami növeli a csípő, farkcsont mozgékonyságát ezért jó. Megdoldolgoztat olyan izmokat, amik ha kontúrt adnak a testnek (márpedig az izmok adnak kontúrt, ha nincs sok háj) az nőknek is, férfiaknak is előnyös, illetve közben a belső szervek is masszázst kapnak. A hulahop karikázás sokkal egészségesebb mozgás, mint a futás, ezt jó dolog felismerni. Nyilván komolyabban erősíteni mellette emellett is kellene.


A futó csajok azt nem értik meg, hogy ha a táplálkozásuk nem penge (márpedig ritkán az, mert kis joghurtka meg müzli a legtöbbeknél becsúszik. vagy abonett, vagy csokika) és az edzésük is csak túlterheli a szervezetüket (futás) akkor kiégnek. Változó hogy mikor, de ki tudtok száradni, mert nem vigyáztok magatokra, nem gyógytornáztok (legfeljebb a hulahop, de azért az még kevés) és futkostok.


Igazából gyúrni kellene, gyógytornázni, valami taichi típusú lágy mozgással kiegészítve. Ez tenne igazán jót a női testnek.

2014. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. jan. 8. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!