Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a csokiról?

Hogyan szokjak le a csokiról?

Figyelt kérdés

2013. dec. 8. 21:42
 1/8 anonim válasza:
68%
ne vedd meg!
2013. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De küldik a rokonok
2013. dec. 8. 21:53
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy. A csoki finom. Edd magában, úgy nem hizlal. Pl. vacsora helyett.
2013. dec. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem szomorú lenne leszokni a csokiról. Eszembe sem jutna ilyesmi.

De ha megtudnám, hogyan szokjak le a naponta, akár többször történő csokievésről... Az szerintem aberráltan sok, már kezd zavarni. Mondjuk egy ketogén jellegű nap egy ideig segíteni szokott, de aztán visszatér.


A nem megvétel nem segít, remek csokit tudok készíteni (ma ettem 2 kocka Milkát, az enyém klasszisokkal jobb a saját ízlésem szerint, pedig szerettem a Milkát), több hónapra valót a jelenlegi itthoni készletekből... Bár ha gyorsan esszük, akkor nem lesz az több hónap...


Nekem egy ideig segített, hogy viszonylag kevés szénhidrátot ettem, már a glutén elhagyásakor feltűnt, hogy nincs a szokásos csokivágy. De nálam ez túl mélyen van, visszajött.

Adott esetben egy brutálisan zsíros étel evése is bejön, egyszerűen a jóllakottság megakadályozza a csokivágyat.

Más édesség nem segít.


Szóval én így hónapok után is eléggé tanácstalan vagyok.

2013. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Mi van veletek, itt fekszik tőlem 2 m-re egy Milka Singles mix (amiben külön ízű sok kis darabka van becsomagolva), meg egy 300 g-os Milka noisette és semmi kedvem megenni őket :D A cukorbetegek szoktak késztetést érezni az édesség mindenáron történő megevésére.
2013. dec. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Küld el nekem, én is imádom, de mostanában "meghúztuk a gatyaszíjat", úgyhogy alig eszek csokit.

Te meg egyél helyette gyümölcsöt...

2013. dec. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a csokinál bezony a cukor is nagy szerepet játszik. Ha annyira hiányzik a csokoládé,egyél meg helyette egy banánt,és hozzá egy kefírt,nekem ez bevált. Mert a banánban,és a kefírben is van cukor,és ez csillapítja a cukorvágyat,amiért a gyomrodban lévő receptorok a felelősek. Ha 3-4 hétig abszolút nem eszel csokoládét,ezek a receptorok nem tudják az agyadnak utána diktálni,hogy kell-kell-kell a csokoládé. És ezek a receptorok szinte teljesen eltűnnek. Valami ilyesmi a lényege a dolognak,próbáld ki még a sok gyümölcsevést! :D
2013. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak elkezdeni nehéz. Néhány nap kéne és akkor jó. Múltkor sikerült, de akkor mentünk rokonokhoz és nagy örömmel tették elém a kedvenc sütimet. Na azt nem kellett volna. Nekem nem szabad egyszer-egyszer. Csak akkor válik be, ha egyáltalán nem eszek édességet.
2013. dec. 8. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!