Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a 811-ről?

Mi a véleményetek a 811-ről?

Figyelt kérdés
[link]
2014. jan. 22. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld ki.

Szerintem ugyanolyan hülyeség mint a paleo vagy az atkins vagy bármely olyan diéta ami nagyon sok mindent kizár az étrendjéből.

2014. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

:DDD


A többiek nyilván lefejelik az asztalt, de én már csak röhögök az ilyeneken. Volt csak növényevő emberelőd, de az leszármazottak nélkül kihalt, mi a vegyes táplálkozásúaktól származunk. Azt nem tudom elképzelni, hogy a megevett cukor, hogy-hogy nem emeli a vércukorszintet, nem szívódik fel?

2014. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 VWXYZZS ***** válasza:
Hát ez úgy fszság ahogy van. Krvára hiteles egy ilyen eoldal vagy mi. Amúgy meg ha 80%-ban szénhidrátot eszel szép nagy sertés válik belőled, rövid időn belül.
2014. jan. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: Dehogyis, nem ezen az egy tényezőn múlik a dolog. Az évtizedek óta 811-esek sem szoktak kövérek lenni (viszont annyit s olyanokat esznek, már amit olvastam tőlük, hogy személy szerint én éhenhalnék tőle).


Nos. Sokat jártam nyersvegán blogokon, nagyon bejön sok recept, ők odavannak a táplálkozásukért, kissé túlságosan is (az a szokásos bigottság őket sem kíméli, csak az ő módszerük jó, a többi mérgezi magát és családját s nem tudja, mi az Egyetlen Igaz Út). De ez nem az étrend hibája, hanem az embereké.

Sosem elemeztem ki, hogy megkapják-e a szükséges tápanyagokat, de úgy tűnik, ha jól csinálják (bármit is jelent ez), akkor rendben vannak, tartósan és gyerekként is. Hogy esetleg mit szednek mellé, azt nem tudom.

Azzal egyetértek, hogy jó, ha sok nyers ételt eszik az ember, főleg ugye zöldség és gyümölcs terén (gyümölcsöt nem szoktam hőkezelni s napi szinten eszem nyers zöldségeket). Azontúl... Személy szerint nekem már roppant korlátozó lenne ez az étrend, a brutálisan sok gyümölcs fogyasztása pedig tuti nem való nekem. A makrotápanyagarány nagyon nem megfelelő a gyümölcsben, ha erre alapozunk s a fehérjebevitelünk is kénytelen alapozni a gyümölcsre, mert a többi étel (aminek a zöme zöldség) már nem elég, akkor jobb, ha le tudjuk mozogni a rengeteg plusz kalóriát... Már egy "sima" vegán maratoni futónak is oda kell figyelnie a fehérjére, 811-gyel (vagy kvázi totál gyümölcsevőként, amiről nem azt hallottam, hogy egészséges lenne, bár népszerű az is) már túl nagynak érzem a kihívást... Engem is érdekel, hogy mi lehet az igazság, legalább adatokat az így élő emberek makrotápanyag beviteléről... Mindig foglalkoztatott az ilyesmi.


A paleo korlátozó voltáról írt valaki, nos, épp elég étel marad ahhoz, hogy mindent ugyanúgy be tudjunk vinni, amire szükségünk van, mint a "normál" táplálkozással. Még vega paleóban is, bár az még mindig nem különösebben korlátozó, bár az alapanyagok terén már szűkül a kör :)

2014. jan. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!