Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha valaki diétázni akar, mit...

Ha valaki diétázni akar, mit NEM SZABAD ENNI?

Figyelt kérdés
Tiltólistára milyen ételek kerülnek?
2014. jan. 29. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen diétát követsz?


Akiknek én adok tanácsot, azoknál abszolút tiltólistás minden gluténtartalmú gabona illetve magas keményítő tartalmú növény és a tejtermékek, cukor.

2014. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Diétája válogatja, nekem legutóbb a háztartási kekszen és almán kívül minden tiltólistán volt :D


Ha fogyni akarsz, akkor célszerű a magas kalória-, szénhidrát- és cukortartalmú ételeket kerülni, de konkrét tiltólista nincs. Egészséges ember fogyókúrája nem dől össze attól se, ha a születésnapján megeszik egy szelet csokitortát.

2014. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

SEMMI NE KERÜLJÖN tiltólistára, ha TARTÓSAN akarsz fogyni. MINDENBÖL kell enni, csak nem egyforma mennyiségben.


Keresd meg a kalóriabázis.hu oldalát, ott jobban tudsz tájékozódni.

2014. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%

Akik mindenből esznek azok már gyógyszereken élnek, mert annyira betegek VAGY 20-30 éven belül ilyen sorsra jutnak..


Túl jóhiszeműek vagytok, azt hiszitek hogy minden amit elétek tesznek az étel, és enni kell/lehet belőle.


Ez csak illúzió.

2014. jan. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez a kalóriabázis.hu érdekes, de szerintem túl kevés a kalória amit ír napi szinten, elájulsz ha betartod, úgy leesik a vércukrod, főleg ha mozogsz is. Mire feltöltöm megőszülök.
2014. jan. 29. 10:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Akik mindenből esznek azok már gyógyszereken élnek, mert annyira betegek VAGY 20-30 éven belül ilyen sorsra jutnak.. "


Akkor még várok 20-30 évet, ha megérem...


Most vagyok 57 éves (a párom szintén), az égvilágon mindent eszünk, de eddig semmi bajunk.


A betegségeket elintézzük évi egy-két megfázásos fertözéssel, gyógyszert meg az ilyenkor beszedett néhány aszpirin kivételével nem szedünk, nincs is itthon.


Mindketten minden gond nélkül megteszünk a hétvégéken mindkét napon 15-25 km-es túrát - ez a hétvégi kedvenc elfoglaltságunk, a súlyunk is teljesen normális.


De lehet, hogy mire 77-87 évesek leszünk, már elöfordul, hogy néha megbetegszünk, vagy esetleg kevesebbet birunk mozogni.

2014. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 VWXYZZS ***** válasza:
Ne egyél: fehér lisztet, cukrot, telített zsírt. Ne igyál tejet, cukros löttyöket. Kb. ennyi. És ezt nem csak diéta alatt hanem úgy bármikor.
2014. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6. válaszoló, én nagyon örülök annak, hogy Ti jól vagytok!


De kérlek, nem fiatal és tapasztalatlan korban lévő emberként azt is muszáj megértened, hogy tekintettel kell lenni..


Már általános iskolás gyerekek között vannak túlsúlyosak!


Nem régiben többször is benéztem kórházban, tele vannak táplálkozás (és életmód) eredetű betegekkel.


Szív-érrendszeri és rákos megbetegedések ÖLNEK.

Ízületi betegségek, gyulladásos betegségek rontják az emberek életminőségét ÉS gyógyszereket szednek az emberek. Rémes az állapot, ezt muszáj belátni, és változtatni kell. A minden étel fogyasztása 50 évvel ezelőtt még működött.. Akkor sem volt jó a kenyér, de már a nemesített búzában több a glutén és a lektin, több vegyszert használnak a feldolgozott élelmiszerkbe, ma már elsődleges fontosságú a minél tisztább táplálkozás, nem lehet már másképp.

2014. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Már általános iskolás gyerekek között vannak túlsúlyosak!


Nem régiben többször is benéztem kórházban, tele vannak táplálkozás (és életmód) eredetű betegekkel.


Szív-érrendszeri és rákos megbetegedések ÖLNEK.

Ízületi betegségek, gyulladásos betegségek rontják az emberek életminőségét ÉS gyógyszereket szednek az emberek. Rémes az állapot, ezt muszáj belátni, és változtatni kell. A minden étel fogyasztása 50 évvel ezelőtt még működött.. Akkor sem volt jó a kenyér, de már a nemesített búzában több a glutén és a lektin, több vegyszert használnak a feldolgozott élelmiszerkbe, ma már elsődleges fontosságú a minél tisztább táplálkozás, nem lehet már másképp."


ABBAN igazad van, hogy egyre több gyerek (is) túlsúlyos, de azt egyáltalán nem látom bizonyítottnak, hogy AZOK az élelmiszerek okozzák, amiket az meberiség ÉVEZREDEK óta fogyaszt.

Sokkal inkább problémás szerintem az, hogy már csecsemöként tápszereket, kész bébiételeket kapnak a gyerekek, nagyon sok élelmiszert "nemlehet" nekik adni egy éves kor alatt, stb.


De erröl nem érdemes vitázni, mert a véleményünk abszolút különbözö.


Viszont azt elismerem, hogy jó szándékkal írod, amiket írsz, csak tudod: a pokolba vezetö út jószándékkal van kikövezve. Szóval lehet, hogy a tanácsaiddal több kárt okozol, mint amennyit használnak.


Részemröl a vita lezárva, NEKEM az a megfelelö, ami eddig is jól bevált, te meg élj úgy, ahogy neked tetszik és majd 20-30-40 év múlva kiderül, hogy te´nyleg jó utat választottál-e.

2014. jan. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Sokkal inkább problémás szerintem az, hogy már csecsemöként tápszereket, kész bébiételeket kapnak a gyerekek, nagyon sok élelmiszert "nemlehet" nekik adni egy éves kor alatt, stb. "


Ki lehet próbálni a normális kaját is, jó esetben kihányja, rossz esetben megfájdul a hasa, nem tud aludni, végigsírja az éjszakát..stb.


Kész bébiételt lehet helyettesíteni, és azt szokták is a kismamák.

2014. jan. 29. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!