Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyárig akár a hasamról is...

Nyárig akár a hasamról is fogyhatok?

Figyelt kérdés

Korábban rendszeresen sportoltam, de sosem voltam vékony lány. Az elmúlt egy évben sajnos elhanyagoltam a sportot, és bár igazán nem híztam, természetesen az alakom megváltozott.


Majdnem 180 cm-es magasságomhoz 71 kg vagyok jelen pillanatban. Lábaim nem vastagok, fenekem sem, viszont a hasamon van úszógumi.


Amennyiben kevesebb kalóriát fogyasztok és heti 3-4x futok (néha egy kis interval futást is beiktatva, amikor már az edzettségi szintem megfelelő lesz hozzá), akkor esély van rá, hogy akár a hasam is lemenjen tavaszig-nyárig? Vagy formálódni fogok egyáltalán?


Természetesen a kalóriák mellett igyekszem az étkezésemet is megreformálni, szénhidrátot reggel és ebédre fogyasztok, vacsira inkább már csak zöldséget, gyümölcsöt.



2014. jan. 13. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Zöldséget és gyümölcsöket, húsokat kellene enned. Reggelire miért akarsz szénhidrátot enni (a zöldség is szénhidrát, az nem jó?) ?


Futás nem egy túlkomplikált edzés.


Szerintem eddz komolyabbat, a heti 3-4 alkalom rendben van, és ne erőltesd a reggeli szénhidrátot, az jó elgondolásnak tűnik ahogyan vacsorára ennél :)

2014. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Reggeli szénhidrátot azért írtam, mert munkakezdéskor legegyszerűbb, leggyorsabb, ha megeszem egy szendvicset. De akkor igyekszem pótolni valami mással. :-)
2014. jan. 13. 16:17
 3/12 anonim ***** válasza:

A kérdés amit ezzel felvetsz nem is olyan egyszerű.


A válasz talán az lenne rá, hogy fogyni sokféleképpen lehet. Fogyhatsz úgy, hogy reggel egyszerűség miatt szendvicset eszel, zabot vagy hasonlót.. és tényleg, később jobban eszel, és fogysz.


Elvben ez oké is lenne, aztán később ki tudja.. lehet a reggeli szendvics sem tesz majd jót az egészségednek (glutén, gyors szénhidrát..) erre nem tudok konkrétat mondani.


Mindenkinek ki kell találnia pontosan mik az igényei, mert ha csak fogyás, akkor abba komolyan beleférhet a lazább reggeli. Csak ha esetleg nem éred el a kívánt eredményt, akkor jusson eszedbe hogy tudsz még min változtatni! :)

2014. jan. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
nekem nem segitet.èn 175.5 cm vagyok 68kg ès csak a zumba gyakorlatok meg a görkori segitet.de mondtäk sokan hogy akinek ilyen alakja van becsülje meg nem kel leadni,mert jo ha van egy kis plusz valakin nem csont vèkony.nekem a futàs semmit nem segitet.
2014. jan. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor egyelőre marad a reggeli szendvics is és ha nem változom, akkor tudom, mit is kell még reformálni. :-)


Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz mindenkinek.

2014. jan. 14. 07:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Szívesen, egészségedre és sok sikert kívánunk! :)
2014. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
nyárig bőven még előbb is. hajrá!
2014. jan. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
ha nyárig minden nap megcsinálsz min. 50 felülést/hasprést tuti hurkamentes lapos hasad lesz.:D
2014. jan. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az úszógumit célzott tornagyakorlatokkal szépen le lehet dolgozni. Pl ez is jó:

http://www.youtube.com/watch?v=tnz3x4UjuEE

2014. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ezen a világon nem úgy működik az emberi test, hogy célzottan, adott testtájról le lehet dolgozni a felhalmozott zsírt.


És nem azért mert ez egy dogma lenne amit mindenki unásig ismétel mert szűklátókörű.. hanem:


- a hízásnak sincs köze az adott izomcsoportok terheléséhez

- a zsírtartalék csökkenáse/növekedés kicsi összefüggésben áll általánosságban az izommunkával (nagy összefüggésben van a hormonrendszerrel)


- plusz nők sokasága, és nem lenne meglepő ha rengeteg férfi is valódi összefüggásek ismerete nélkül ugyan, de 'próbálkozna' helyi zsírégetéssel. Ám ilyen mégsem történik, pedig ha létezne a folyamat akkor lenne rá bőven példa.


Vannak egyoldalú sportok/edzések, ezek aszimmetrikus izomzatot illetve esetleg egyik oldalt túlzott ízületi terhelést okozhatnak, DE NEM egyoldalú fogyást.


Létezhet olyan ember, aki valamiért egyik oldalára végez komoly edzést (másik oldala, testrésze például sérült, de megvan) itt is pont a fent leírt lesz megfigyelhető: az izomzat el fog térni, de nem lesz kevesebb zsír a dolgoztatott, edzettebb (izmosabb) végtag oldalán.


Nincs helyi zsírégetés, se példa nincs rá se logikus magyarázat.


Mivel még azt sem tudom elképzelni, hogy egy ilyen értelmetlen tévhit (néphit) a betegségipart szolgálná.. ezért csak azt tudom feltételezni erről, hogy az emberek összekeverik a fogyást az edzettebb (izmosabb, egészségesebb, szebb de nem karcsúbb) alakkal, hiszen az edzett izomzat a hájas testnek is jobb alakot adhat.. így elképzelik, hogy az edzés az fogyaszt, vagy adott testtályakon a zsírpárna mérete is változik az izmok edzésétől. Pedig csak az izomzat mérete, tónusa változik, a fogyás mindenképpen valamiféle szálkásító (fogyást eredményező..) táplálkozás következménye.


Hogy ez kalóriamegvonás, vagy relatív kalóriamegvonás (több edzéssel több kalória felhasználás) vagy egy egészségesebb, gyulladásszintet és hájmennyiséget természetes módon csökkentő táplálkozás eredménye, az részlet kérdés (fogyni sokféle módon lehet, de mindig az étkezéshez van főleg köze és nem irányítható helyileg!)


:)

2014. jan. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!