Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell számolni a kalóriát...

Hogy kell számolni a kalóriát főtt ételnél?

Figyelt kérdés

Pl rizs vagy tészta. Szárazon vagy főzés után. Akik használnak "cup"-ot, azok esetleg tudják, hogy egy cup rizs az most szárazon jelenti vagy főtt?


Köszönöm előre is a segítséget!


2014. jan. 30. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden alapanyagot fözésre elökészített (megtíszított), nyers állapotban kell mérni. Ha pl rizst fözöl, akkor a 100 g nyers rizsböl lehet 200-400 g fött, attól függöen, hogy mennyire puhára fözöd meg, mennyi vizet vesz fel. De ez igaz minden másra is, a hús pl könnyebb lesz, mire elkészül, mert vizet és zsírt veszít.


A cup kb 230 g-ot jelent, de akkor is nyersen mérve.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, szivesen segítek.

2014. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát gondolom a húst is nyersen kell mérni?


Köszönöm a segítséget, máris többet ehetek és ettől jobban érzem magam :D

Amúgy ha fogyni szeretnék és mondjuk kondiban "lenyomok" 800cal-t akkor kb 2000 körül kell ennem, ugye?

2014. jan. 30. 16:53
 3/5 anonim ***** válasza:

IGen, a húst is nyersen kell mérni.

Viszont azt, hoyg mennyit ehetsz, nem lehet megmondani anélkül, hogy egy csomó dolgot ne vegyenek figyelembe.

Ha pontosabb értékeket akarsz, akkor jelentkezz a kalóriabázis.hu oldalára, ott ki tudod számolni, hogy neked mennyi az alapszükségleted és mennyit használsz fel sporttal.

2014. jan. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kalóriabázis sem ismeri az ember anyagcseréjét, izomtömegét, úgyhogy az sem tud közel sem pontos értéket mondani, természetesen. A sport energiafelhasználása különösen nagy ívben becsült, az sem olyan dolog, amit meg lehet mondani pontosan. Ez ilyen. De nem baj, azt hosszabb távon mindenképpen látjuk, hogy fogyunk-e s tudunk módosítani a mennyiségen, minőségen...
2014. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem én ezt. Azt tudom, hogy kb a mostani életvitelemmel 2200 kalória körül van a szükségletem. Ha elkezdek mozogni, plusz normálisan enni, akkor 1800 körül kéne ennem, nem? Ha mondjuk kb 600at mozgok le. Pl. futok 40 percet.


Az erőteljes mozgás nem okoz gondot, mert bár háj van rajtam rendesen (kb 20 kiló felesleg... 82 kg vagyok és 168 centi) de izmaim is vannak. Szóval mondjuk le tudok futni harminc percet a futópadon 9-10km/hval. Vagy akár 30 HIIT a elliptikuson 8-9es fokozaton, nem menve 60 alá.


Vagy valaki mondja el nekem, hogy mennyit kéne ennem. Közepes alkatom van, magyarán nem vagyok csontozatilag kicsi, 168 centis, 82kg, öröklött hajlam az elhízásra. Három hétig iskolában ülök, három hétig mászkálós munkát végzek felváltva (gyakorlat ill iskola).


Kárlek segítsetek. Nagyon meguntam, hogy hogyan nézek ki, és most már az elhatározás is megvan. Egy éve kaptam egy olyan baráti hátteret, ami elfogadtatta velem a testem, és most tudok úgy igazán változtatni rajta. De annyi mindent olvas az ember, annyi diéta van, hogy már azt se tudom mit csináljak...

2014. jan. 30. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!