Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétás, gyors mikrós suti...

Diétás, gyors mikrós suti receptet?

Figyelt kérdés

2014. febr. 1. 18:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézd, tudok olyat írni, ami nálam ilyen (most nem kötözködöm a diéta=étrend és nem fogyóókúra témánál, hanem igyekszem jól érteni), de ahhoz rendszeresen kevés szénhidrátot kell enni. Azért leírom: 1 tojás, 2 dkg dió, 1-1 dkg őrölt kókuszreszelék és gesztenyeliszt, de az utóbbi kihagyható vagy lehet benne mogyoró, mandula is, ami tetszik. Kis szódabikarbóna s azt mondják, kell valami savanyú cucc hozzá, ezen ne múljon, nekem aszkorbinsavval van keverve. Egy kis citromhéj, vanília sem rontja el. Ez simán összekeverve valami másfél-2 perc alatt összeáll nekem s szerintem finom. Ha kell rá valami, s aszkéta üzemmódban vagyok, akkor diós vajat használok s nem mézes csokiszószt, pedig az utóbbival a jobb... Ch tartalma alacsony, zsírtartalma durva, teljesen jó ketogén, de legalábbis szénhidrátban szegény diétába. Nekem az édességével sincs bajom, de lehet bele tenni édesítőt (akár cukrot is, csak picit, szerintem ebbe tényleg alig kell, bár ez ízlés, illetve szokás dolga).

Zsírszegény ilyesmit nem tudok, az nem az én utam.

Talán meg lehet próbálkozni az édesítőszeres, valamivel ízesített (vanília, fahéj) tojáshabsütivel... Bár az már túl lightos, lehet, hogy valami zablisztes egész tojásossal lehetne kísérletezni? Tapasztalatom nincs benne.

2014. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!