Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A szobabiciklizés mennyire...

A szobabiciklizés mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

nem azt szeretném tudni, hogy a futás sokkal jobb. azt szeretném tudni, mennyire hatásos? napi 2-3 óra hetente mondjuk 4-5x? használna valamit, ha mellette igen keveset, és jókat eszem? (saláták, csirkehús)


160/80 N


2014. febr. 1. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bármilyen mozgás jó, ami tartósan aerob tartományban tudja a pulzusodat tartani. Ez egy 20-30 év közötti embernek 130 környékén van, az életkor előre haladtával csökken.

Itt történik a legintenzívebb glikogénfelhasználás, van elég oxigén az égéshez, minimális a savasodás.

A futás semmivel nem jobb, csak az könnyebben emel pulzust.

2014. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Olvastam már olyat, hogy ettől fogyni nem lehet - úgyhogy én a tudományos részét inkább hagyom az okosokra.


Amit tapasztaltam:

Én napi 45 perc komoly bringázás után 25 perc erősítést is csináltam, felkar, alsó hát, has, és odafigyeltem az ételre. (a lisztet és a cukrot elhagytam, kimért adagoktól nem ettem többet, inkább többször). Ezzel 135 kg-ról 2 hónap alatt 105 lettem.

2 éve rendesen bringázok melóba, nyáron egyéb helyekre is és az szinten tart. Nem jön vissza szinte semmi. Ez napi 2x 25 perc, nem megerőltető bringázást jelent. A keringésem rendbe rakja - az biztos.


195/107 F

2014. febr. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az aerob tartományban nincs (vagy minimális) a glikogénfelhasználás,mivel olyankor nincs számottevő izommunka (amikor a glikogén ürülne),viszont a keringés magasabb "fokozatban" dolgozik,mint nyugalmi állapotban,ami zsírégetés szempontjából előnyös.
2014. febr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szép is lenne, ha a zsírbontás a mozgással szinkronban történne és egyből abból nyernénk energiát, de ez sajnos nem így van. Aerob tartományban van oxigén és rendes égés megy végbe, nem tejsavas erjedés, ami sokkal rosszabb és kevésbé hatékony.
2014. febr. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ilyen tudományosan megindokolni, a felét sem értettem annak, amit az előttem hozzászólók írtak.

A saját tapasztalatom viszont az, hogy lehet tőle fogyni! Én fokozatosan emeltem az adagot, 10 percről másfél órára, és utána, ha volt kedvem, még tornáztam 20 percet. És fogytam. Sokat.

2014. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszi! számoknak is örülnék, hogy mennyit, milyen súlyról, hány centivel...


amit írtak a többiek, én sem nagyon értem.. :(

2014. febr. 2. 00:05
 7/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászóló vagyok (az értetlen) :-)

165/79-ről 165/58-ra.

2014. febr. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Legalább 40 percig tartó mozgás 130-as pulzussal és lesz eredménye, legalább heti 3x.
2014. febr. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

akkor hasonlók vagyunk, én 5cm-vel kisebb... :) nekem az álomsúly az 57kg...


mennyi idő alatt ment le és mennyit tekertél? Előtte fogyóztál? Én sok mindent kipróbáltam már, pl. futottam is, de semmi...


a pulzushoz kellene valamit venni, hogy tudjam, mennyi, igaz? vagy a jobb bicikliken van mérő?

2014. febr. 2. 01:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Van rajta mérő, de egy pulzusmérő óra futáshoz is remek.
2014. febr. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!