Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá magam a rendsze...

Hogy vegyem rá magam a rendszeres testmozgásra? Hogy lehetne visszaszoktatni magam hozzá?

Figyelt kérdés

Régebben mozgás terén egészségesebb életet éltem. Hetente 3-4x tornáztam itthon, amikor jó idő volt, néha eljártam kocogni. Nagyon jó volt.


Az utóbbi fél évben semmit nem mozogtam szinte. Na jó, általában egy bő órát gyalogolok minden nap, de az csak nem olyan.


Az egészségesebb ételekre már nagyobb hangsúlyt fektetek, mint régen, és ez nagyon jó. Viszont a suli minden időmet, és erőmet elveszi. Szóval emiatt nagyon ellustultam.


Minden reggel 5-kor kelek, 6:16-kor már indulnom kell. Általában 4 óra körül érek haza a suliból. Ilyenkor eszek, utána pihenésképpen csinálok valami könnyű, de hasznos dolog (pl. elmosogatok, elpakolok a konyhába, összehajtogatom a ruhákat a szárítóról stb.), aztán leülök tanulni. Mire a tanulással végzek olyan 8-9 óra körül szokott lenni. Ilyenkor már erőm alig van, hogy a fürdőbe kimenjek zuhanyozni.


Hol lehetne kispórolni némi időt? Oké, buszon tanuljak, szoktam is, de ott valahogy nem tudok jól.


Hogy vegyem rá magam a mozgásra? Mikor lehetne?


2014. febr. 2. 20:37
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyan jó lenne formába hozni magam, és végre tényleg egészségesen élni.
2014. febr. 2. 20:38
 2/9 anonim ***** válasza:
18%
Fejbe elég gyenge lehetsz.
2014. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy utazol, de ha a szerencsétlen átszállás miatt kell ilyen korán menned, nem tudnád az út egy részét biciklivel kiváltani? Két legyet ütsz így egy csapásra. Ha gyalogolnod kell az elején, akkor is jó, mert hazafelé már nem gond, ha megizzadsz, biciklizhetsz intenzívebben, akár kerülhetsz is, hogy több legyen.
2014. febr. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ismeretlenül, pár sor alapján megítéled, milyen képességekkel rendelkezem fejben. Igazán aranyos tőled, de ne haragudj, nem a te véleményedre fogok alapozni.


Nem a mozgással van bajom, mert szeretek mozogni és hiányzik is, de egyszerűen olyan fáradt vagyok esténként, hogy az hihetetlen. Lefekszem és mint akit fejbevágtak egy kalapáccsal alszom is. A tanulás helyett pedig nem fogok edzeni, mert akkor kibukok a suliból. Itt elég keményen veszik a tanulást, s ha nem teljesítek, repülök. Azt meg nem szeretném.

2014. febr. 2. 20:54
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, második, ez jó ötlet! :)

Átszállnom nem kell. Csak 25 percre lakom a buszpályaudvartól, a busz út 35-40 perc körül van. Aztán leszállok a buszról és még egy 10-15 percre van a suli.

2014. febr. 2. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Te kérdezted hogy hogy vedd rá magad a mozgásra. Márpedig ezt fejbe kell eldönteni. Ha meg úgy se fogsz más véleményére adni , minek kérdezed meg. Aki fejbe gyenge az testbe is az lesz, ha már nem az.
2014. febr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Mozogj hétvégén, akkor nincs suli.
2014. febr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mit csinálsz reggel 5 és 6.16 között? 1 óra 16 percig készülődsz? :)

Mi lenne, ha pl.

1. később kelnél reggel és este annyival később feküdnél le, így lenne egy kis időd a sportra a kajálás, házimunka és a tanulás között.

2. reggel sportolnál 5 és 6.16 között

2014. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

5-kor szól az órám, 5:05-5:10 között kelek fel. Megmosakodom, megfésülködöm, felöltözök, megiszom a kávét, és eszek valami könnyű reggelit, megcsinálom a kajámat suliba, elpakolom. Fogat mosok, egy kis smink és indulok.

A reggeli mozgással az a gond, hogy utána mindenképp le kell zuhanyoznom, hiszen megizzadok, és akkor nem elég fél órával hamarabb kelnem vagy ilyesmi. Inkább megpróbálok este kicsit tovább fenn maradni, és az esti órákra időzíteni az edzést.


Hétvégén mozgok, az oké, de az csak 2 nap. Ennél az egészséges életmódhoz is több kéne, én pedig szeretném jó formába hozni magam. :)

2014. febr. 3. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!