Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, van motiváció,...

Mit tegyek, van motiváció, mégis képtelen vagyok lefogyni?

Figyelt kérdés
Annyi minden van, amiért le akarok fogyni, mégis a leghosszabb idő, ameddig kitartottam, az 1 hét volt! :( Pedig esküszöm nem koplalok, de főleg a lelki oldala miatt nem bírom megállni az evést, ha szomorú vagyok, (ami gyakran előfordul) akkor eszek, mégpedig sokat. És emiatt híztam az utóbbi 2 évben 20 kilót.
2014. febr. 4. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
És amikor szomorú vagy, olyankor mit eszel? Édeset?
2014. febr. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha egy hét a legtöbb, amíg kitartottál, akkor nincs motivációd, csak fellángolásból cselekszel.

Válts életmódot! A fogyókúráknak mindig vége van, utána pedig jön a visszahízás. Ha új életet kezdesz, akkor annak nem lesz vége, hanem szépen folyamatosan változol meg, leszel egészségesebb és fogsz tovább élni.


Javaslom, hogy az elején vezess naplót arról, amit eszel. Még ha szomorú is vagy, akkor sem szívesen írod majd bele a naplódba a szelet tortát vagy a második adag csirkepaprikást nudlival.


Ami gyorsan véget vethet minden fogyókúrának az az eredménytelenség. Sokat egy-két hét után már változást várnak, pedig ez nem így megy. Hosszú idő kell ahhoz, hogy észrevedd magadon a változásokat, hónapok, ezt vésd az eszedbe, és mikor épp teletömnéd a fejed gondolj arra, hogy az a 10 perc, amíg jobban fogod érezni magad a falásod után az fog még nagyobb bánatot okozni, mikor belenézel a tükörbe és látod, hogy megint híztál. Megéri? Persze, hogy nem! Könnyű eljutni odáig, mikor már nem az étel utal téged? Nem, önfegyelem és kitartás kell hozzá. Szedd össze magad és döntsd el, hogy kövér akarsz maradni vagy csinos az egész további életedben.


Rajtad múlik.

2014. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

1-es! Hát te öregem aztán tényleg átlátod, mi is itt a lényeg :D

Na tehát azért eszel ha szomorú vagy mert "*szarok az egészbe" hangulatba kerülsz és ilyenkor felad az ember minden olyat ami az önérzeti motivációja nyújthat. Kicsit kényeztetni akarod magad ezzel, DE!!

Át kell hangolnod az agyad kicsit "szívósabbra" ha szomorú vagy add ki a benned lévő érzelmeket sporttal. Menj futni vagy egész egyszerűen sétálni. Ha kell rágj össze egy borsszemet attól nem fogsz "kívángatni". Sokan esznek bánatukban, pedig csupán önismeret kérdése az egész, ha megfejted miért eszel amikor szomorú vagy már fél siker, a másik fele pedig ha teszel ellene. Szóval csak ügyesen.

2014. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!