Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki akin nem volt sok...

Valaki akin nem volt sok felesleg, de leadta, tudna segíteni pár kérdésben?

Figyelt kérdés

Szóval max 5 kiló van rajtam, de már eléggé zavar. Lehetőleg tavaszra, de nyárra mindenképp le szeretném adni. Van tapasztalatom a fogyókúrákkal kapcsolatban, de kicsit bizonytalan vagyok.

1. Írnátok olyan ételeket, amiket reggelire meg vacsorára ehetek? Igaz az, hogy reggel szénhidrátban, este meg fehérjében dúsabb ételeket kell enni? Adnátok ehhez tippeket, ilyen egyszerű kajákat, pl. reggelire szoktam zabkását enni, mert több benne a szénhidrát.

2. A sport így jó lesz? Minden nap megyek(kivéve pénteken) 45 percet futópadon és elliptikus tréneren megosztva. Vagy többet kéne? Meg persze még mellette tornázom meg erősítek is!

Mit kéne még érte tennem? Az ebéd meg tízórai az rendben van, csak kifogytam az ötletekből, mindig ugyanazokat eszem reggelire :P Nem szeretném, ha azért nem sikerülne lefogynom, mert rossz az étrendem, és hiába küzdök.

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. febr. 6. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Reggel szénhidrátot, Ebédnél fehérjét és Vacsorára újból szénhidrátot kell enni. (Kedvenc reggelim, -még diéta közben is- a fahéjas csiga)

A sportnál nem egy a gondolkodásunk. Aki, erősít és fut az nem fogy hanem az izomzata növekszik meg és ez a fogyókúra idején nem nyerő. Ugyan is az izom súly.

2014. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha eszek egy teljes kiörlésű zsemlét meg egy pohár tejet vacsira, az jó?
2014. febr. 6. 18:43
 3/4 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Az 5kg, amitől meg akarsz szabadulni, nem egy nagy tömeg. Ennek ellenére már tapasztaltam, bizony a keveset néha nehezebb leadni.

A mozgásprogramodban a gyakoriság teljesen jó. Ügyelj viszont arra, hogy amíg a zsírfeleslegtől (hiszen abból akarsz eladni) nem szabadultál meg, ne vidd túlzásba az erősítő gyakorlatokat! Az elliptikus tréner és a futópad jó, s ott izzadj is meg a 45 perc alatt!

A táplálkozásod fogja leginkább segíteni a sikeres változást. Bár írtál jó dolgokat, de ezen van mit alakítani, illetve részletesebben egyeztetni kell. Az üres kalóriáktól (leginkább a szénhidrátoknál futhatsz bele ilyenbe) óvakodj! Helyette adj meg minden szükséges jó tápanyagot a szervezetednek! Meg fogja hálálni. A konkrétabb programomról, mellyel a sikert elértem majd privátban. Üdv.

2014. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még ennyi marhaságot...az izom a diéta ellensége:D

Igen, akinek csak annyi a lényeg, hogy mit mutat a mérleg és Kiskegyeden szocializálódik, annak valóban ellensége az izom. A súlyvesztéshez olyan mozgás a legjobb, ami a pulzusodat nem emeli meg nagyon, 130-140 közötti tartományban maradj. Ehhez a futópad és az elliptikus is jó, csak erre figyelj oda. Az erősítés ezek előtt legyen, üres glikogénraktárakkal a test hamarabb nyúl zsírhoz. Kerüld a szénhidrátokat, első sorban minden forma kenyeret, tésztát és tejterméket. A táplálkozásodat helyezd át fehérjealapokra, zöldségre és gyümölcsre. Energiát a zsír adjon, ne a cukor. A zsír hosszan ad energiát, sokáig tart bontani és nehezen tudja a testünk raktározni, a felszívódása a belekben is sokkal rosszabb, mint a cukoré.

Ezekre odafigyelsz, szépen le fog rólad menni az a pár kg is.

2014. febr. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!