Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány kilósan mehetek futni?

Hány kilósan mehetek futni?

Figyelt kérdés

164 cm vagyok, 82 kiló. Amint kicsit jobb idő lesz szeretnék majd futni járni, de nem tudom, hogy hány kiló alatt 'szabad', mert azt tudom, hogy nagy túlsúllyal nem ajánlott. Kb. hány kilósan állhatok majd neki? (Jártam már edzőterembe tornáztam már itthon, az utóbbi 1,5 hónapban viszont eléggé elhanyagoltam a sportot.)


16/L.



2014. febr. 22. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem a kilód számít, hanem a plusz túlsúly kilója. Tehát ilyen plusz 15, 20 kiló túlsúllyal ne.
2014. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Van bbiciklid? Azt akàr most is csinàlhatod, tèrdbarátabb, ès személy szerint én sokkal jobban szeretem :)

Amìg szerintem 70 kg fölött vagy addig futni nem kéne.

2014. febr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
10 kiló súlyfelesleg fölött ne kezdd el.
2014. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Kezdd el sétával. Naponta fokozd a mennyiséget és a sebességet. Tornázz! Természetesen az étrendeden is változtatni kell közben. Amikor már úgy érzed, hogy elérted a futáshoz szükséges edzettséget, akkor azt is fokozatosan emelheted.
2014. febr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Akartam írni egy választ, de úgy látszik nem küldte el a rendszer.


Ne erőltesd a futást, mert nem leszel jobb tőle.


Ízületi problémákhoz vezethet túlsúly nélkül is.


Nőként erősítened kellene (kinézet miatt is) önvédelmet gyakorolnod és például jógáznod vagy qigongoznod.


Közben szálkásító táplálkozás kell. Nőknek kevés nagyobb méreg van mint a túlzásba vitt szénhidrátevés.

2014. febr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Kilóban pontosan nem lehet meghatározni. Mert az ízületek és a szív edzettsége ami fontos. Minél kevesebb a zsírszövet, annál jobb.
2014. febr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
162 centi magas vagyok és 94 kilóval kezdtem el futni a parkban. Nálam hónapokig a futás inkább kocogás volt. Első nap csak egy kör kocogás (kocogás, lihegve sétálás, kocogás, lihegve sétálás) Egészen addig kocogtam amíg végig tudtam menni 3 kört a parkban lihegés nélkül. Majd kezdtem futni, de nem gyorsan, csak olyan tempósan. Semmi más sportot nem csináltam csak futok.. Csinálom 1 éve, és 71 kiló vagyok.. Most van egy kis pénzem, hogy befizessek egy kondi terembe, így továbbra is megyek a parkba, de lesznek napok amikor a konditerembe izomnövelés miatt megyek.. Ha nem egyből versenyfutást csinálsz, akkor nyugodtan mehetsz kocogni.
2014. febr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!