Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális ez a jelenség? Miért...

Normális ez a jelenség? Miért nem mutat kevesebbet a centi se? Kocogással kombinálva jó lesz ez az edzésterv?

Figyelt kérdés

Szeretném kicsit formába hozni magam, és aktívabb, egészségesebb életet élni. Az utóbbi fél évben eléggé elhanyagoltam a testemet, amit a közérzetemben is tapasztaltam. De ezen most változtatok.


Sokkal egészségesebben táplálkozom, mint régen. Sok zöldséget eszem, fehérjeforrás közül leginkább a csirkemellet és a tojást, túrót preferálom. A fehér lisztes dolgokat lecseréltem tk.-ra, illetve néha sokmagvas, tönkölyös bucit eszek. Amihez lehet köretként salátát, párolt zöldséget eszek. Szénhidrátot az esti órákban már nem fogyasztok. Naponta 5x eszek, és megiszok kb. 1,5-2,5 liter vizet (változó).


Emellett 2 hete elkezdtem itthon tornázni, hetente 3-4 alkalommal 60 percet + nyújtás.

A közérzetem már most sokkal jobb, de kicsit aggaszt, hogy a centi sem mutat kevesebbet, sőt, inkább többet.


Azt szokták mondani, hogy ne csak a mérleget vegyük alapul, hiszen az izom nehezebb, mint a zsír, és ha izmosodunk, akkor a mérleg sem fog kevesebbet mutatni. Én most erősítő gyakorlatokat végzek, szokott is izomlázam lenni. A mérleget nem annyira figyelem, nem is érdekel igazán, mennyit mutat alattam. Viszont a centi is 1-2 centivel többet mutat.


Ez normális jelenség? Miért lehet ez?

Ha jön a jobb idő, kocogással fogom kombinálni az itthoni tornázást, ez így jó lesz ahhoz, hogy egészségesebb, kiegyensúlyozottabb életet éljek, és ezáltal jobb formába hozzam magam?

19/L



2014. febr. 24. 20:22
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!