Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem tudok éjszaka...

Miért nem tudok éjszaka aludni amióta diétázom? Az ételek közül okozza valamelyik?

Figyelt kérdés

Másfél hete kezdtem el, mert végleg eldöntöttem hogy életmódot szeretnék váltani. Elsősorban fogyás céljával, másodsorban igyekszem tisztábban enni.


Az étrendem számolt, csökkentett kalória és szénhidrát tartalmú. 175 centi magas vagyok, 28 éves (nő). 1300-1600 kalória között eszem naponta, maximum 160 gramm szénhidráttal.

Nem mindig érem el a max szénhidrát keretet, és a kalória is ritkán: max heti 1x megy 1500 fölé. Soha nem éhezem.


Zöldség és hús alapú a táplálkozásom. Mellette helyet kap a teljes kiőrlésű kenyér,

tojás , sajt, vaj, havi 2 doboz kefír

heti 1x krumpli, és heti egyszer szénhidrát csökkentett tészta,

valamint heti egyszer ezek közül valami: fehér bab, lencse (ha ezt eszem, akkor kihagyom a krumplit)

némi gyümölcs

diabetikus édesség


Mindig minden téren nagyon odafigyelek a mennyiségekre. Minden ami fel van sorolva azért kell, hogy ne legyen egyhangú az étrendem. A mozgást csak az 5. héttől tervezem beiktatni. (előbb átállnék a táplálkozás részére biztonsággal)


Mi az oka annak hogy éjszaka képtelen vagyok elaludni amióta átváltottam erre az életmódra?

reggel 6 körül fekszem le, és fél 9kor már kelnem kell, mert készülődnöm kell dolgozni....érzem hogy álmos vagyok, de éjszaka nem tudok aludni hiába fekszem le...egész éjjel csak forgolódom...végül felkelek olvasni.... Miért?


Paleo fanatikusok, kérem szépen kíméljenek. Csak a kérdésemre szeretnék választ kapni.


Nem kávézom.


2014. febr. 26. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet, hogy hülyeséget írok.

Lehet, hogy azért van, mert kell idő a szervezetednek, hogy megszokja, hogy nem kap annyi rossz minőségű ételt.

Én amikor régen sok csokit, pékárút ettem, utána mindig elálmosodtam, mivel hirtelen fel, majd hirtelen lement a vércukrom. Adj időt a szervezetednek.

2014. febr. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy az életmódváltásod miatt nem tudsz éjjelente aludni.. Valami lelki trauma, stresszhatás nem ért mostanában?

Én nem vagyok paleofanatikus, de ha este már nem eszel sok, megterhelő ételeket, akkor nem hiszem, hogy az lenne a probléma.

Nekem is vannak ilyen időszakaim, pl. mostanában én se igazán tudok, aztán eltelik egy kis idő, és megint beáll normálisan.

:)

2014. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszokat.


első: szerintem nem rossz amit írtál. Lehet hogy igazad van.


második: Különösebb lelki trauma nem ért. Nem szoktam idegeskedni. Egyetlen lelki bajom a túlsúlyom...semmi más. De az nem új.


Azért kértem hogy a paleósok hagyjanak:) mert az a mániájuk hogy semmi tejtermék, semmi tészta meg mit tudom én még mit nem lehet enni. És nincs kedvem ilyeneket olvasni.

2014. febr. 26. 18:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Jajjajajaja, megértelek. :D Milyen vajat használsz? Remélem igazi, teavajat, mert a többit elég nagy "méregnek" tartom..

Fogyni úgy is lehet, ha eszel, (persze, azért nem olyanokat, mintha hízni akarnál.) csak kevesebbet.


Ez a paleo sem bizonyított, és mégis úgy terjed, mint a járvány. :(

Oké, de vannak akik már belebolondulnak szinte, hogy glutén-tejmentesen kell élni...

2014. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez jo kerdes, nekem is hasonlo gondjaim vannak. Tegnap teli ettem magam, amihez epp kedvem volt, ugy aludtam, mint a bunda... Amugy meg csak fekszek es forgolodok...:S Sajna nincs ötletem..:(
2014. febr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

igazi vajat használok:)


bár nem túl sokat. Az olajos, nagyon zsíros kajákat nem is bírja a gyomrom mert hasmenést okoz...úgyhogy az ilyen kaják pl esélytelenek:D

2014. febr. 26. 19:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Mintha olvastam volna korábban valahol, hogy a koplalás csökkenti az alvásidőt; szóval lehet, hogy valamiből nem viszel be eleget. De ahogy nézem, a te alvásciklusod inkább eltolódott, nem?
2014. febr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Végül rájöttél, hogy mi okozza? Nem a kevés szénhidrát? Mert én is hasonló cipőben járok, és már megfigyeltem, hogy amikor kevés szénhidrátot eszem, akkor nem tudok aludni, amikor többet, akkor meg végig alszom az éjszakát. De azt nem tudom, hogy ennek mi az oka.

Te kiderítettél valamit?

2016. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is sajnos így vagyok. Ha rendesen eszek, úgy alszom mint a bunda. Most diétázom, és alig tudok pár órára elaludni. Pedig nagyon szeretek aludni. :( Nappal meg olyan vagyok mint egy zombi. De ha felemelem a kalória mennyiségét, akkor meg nem fogyok. :(

Valami tanács?

2019. okt. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!