Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítsééég! Elvesztem a...

Segítsééég! Elvesztem a fogyókúrában?

Figyelt kérdés

A helyesírás hibákért már most bocsánatot kérek de most nem ez a lényeg !!!:)


Fogyókúra ??? Hát igen... Sajnos az kell...


Először annyit hogy 69 kiló voltam lefogytam 54 kilóra a híres 90 napos diétával... DE természetesen "szerencsémre" visszajöttek a plusz kilók... 74 kiló vagyok de voltam 78 kiló is...


Már nem akarok semmilyen fogyókúrát se kipróbálni !!! Életmódot szeretnék váltani.. De ott vannak azok a bizonyos "DE" gondolatok.


Először is...


Mi azaz egészséges életmód???

Természetesen az internetet használtam , hogy okosabb legyek , de nem hogy okosabb nem lettem de jól bele is zavart ami az egyik oldalon jó a másikon rossz... Itt az ételekre gondolok... vagyis az oké hogy a kész termékeket kerüljük mert sok benne a színezék , tartósítószer stb. de tényleg... bemegyek a boltba körbenézek és egészséges dolgot nem is találok... ( csak zöldség , gyümölcs hús-hal félék ) na akkor ez a boltnak a 15% , akkor a többi csak mind szemét ???


Természetesen eleinte nekiálltam a számomra egészséges ételekből főzni. Volt ami jól sikerült , de sok olyan rossz lett , hogy enni se tudtam belőle... ezért szívesen várok recepteket amik nektek beváltak !!!


Én a reklámokból táplálkozva azt gondoltam h azok a bizonyos joghurtok mennyire jók... ( ahogy késöbb láttam és jól emlékszem 5 kockacukornak megfelelő cukor van benne ) Kis utánaolvasás után már azt tudtam meg hogy együnk natúr joghurtot lekvárral mert hogy egészségesebb... vagy természetesen a teljesen natúr változatot :)Sok összehasonlítást olvastam sajnos már nem tudom melyik országra írták de ott csak olyan joghurtokat csinálnak amiben semmi egészséges nincs...


Ez most csak egy példa volt a sok közül... de mégis milyen ételeket ajánlotok amik egészségesek???

Vagy ha veszek valamit ami "kész" mit figyeljek rajta mit ne tartalmazzon???


Sport ! Konditerembe járok de többnyire leakad a tudásom a futogépnél ( amin csak gyorsan sétálok nagy emelkedőn ) , biciglin , elipszisen ,és egy-két súlyzós gyakorlaton. Mégis mi lenne a helyes sorrend egy konditerembe egy "kezdőnek" miből mennyit és mit kéne csinálnia ? Sok gyakorlatot néztem már de valahogy az ellentétek mindenhol megvoltak ami az egyik helyen jó a másikon nem.


Talán már túl sokat olvastam minden után... De már félek beleharapni egy ételbe és lelkiismeret furdalásom van hogy ez jó nekem ???


Végre elszántam magam hogy megújuljak de sok minden visszahúz...


Természetesen ezekkel tisztába vagyok h este 6 után ne együnk meg h reggel többet este kevesebbet , de ezeken kívül minden hasznos tippet várok :) ( A napi 5 evést ne ajánljátok tudni kell imádok enni de sokszor azt vettem észre a fogyókúra közbe h többet járt a kaján a fejem h mit egyek mint pl amikor nem figyelek oda , a folyamatos izgulást h bizonyos időkben meglegyen azaz étel vagy hogy pont legyen otthon... már az ebéd készítés is nehéz h időben meglegyen !! )


Köszönöm , hogy elolvastátok amit írtam és az érkező válaszokat is ! Sok gondolatot kihagytam lehet össze-vissza is írtam de talán értitek hogy mi a problémám :)



2014. márc. 2. 16:56
 1/5 anonim válasza:
olvasd el a fogyókúra éhezés nélkül c.könyvet.eddig ez az egyik legjobb fogyis könyv amit olvastam.hidd el nem vagy egyedül.én is sokszor diétázom,de minden a fejben dől el.nincs kilengés mert akkor hamar vissza jönnek a kilók.én az édességet a kenyeret minimálisra csökkentettem,a zsiros dolgokat elhagytam és két hét alatt 5kiló lement.sok sikert kivánok,és remélem tudtam valamivel segiteni.
2014. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itt megtalálod a válaszokat: [link]
2014. márc. 3. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy kezemen meg tudom számolni azokat az élelmiszereket, amikről még nem hallottam, hogy egészségtelenek.:)
2014. márc. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nos, minden feldolgozott élelmiszer egészségtelen, szóval ez nem véletlen, hogy nem nagyon hallottál még ilyenről. Nyilván a zöldségeket permetezik, a húsoknál ki tudja mivel etetik az állatokat, de még így is egészségesebb így táplálkozni, mint ha a feldolgozott, félkész, kész, agyonfinomított ételeket ennéd. Az a baj, hogy sokan már főzni sem tudnak, ezért rá vannak kényszerülve a szemétre, ami a boltok polcain csücsül. Menj ki a piacra, és vásárolj ott normális alapanyagokat, amikből tudsz magadnak főzni.
2014. márc. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Sarga kapszulat nem tudom ajanlani, mert en is csak ma toltottem le es kezdem olvasni, de tudom ajanlani a sasafitness nevu csavot a feszen. Mocskos szaja van de megmondja a frankot. Az elotte-utana fotok, amiket lanyonk/anyukak kuldenek be mindig osztonzoleg hatnak!


...este 6 után ne együnk... ez egy hulyeseg. En 5ig (fel6ig) dolgozom. 6kor kezdem az 50 perces bringazasomat, utana pedig a sulyzos edzest, ami meg kb. 40-50 perc. Utana furdi es kb. 10 mire agyba jutok. Ha nem ennek reggel 9ig (amikor beerek a meloba) akkor nagyon csunyan kiba$znek a testemmel es a sok sportnak semmi eredmenye nem lenne es elobb utobb serules/betegseg bekoszonne!


Kicsim, gondolkozz, az egy dolog, hogy ejszaka alszol es nem emesztesz, de minden fontos funkcio (uj izmok epitese, regeneralodas, stb.) ilyenkor megy vegbe amihez energia kell, energiat pedig kaloriabol nyersz, kaloriat pedig kajaval viszel be. Inkabb lefekves elott 1-2 oraval ne egyel, de ha 10kor mesz agyba es 6 utan nem eszel az mar egybol 4 ora ehezes...

2014. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!