Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért hízok ilyen gyorsan?

Miért hízok ilyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Mindig hitegetem magam, hogy nem kell fogynom semennyit, de mostanában sokat felszedtem és nem tudom, hogy miért. Mostmár teljesen bizonytalan vagyok, hogy kell-e fogynom.

Szóval még két éve 50kg voltam aztán egy év alatt felszedtem 10kg-t. Ekkor olyan 14 éves lehettem és nagyon megviselt, mert striás lett a combom, megnyúlt a hasam is, a fenekem is. Elkezdtem hatalmas pólókat hordani meg ilyeneket. Aztán most szeptember körül kicsit csinosabban kezdtem öltözködni, mert kicsit visszatért az önbizalmam. De mostanában pedig egyre csak hízok. November közepe felé álltam mérlegre, akkor 61kg voltam, ma pedig 66,8kg. Ilyen ütemben nem hízhatok, mert ugye a nyár is jön, meg a régi nadrágjaimat már nem is nagyon tudom begombolni. De főleg a hasamra hízok, meg a combomra. És a hasamat nagyon nem szeretem, minden ruhából kilóg. Fogyókúrázni már próbáltam, de az lett a vége, hogy anyukám megtiltotta és ugyanúgy tömni kezdett, mint előtte. Mitől lehet ez az egész, miért jött ilyen gyorsan az az 5kg? 16/L


2014. márc. 8. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Feltehetően többet eszel, mint amennyi energiát felhasználsz, a többi hájjá (tartalék tápanyaggá) alakul
2014. márc. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ennyi.

kalória többlet van.

vagy pedig rossz a kaja összetétele,általában a kenyér,zsömle,péksütemény,főzelék,sok olajban sütött sült krumpli evők,vagyis a szénhidrát túladagoltak tudnak látványosan feldagadni,közben meg gyakorlatilag alultápláltak mert valóban tápláló ételt meg nem esznek.

és nem fogyókúrázni kell hanem diétázni.

szóval anyukádnak igaza volt ebben,hogy nem hagyta,mert a legtöbb értelmetlennél,vagy információ hiányban szenvedőnél a fogyókúra nem tervezett táplálkozást jelent,hanem koplalást.

diétában 2-3 óránként enni kell,szóval max az zavarhatná anyukádat,hogy egész nap eszel.

2014. márc. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
mert többet eszel mint 800 kcal
2014. márc. 9. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Miket eszel egy nap? Szerintem ha leírnád pontosan, többen tudnának segíteni, hogy miben van a probléma.
2014. márc. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ugyanannyit/ugyanolyanokat eszel és mozogsz, mint eddig, akkor ez elég sok kiló ennyi idő alatt, nem ártana elmenni a háziorvoshoz, kellene egy kivizsgálás, hogy nincs-e szrvi oka, ha nincs, akkor csak másképpen kellene táplálkoznod és többet mozogni, sportolni.
2014. márc. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A miért hízunk típusú kérdésekre a hormonzavar a válasz.


Ez a legtöbb nőnél két dologból tevődik össze:

Eszik a sok keményítőt, tejterméket és a hormonzavaruk szimpla hiperinzulinizmus, persze szép lassan alakul az inzulinrezisztencia is (csaj csoport 1).


Aztán vannak, akiknél a fogamzásgátló vagy más gyógyszer (pl. antidepibogyó) tesz be (csoport 2).


És vannak a betegebbek, akik az 1. csoportból kiválnak és már diagnosztizálható IR-jük, esetleg PCO szindrómájuk van.


Hát igen, a félrekajálás ezekkel jár durván a lakosság felénél, szóval amikor kenyérke, sütike, rizs meg joghurtka kerül az asztalra, gondolkodjunk el azon netán nem-e zöldségeket meg csirkét kellene-e enni.

2014. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!