Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így rendben van?

Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy mostanában kialakult egy csontbetegségem a csípőlapátjaimban, ami miatt, a járás, futás és a hasizomgyakorlatok is fájnak, meg minden ilyesmi és az orvos fizikai kíméletet írt elő, valamint felmentett az iskolai testnevelés órákról.

Ezért azzal szeretném megakadályozni az elhízást, hogy odafigyelek rá, hogy mit eszek, és heti 2-3-szor megmozgatom a karizmaimat, ami úgy fél óra. Ja, és már születésem óta nem eszek húst. Egyszerűen undorodok tőle, úgyhogy azt sehogy nem tudnám magamba erőltetni.

Szóval mondjuk egy napi étkezésem így nézne ki:

Reggeli:

1 mandrain (40 g)

1 alma (100 g)

1 kiwi (70 g)

fél kakós csiga (45 g)

túró rudi (23 g)

Ebéd:

1 púpos kistányér saláta (paradicsom, jégsaláta, lila káposzta, fehér káposzta, uborka, répa)

3 db kisebb eper

1 zacskó mozarella

100 g párolt borsó

Vacsora:

Saláta (ugyanaz a verzió)

pár szelet camembert sajt

rántotta két tojásból

2 kocka étcsokoládé

És 6-7 óra után már nem eszek. Inni pedig csak víz.

Szóval, hogy ez így milyen? Mert nem akarok drasztikus diétába kezdeni, de azért próbálok odafigyelni. 15/L


2014. márc. 10. 17:57
 1/9 anonim válasza:
Ugy vélem, hogy ez már elég drasztikus diéta. Azt javaslom, hogy étkezz rendesebben. Habár bevallom, ez nem az én terepem.
2014. márc. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy rendesebben? Én igazából elég jól érzem magam, és nem igazán szoktam éhes lenni. És úgy érzem elég energiát kapok belőle.
2014. márc. 10. 18:04
 3/9 anonim válasza:
értem. tudom, hogy nem illik ilyet kérdezni, de lirnád a paramétereidet?
2014. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
169 cm vagyok és 65 kg.
2014. márc. 10. 18:34
 5/9 anonim válasza:
köszönöm a választ.
2014. márc. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézz utána, hogy vegetáriánusként miket muszáj enned. Ugyanis a hús tartalmaz olyan ásványi anyagokat, vitaminokat, amik hiányában betegség alakul ki. Valamint a hús a legjobb a fehérjét tekintve is, tartalmazza az összes szükséges aminosavat (esszenciálisakat is). Szóval a zöldségekkel úgy kell variálnod, hogy komplex legyen az étkezésed.
2014. márc. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, mindenképp utána fogok nézni.
2014. márc. 10. 19:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem kell variálnia, nem vegán, eszik komplett állati fehérjét...

S rengeteg szénhidrátot, ha már a makrotápanyagokról van szó, ami még nem feltétlenül gond, bár sokaknak bejön a szénhidrátcsökkentés, de sok cukrot és bolti cuccokat... Ennyi gyümölcs mellé minek még mindenféle édesség? Oké, a kakaó nekem is más, mint a gyümölcs, de napi háromszor...

Én se vagyok matyóhímzés, én és az édességek, ah, de azt sem tartom jónak és igyekszem küzdeni ellene. Az édesség nem kell, de jó, ha van, csak nem mindegy, milyen és ne mindennap...

2014. márc. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én a reggelinél nem ennék túró rudit meg kakaó csigát.

Helyette csinálnék zabkását sima, natur zabból, hozzá meg a gyümölcsök, ennék hozzá heti 1-2 1-2 marék olajos magot is.

Ebédre olyan sok fajta ételt tudsz készíteni, szóval tudod variálni. Zöldség levesek, zöldborsó, zöldbab, gombs leves stb. Másodinak rakott zöldségek juhtúróval, tojásos lecsó, főzelékek főtt tojással, zöldség fasírtok, gombapörkölt rizzsel stb.

Vacsora 2 tojásos rántotta.

Ha reggelire szeretsz enni szendvicset, tudom ajánlani a pur pur kenyeret, az ilyen szénhidrát csökkentett kenyér, magas fehérje tartalommal, hozzá zöldség krémek, padlizsán krém, körözött, sovány sajtkrémek, sült tofu, tojáskrém, sovány sajt szeletek, diókrém + hozzá valamilyen zöldség és egy nagy pohár zöld tea.

2014. márc. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!