Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez megfelel...

Ninibibi kérdése:

Szerintetek ez megfelel diétás étrendnek?

Figyelt kérdés
Nem fogyókúrázom, csak szeretnék odafigyelni, és kicsit kevesebbet enni.Reggeli:Kornspitz kőrözöttel,jégsalátával,sonkával.10 órai:zsírszegény joghurt egy jó marék vollkorn műzlivel. Ebéd:Kis adag paradicsomos sonkás tésza.(vagy ami itthon van,kivéve ha olajban kisütött cucc,vagy valami zsíros...a köret mellőzése,helyette savanyúság vagy sali,kivéve ha egytálétel)Uzsonna: műzliszelet/gyümölcs. Vacsora: Saláta(friss zöldségekből)Köszi előre is:)

2014. márc. 11. 20:18
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én azt tanácsolom hogy mivel eléggé kezdő vagy az ilyen témába ezért ne bonyolódjál be étrendekbe,mert ha valamit rosszul állítasz össze akkor onnantól fogva borul az egész.Leginkább arra kell törekedni hogy jó minőségű kajákat egyél meg hogy az utolsó kajád az ne szénhdrátos legyen,meg hát ugye kell keresni valami mozgásformát amit rendszeresen tudsz csinálni.A műzli az sz@r a cukor miatt meg ki tudja hogy még miket tesznek bele,helyette mehet sima zabpehely.Kenyérből meg a tésztából csak a teljeskiőrlésű meg hát a salátáknál figyelj hogy mit teszel bele.A gyúrós oldalakon jobban utánna olvashatsz a dolgoknak.
2014. márc. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A rendszeres mozgás már megvan,egy jó ideje futok heti 3x 4x háromnegyed órát,meg sokat sétálok is.A műzli az igazából zabpehely,csak van benne mazsola meg néhány magféle csak ez van a zacskóján.Nem ilyen édes nestlé cucc.Ha a tészta nem teljes kiörlésű akkor felejtős inkább?
2014. márc. 11. 20:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Reggeli jó.

Tízórai elmegy. Esetleg második verziónak gyümölcs+olajos magvak.

Ebéd nem igazán jó. A tésztát mellőzni kéne (a tk. tészta belefér).

Uzsira én nem erőltetném sem a müzliszeletet, sem a gyümit. Inkább túró, tojás, light sajt, cottage cheese, tonhal konzerv.

Vacsira kéne fehérje is: hús,hal,túró,cottage cheese.

2014. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Minden megfelel diétás étrendnek, attól függ milyen diétát csinálsz.


Te szívbeteg diétát, azaz:


Tolod reggel a gabona cuccot tejtermékkel. Ebben keményítő van, tejtermék van amik abszolút gyulladásfokozók, gluténes, ez is gyulladásfokozó.


Utána eszel joghurtot müzlivel, azaz további gyulladásfokozó kajákat, és persze szénhidrátot hiszen ezzel lehet hízni.


Utána eszel tésztát, a változatosság kedvéért ugye gyulladásfokozó és magas keményítő tartalmú, hiszen jó ha változatosan eszik az ember :)


Utána kis müzli, fontos hogy nehogy elteljen 2 óránál több anélkül hogy cukrot/keményítőt és glutént ennél, hiszen bár krónikus betegségekhez akár elég lehetne akár hetente 1-2 nap gabonát (glutént) fogyasztani, Te teszel róla hogy 2 óránkét, felszívódást tekintve állandóan legyen a testedben.



Ezzel a diétával azon emberek diétáját követed, akiket látsz az orvosnál, patikában, szív-klinikán.


Még szerencse, hogy nem eszel zsíros kaját, mert a telített zsírok nem okoznak gyulladást a testedben, sőt még az inzulinszintedet sem emelnék meg. Szóval csak óvatosan, mert ha a zsír dominálna az étrendedben, kiszorítaná a tejtermékeket, keményítőt és a glutént akkor még a végén nem illenél bele a gyógyszergyártók tervébe (esetleg nem megúsznád a magas vérnyomást, szívbetegséget, elhízást) :)

2014. márc. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Igen felejtős,mert viszonylag gyorsan szívódik fel,rizsből is csak barna mehet.
2014. márc. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!MinimorRris:ha már ilyen szépen leírtad,ez miért nem jó,sőt kifejezetten súlyos szívbetegséghez vezető étrend(bár szerintem ez enyhe túlzás),akkor kérlek írd meg,hogy szerinted,a te tudásod szerint mi egy minta étrend,vagy hogyan kéne táplálkoznom!Köszi előre is:)
2014. márc. 12. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Hehe, jegyezzük meg hogy nem az én véleményemről van szó. Én nem vagyok szívbeteg.


A lakosság rajtam kívül eső részének fele az akik túlsúlyosak, köztük vannak a szív-érrendszeri betegek, ez fontos különbség köztem és köztük (hozzám hasonlóan étkezők és hozzájuk hasonlóan étkezők között).


Szerintem nagyon sok zöldséget egyél, és ha ez nem elég akkor annyi húst amennyit kívánsz.

Nyilván a húsban lesz zsír is.

A hússal egyenértékű a tojás (mert hasonló az összetétele, hatása) és a halak.


Olajos magok, gombák is beleférnek, sőt még gyümölcs is (van akinél lassú a fogyás gyümölcsevéssel).


De ezek nem okoznak gyulladásokat, allergiákat alapvető esetben. A gabona, tej igen, és a gyulladás együtt jár hormonzavarokkal, ami meg egyértelműen a fogyás ellenkezőjével, a hízással járhat.

2014. márc. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És a gabona-féléket, szénhidrátot teljesen ki kellene hagyni?Egyébként nekem a célom nem a fogyás,ahogy a kérdésben is benne van,49 kiló vagyok,nemrég voltam kivizsgáláson,minden értékem megfelel,de szeretném, ha így is maradna,ezért kérdezgetek:)
2014. márc. 12. 19:32
 9/11 anonim ***** válasza:

A modern táplálkozástudomány a gabonákban lévő sok szénhidrátot (keményítő) a cukorhoz hasonlóan (cukorrá bomlik le) fölöslegesnek és hosszú távon károsnak tartja.


A táplálkozástudomány ismertebb de maradi ága ezt nem így gondolja, bár mióta ők vannak hatalmon egyre csak híznak és betegszenek az emberek akik aztán a másik nézet kipróbálásával lefogynak, meggyógyulnak.


Továbbá az orvoslás/táp.tudomány modern ága szerint egy kis gabona glutén is gyulladásokat okoz, hosszú távon krónikus betegségeket, érzékenyebbeknél rövid távon is.


Ugyan így a tej, ki mennyire érzékeny rá de gondot okoz.


Hivatalos nézet szerint ezekkel sincs gond (közben sok ember hagyja el a tej, gluténfogyasztást mert betegek tőle, holott nem diagnosztizálják őket lisztérzékenységgel, tejallergiával csak simán betegek tőle, mert elég ideje eszik és már nem bír több ártalmat a testük).


Hogy melyik oldalnak szavazol hitelt?


Nézd, mindkettő tudományosan bizonygatja az igazát (jó, lehet az egyiket élelmiszercégek, gabonás cégek, tejtermék forgalmazók pénzelik, a tudomány sem pártatlan ezt nem árt tudni)


Én azért pártolom az új nézeteket, mert ezeket eleve el akarják nyomni, holott pont olyannyira hitelesek mint amit a 'szakértők' hangoztatnak. Miért az egyiket hangoztatja az orvos/dietetikus és miért nem a másikat? Én azt pártolom amit mások szőnyeg alá söpörnek. Mert ez logikusabb, mert ez már bizonyított ott ahol a mostani ajánlások nem segítettek, és mert az új és elnyomott nézetek sokkal jobban megférnek a keleti emberek egészséges táplálkozás elképzeléseivel.

2014. márc. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,igazán hasznos és elgondolkodtató,utánanézek ennek a témának mélyrehatóbban is.Egyébként eddig sem ettem minden nap kenyeret/kiflit,zabpelyhet,tésztát főleg nem,csak aznap mikor írtam éppen az volt itthon,de látom,érdemes méginkább csökkenteni a glutén/szénhidrát adagot a tejjel együtt.
2014. márc. 12. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!