Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha heti 5-6 alkalommal 30...

Ha heti 5-6 alkalommal 30 percet futok, elég a fogyáshoz? Mikor fog látszani?

Figyelt kérdés
Több mint 1 hete futok 30 perce! Amerre futok van egy hatalmas domb is, ott egyenlőre csak gyorsan sétálok fel, különböző hajlításokkal ! Futás elött 6 kg-ot fogytam, most hogy futok, és persze az étrendem is nagyon megváltozott, nem fogyok semmit ! Kocogni szoktam, és az utolsó 10 percben gyorsítani szoktam míg rendesen nem futok !! Utánna képes vagyok 1 liter vizet is meginni, de enni nem szoktam ! Mikor fog látszani a fogyás ?? Segítsetek, tippeket és kérnék h hogyan lehetne fergyosítani a fogyást! 80kg és 168 cm vagyok...19/L
2014. márc. 28. 12:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah.és még 10-15kg-ot szeretnék fogyni !! 3hónap alatt fogytam 8kg..!
2014. márc. 28. 12:31
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Csak a divat hangzik úgy, hogy a futás fogyaszt.


Valójában szálkásító étrend kell, de jó lenne fejlesztőbb, jobb edzést is választani..

2014. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Morris! Megmagyaráznád, hogy miért? Tudom, hogy neked ez az álláspontod, csak nem értem. Én pl. még nem láttam túlsúlyos hosszútávfutót, és a futás az egyik legalapvetőbb mozgásforma. Nem mondom, hogy ár/érték arányban a legjobb, sőt, de ha valakinek ez jön be, mint mozgás?
2014. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne is próbáld megérteni. Megfertőzi az egész fogyi témakört, ( pl.: paleo.. ajajajjj.. ) amikor itt én vagyok a Királynő. Ha nem írkálna ide ennyit, már rég toplistás lennék, 1. helyen.


Naszóval, futással szerintem sem lehet látványos hatást elérni.. szerintem jobban kifáradsz - feleslegesebben -, mintha mondjuk tornáznál valamit.

2014. márc. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Az edzőmék viszont sok ízületi panaszokkal hozzájuk forduló nővel dolgoztak, hogy a női test számára pontosan ez miért olyan megviselő, nem tudom. Valamiért a szalagjaitok (szervek felfüggesztése) és a lábatok nem bírja ezt.


Hogy a futás természetes mozgásforma lenne az vitatott. Ugyanis futó életmód nemigen van. A futás mint gyors helyzetváltoztatás csak támadó/menekülő célt szolgál, tehát nem életmód. A rendszeres, sportszerű futás viszont életmód.


Arra hogy nincsenek hízott (hosszútáv) futók nem tudom mit reagáljak. Vannak akik szerint a sportok a mozgás kulcsai, viszont én a legkeményebb sportokból ismerek hájas embereket (azt is tudom mennyi szénhidrátfogyasztással ilyenek) és teljesen hiteles, beigazolódó álláspontnak találom azt, hogy az egész hízás-fogyás kérdéskör a táplálkozásban kell eldőljön.


Tehát mozogni az egészségünk miatt mozgunk, nem azért hogy majd ez tart minket szálkásan.


De ezt újfent beigazolhatja a kérdező példája, néhány hónap alatt látszódhat mennyit segíhet neki a futás..


Szerintem erősítsen, qigongozzon és figyeljen oda az evésére, ezzel jobban járna. Ha meg fut, akkor remélem nem lesz problémája ebből kifolyólag.

2014. márc. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
csak ne vesszetek össze :D :D 3 hónap alatt azért fogytam, mert épp egy 4éves szakításon mentem keresztűl, semmi sport semmi evés nem volt és azért fogytam 6-8 kg-ot !! azóta mondhatni rendbe jöttem, de mostmár szeretném komolyan venni a fogyókúrát ! Odafigyelek h mit eszek és futok ! Remélem megyek valamire vele pár hét után...Azért köszönöm szépen..A szalagok meg az izületek nem sérülnek ha futás elött rendesen bemelegítek, utánna meg nyújtok !!
2014. márc. 28. 13:18
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
91%

Én is ismerek hájas sportolókat (elég megnézni a nehézatlétákat, súlyemelőket, főleg a nőket). De nem futókat. És úszót sem. Sőt kerékpárost sem. Na mindegy. Azért én megnézném (és nem bántásból, csak tapasztalatból) azt a futást, amit valaki kezdőként, jelentős túlsúllyal 30 percig csinálni tud. És azt a sebességet, amit kérdező az utolsó 10 percben rendes futásnak hív. Azt is tudom, hogy pl. 1 óra futással elért eredmény össze sem vethető egy óra súlyzós edzéssel pl. De ha neki ez tetszik? Még mindig sokkal jobb, mint a fotelban üldögélés.

A szalagokat igazán nem a távfutás, hanem pl. a labdasportok tudják gyilkolni. 11 év versenyszerű kosárlabdázás után tudom, miről beszélek. És érdekes, hogy míg aktív sportolóként utáltam futni (mármint csak úgy előre, minden "cél" és eszköz nélkül), most, hogy öregszem, egyre inkább van rá igényem.


rosszkislány!


Én szeretem Morrist, mert korrekt, mindig pontos választ kapok a kérdéseimre, és tisztelem benne, hogy kiáll az elvei mellett, ha én nem is értek vele mindenben egyet. De hát különbözőek vagyunk, talán különböző módon is reagálunk dolgokra.


Kérdezőnek meg érdemes lenne átgondolnia, hogy mit eszik, amióta sportolásra adta a fejét, lehet, hogy tudattalanul is "kompenzál".

2014. márc. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Andizsuzsi. Szeretetből cukkolom én őtet. Dehát nálunk ez már csak így megy.


Mindenkinek más a nézete, gondolkodásmódja, de olyan is van, hogy az ellentétek kiegészítik egymást. :)

2014. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1 héttől ne várj semmit, majd ha 1 hónap után se megy le semmi, akkor van gond.

Nah meg az étrend is számít :)

2014. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Szeretetből cukkolom én őtet."

:) tudom ám!

2014. márc. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!