Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Honnan szerezzek akaraterőt a...

Honnan szerezzek akaraterőt a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

Ha koplalok és kerülöm a nasit, hízlaló ételeket akkor 2 hét múlva abbahagyom a koplalást és a dupláját eszem/hízom vissza. Egyszer lefogytam 10 kg-ot, de visszahíztam 20-at.


Imádok enni az ízek miatt, számomra ez olyan, mint másnak egy jó könyv. Naponta túleszem magam. Sajnos amiket enni szeretek az mind méreg, vagy hízlaló (pl: krumpli). Volt már, hogy a salátától öklendeztem, nem bírom elviselni az ízét.

Az, hogy sokan élnek egészségtelen életet és sokat esznek, de nem híznak nagyon idegesít. Nem bírok ráállni a nasi mentes zöldséges életre (már próbáltam). Többször kevesebbet is próbáltam enni, de megfeledkeztem a korlátokról...


Tudom, hogy rajtam múlik ez az egész, de mindig meghátrálok. Sportolni meg egyenesen utálok, kiv. aerobic, zumba, de nincs időm rá, ugyanis tanulok és dolgozom egyszerre.


Hogyan állítsam le a mohóságom?

(Nem a negatív, sértő megjegyzésekre vagyok kíváncsi, tisztában vagyok a negatívumaimmal, nagyon is jól...)


Előre is köszönöm a válaszokat!

20/L (75 kg)



2014. márc. 21. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell koplalni, mert az szerintem senki sem bírja. Normálisan enni, megfelelő ételeket. A nasit viszont tényleg hanyagolni kell.

Szerintem az a baj, hogy ahogy a szavaidból kivettem, neked az evés az örömforrás az életedben, az tesz boldoggá. Ezek szerint valami nagyon hiányzik, valamivel nagyon nem vagy elégedett az életben. Erre kéne rájönni, hogy mi ez, mit lehetne tenni. És tudatosítani, hogy az evéstől nem leszel boldogabb. Sőt, ha hízol, akkor sem egészségileg, sem esztétikailag nem éppen a boldogsághoz fog vezetni.

Találj valami elfoglaltságot, ami örömet okoz az evés helyett.

2014. márc. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon jól látod, tényleg ez okoz örömet, kedvenc elfoglaltságom a mozi mellett (ahol szintén eszem). Mindig elégedetlen vagyok, pedig sokszor nincsen rá okom, ilyen az alaptermészetem kiskorom óta, életemben 1-szer voltam nagyon boldog, akkor is kb 1 hónapig tartott a varázs, de fogytam is pár kg-ot.
2014. márc. 21. 14:43
 3/17 anonim ***** válasza:

Biztos van valami oka, ha így érzel. Talán túl magasak voltak a szüleid elvárásai gyerekkorodban? Vagy a nagyon megfeleléssel akartad tudat alatt elérni, hogy jobban szeressen valaki?

Lehet, hogy érdemes lenne felkeresni egy pszichológust, mert az evés valószínűleg csak egy probléma tünete. Talán, ha tudod, hogy miért van ez így, akkor könnyebb lesz változtatni.

2014. márc. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak nagyon igaza van, ha a lelki oldalát nézzük a dolognak. Én csak annyit teszek hozzá, ha mindent ugyan úgy csinálsz ahogy eddig, semmi sem fog változni.

Mondok egy tippet, ez egy bevált módszer, ettől lefogysz és meg is tartod a súlyod. Bár ehhez is mint mindenhez akaraterő kell. De igazából most azt érzem hogy teljesen feleslegesen koptatom a billentyűzetet :D na mindegy :)


Paleolit diéta, mozgás, mielőtt teljesen jól laknál fejezd be az evést, mindent 30-szor rágj meg, tiszta só, szűrt víz. Hát ennyi lenne, és havi 4-5 kilóval könnyebb vagy. Nincs kalória számlálgatás, meg koplalás.


Viszont ha imádod a nasit, akkor rajtad az Atya Úristen sem segít. Ilyenkor az a legjobb ha elfogadod magad olyannak amilyen vagy és mindjárt nem fog zavarni a túlsúly.

2014. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

És még annyi hogy az első válaszoló, második válaszával is nagyon egyetértek :)

Sok sikert..!

2014. márc. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Jó pszichológus lenne belőled!:) És köszönöm a segítséget!

Igazából a szüleimmel sincs minden rendben, semmilyen elvárásuk sincsen velem szemben, szinte soha nem ösztönöztek, barátom ösztönzött a nyelvvizsgámnál is, érettséginél is, a szüleim különösen nem törődtek vele.

Mindig is szerettem enni, többet a kelleténél, de mostanában különösen, mióta együtt vagyok a barátommal, aki úgymond "gyökeresen megváltoztatott", ebben is lehetett egy megfelelési kényszer, azóta nincsenek barátaim, de ő helyettesíti őket, és utólag kiderült, hogy többnyire nem voltak igazi barátaim, bár akadt köztük.

2014. márc. 21. 15:01
 7/17 anonim válasza:

engem is az evés tesz boldoggá-pótcselekvés :(-utánna meg azért szar mert nincs mit felvennem..

akkor fogytam mikor azt éreztem hogy felhők felett vagyok-ez nem.tartott sokáig és visszaestem..


nekem még az segített mikor volt naplom meg olvastam mások sikerét ami motivált. de már naplozni se akarok.


online edzőtársak is vannak persze ha van.akivel tud az ember sportolni mégjobb..


lehetne pszihologushoz menni-de nálam felesleges mert tudom mi a bajom :(

2014. márc. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Igazából motivált vagyok (havonta 3 napig), rendszeresen nézek fogyós műsorokat és közben falatozom...:D:S Ami pedig rátesz, hogy a párommal együtt hízom, ugyanis ő is szeret enni és mivel még nem vettem észre, hogy undorodna tőlem a hurkák miatt, ezért a tetszeni akarás sem motivál eléggé. Viszont sokszor hiszik rám, hogy terhes vagyok és ez nagyon rosszul esik. A hasam nagy a többi testrészemhez képest, ezért sokszor kerülök kellemetlen helyzetbe... Mindig elhatározom, de utána abba hagyom a fogyókúrákat és a mozgást is.
2014. márc. 21. 15:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Tükörböl.
2014. márc. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Sajna ezeket nem egyszerű megváltoztatni... Viszont amíg a lelki háttéren dolgozol, addig is próbálhatsz olyan nasit találni, ami nem hátráltat a fogyásban. Nekem eszemben sincs lemondani az ilyesmiről, ahogy a sok ételről sem, nekem ezek kellenek. Viszont megtaláltam a módszert, amibe ez belefért, csak elakadtam és kicsit lazultam félúton, most jön a második menet :D Én a szénhidrátot vittem le, s jobbára paleósan ettem (csak paleósan mit se ért, amíg túl magas volt a szénhidrátbevitelem). Mivel nem eszem kevés kalóriát, s húst is nagyon ritkán, elég zsírosan kell ennem, ami nekem teljesen meg is felel, ételeim finomak és laktatóak, s nem nehéz egy jó kis tömény édességet összehoznom, mindössze a szénhidrátot kell alacsonyan tartanom, ami nem olyan nehéz, ha az ember nem használ keményítődús dolgokat s kihasználja az ételek természetes édességét is. Sosem szerettem sok cukrot használni, bármilyen is az, a méz és a gyümölcs a kivétel, de azokat vissza tudom szorítani.

Néha pedig az embernek igazi, szénhidrátdús édesség kell, de ha szerencsés, akkor elég belőle egy picike. Én inkább kerülöm az ilyesmit, de azért nem szoktam a kardomba dőlni, ha megeszem egy karika kakaóba mártott fagyasztott banánt, ami nekem teljesen jó csoki helyett. De a zsírtejes vagy kókusztejes kávé se olyan rossz közelítés :D Mivel hedonista vagyok, valamit úgyis kitalálok, ha édességet akarok enni, akaraterőt nem pazarlok rá, az nekem nem esik jól :P

2014. márc. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!