Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék lefogyni 158cm/56kg-...

Szeretnék lefogyni 158cm/56kg-ról indultam és 2 hét után vagyok 54,5kg. Jól csinálom, ahogy csinálom, normális, hogy ilyen lassan jönnek le a kilók?

Figyelt kérdés

Életmód változást szeretnék, eddig két hete csinálom, nem sok, de eddig ha nekivágtam 2-3 nap után jönn a chips, csoki, most jól bírom, és kitartok továbbra is úgy érzem. Mivel vegetáriánus vagyok, ezért mindig is problémát jelentett az egészséges étkezés, sokat olvasok róla.

Pl a mai étrendem:


Tízórai: 2,5 kanál cukorral tea (fél 11-kor keltem:$)

Ebéd: gombával töltött diétás kifli + alma

Uzsonna: 100% whey proteinből 1 adag + banán + 2dl tej

Vacsi: 2 főtt tojás + egy főtt tojásfehérje

Nasi: 1-1 retek napközben


Délután 3-kor elmentem futni, 30 percet futottam közepes tempóval, 5 km-t. Aztán itthon csináltam 45 perc tornát, felüléseket, fekvőtámaszt, lábemelés, mindezt addig amig teljesen kipurcantam, ezután iszom most a proteinshake-em.


57gramm fehérje volt a mai kajámban és 1109 kcal-t viszek be a vacsival együtt. Emelett vettem be B12 vitamint, és vasat C-vitaminnal, folsavval, ez a vega életmódommal jár, minden másnap szedem ezeket.


Jó ez így, változtassak valamit? Szépen tudok haladni, mire figyeljek még?


2014. márc. 30. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Tízórai felejtős, cukros tea semmi szükséged nincs rá. Inkább ide tedd az uzsonnád.

Ebédnél nem tudom mit értesz a diétás kifli alatt, kifli alapból nem diétás. Egyél pl lecsót, zöldséges tojásos egytálételt stb

uzsonna alma

vacsora rántotta zöldségesen

2014. márc. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cukrot el kéne hagyni diéta alatt (meg egyébként is).

Ebédnél a diétás kifli mit takar? Egyébként ha belefér a ch keretedbe, akkor elmegy.

Az edzés utáni gyors felszívódású fehérjédet belassítod tejjel. Ergo el kéne hagyni a tejet.

Vacsi jó.


A fehérje kevés. 2xttkg kéne naponta. Ha húst nem eszel, akkor marad a túró, totu, cottage cheese és a fehérjepor.

2014. márc. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első, a fehérjét edzés után ittam, minek igyam délelőtt, ha akkor keltem?

Diétás kifli: teljes kiőrlésű, rozsos, magvas, fitness kiflikét árulják és belefért a keretembe, meg egy kis darabot ettem belőle.

A tojást, nem mindegy, hogy hogyan eszem? Főve jobban szeretem, miért egyem rántottával? A nyers zöldségek híve vagyok, nem sütném meg őket.


Második, a cukrot lehet el kéne hagynom, de csak ritkán iszom ezt a teát, ami édesítővel nem ugyan olyan, nem minden nap iszom. Kétszer ennyi fehérjébe szerintem belehalnék, nem szeretem annyira az ízüket, egy 30g-os shake még belefér. 57gramm protein pont elég nekem, biológus vagyok, tehát jól tudom, hogy a túlzott proteinbevitel milyen megterhelő a szervezetnek és felesleges is, mint az 1000mg-os C-vitamin.:)

2014. márc. 31. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!