Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szoktak ilyen gondolataitok...

Szoktak ilyen gondolataitok lenni?

Figyelt kérdés

Nem tudom,hogy normális e ,undorodom az evéstől,csak kényszerből eszek,kb hogy ne haljak éhen. Ha mást látok enni azt is gusztustalannak találom,és sajnos ha itthon egyedül vagyok akkor is szégyent érzek kajálás közben.


Régebben kicsit hájasabb voltam , néha-néha (tényleg elvétve) kaptam egy beszólást,hogy töltött galamb vagyok,vagy jó súlyban,masszív stb Ilyenek után volt,hogy napokig nem ettem semmit . Erről le tudtam magam állítani hál istennek. Felesleg már nincs rajtam, napi 3* eszek ,nem hánytatom magam,nem szedek hashajtót stb Szóval semmi ilyesmit nem csinálok,de a gondolataim mindig ekörül forognak ,nagyon elhatalmasodott rajtam ez az egész és elegem van,normálisan akarnék élni/enni és nem állandóan ezzel foglalkozni.

Szerintetek pszichológus segíthet ? Vagy mindenki ennyit kattog ezen,aki "fogyokúrázik" ,vagy már lefogyott ??


2014. ápr. 5. 12:12
 1/5 anonim válasza:
Szerintem jobb lenne felkeresned egy pszichológust.
2014. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy mindenki! Egy normális ember (ezt most nem sértésből írom ám) többnyire szeret enni, de minimum tudja, hogy evésre szüksége van, miért undorodna tőle? Az abnormális, haelutasítod az ételt, az életet utasítod el...

Én hedonista vagyok, számomra az evésnek élvezetnek kell lennie, s csak úgy vagyok hajlandó fogyni, ha közben jókat ehetek. Ez már a másik oldal, de ez még egészséges szint. Ha valaki folyton enne, ha kell, ha nem, az egészségét is aláásva, na az beteges.


Pszichológiai problémád van sajna, remélem, segítséggel meg tudod oldani :( Az nagyon jó, hogy azért rendesen eszel, de nem elég.

2014. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:

Alapvetően a táplálkozásnak tényleg csak arról kéne szólnia, hogy az ember ne haljon éhen. Mára viszont sokan az életük jelentős örömforrásának kiáltották ki azt, ha ehetnek. Mikor, hogy mennyit, miért.


Nálam egyébként csak pozitív változások vannak. Nagyjából ugyanannyira szeretek enni, mint régen. Kb. jól is érzem magam így.


Nálad egyébként van egy kis gáz. Téged, mint a természet megismételhetetlen csodáját miért érdekel egy fikarcnyit is, hogy mások mit gondolnak róla? Ezen gondolkodj el egy picit, mert elég nagy butaság egy-egy ízes megjegyzés után ilyen hülyeségeket csinálni. Talán majd kinövöd egyszer.

2014. ápr. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hihetetlen de ha sokat TV-zel, az étel/ital reklámok "megéhesítenek" mert eszedbe juttassák az evést. (Éljen a guszta Milka csoki, avagy a marketing). Ez, is lehet egy ok.

Amúgy jó hallani, hogy leálltál a koplalással, megnyugtató, hogy vannak lányok akik ezen tényleg elgondolkodnak, és helyesen döntenek.

:-)

2014. ápr. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,hogy pszichológushoz kellene fordulnod,mert egyáltalán nem természetes az étellel való kapcsolatod. Az evésnek örömnek kellene lennie,ki kellene élvezi minden ízt normál esetben legalább is.
2014. ápr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!