Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy szokjak le a csokiról?

Hogy szokjak le a csokiról?

Figyelt kérdés
Nem tudom lehetségtes e, de olyan szinten függője vagyok a csokoládénak, hogy ha egy napoig nem eszek, már elvonási tüneteim vannak. Próbáltam lemondani róla, de a kísértés hatalmas úr. Nem ment. Egyszerűen minden bajom van ha nem ehetek csokit. Mit csináljak? Hogy tudnék leszokni róla?

2014. ápr. 13. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan tudsz csak leszokni én már csak napi két tábla Milkát eszem de 2 hónappal ezelőtt még napi 5 milkát ettem. Áhh nagyon nehéz. Szóval csak fokozatosan.
2014. ápr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én is csokifüggő voltam, nem telt el úgy nap, hogy ne egyek meg legalább egy tábla csokit, de leszoktam róla. Nekem a zöld tea segített. Csinálj belőle sokat (természetesen cukor nélkül), töltsd bele pl. egy ásványvizes palackba, legyen egész nap melletted és iszogasd. A kesernyés íze miatt nem fogod kívánni az édeset. Legalábbis én nem kívánom.

A másik, ami segít legyőzni az édes utáni vágyamat, a mozgás. Ha megkívánok valamit, ami nem kéne, akkor youtube-on keresek valami otthon végezhető gyakorlatot, és addig csinálom, amíg el nem megy a kedvem mindenféle édességtől. :D

2014. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jézusom, nem értem egyesek hogy bírnak ennyi csokit enni! Én rosszul lennék tőle már, vagy én se tudom!

Fokozatosan, egyél egyre kevesebbet belőle!

Legyen az benned, hogy csak addig vagy boldog, amíg eszed, aztán meg rosszul érzed magad miatta, mert annyit ettél.

2014. ápr. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Elmondom, hogy én mit csináltam, hátha segít. Szóval 6 hónapja minden nap megettem 1 tábla csokit és elhatásoztam, hogy egészségesen fogok élni. Az egy táblából így lett 1 Sport szelet. Aztán 2 hete már semmi csokit nem eszem, de ez így gyors váltás volt, ezért elkezdtem sütivel meg ropival pótolni, de ez nem jó megoldás, úgyhogy most almával pótolom a csokit. Mostanában, ha csokira vágyom kimegyek sportolni vagy eszek egy almát. Egyébként tényleg csak fokozatosan tudsz megszabadulni tőle. Sok sikert és sok kitartást neked!
2014. ápr. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták, fokozatosan csökkentsd. Ha már fizikailag függsz tőle, nem hagyhatod el hipphopp.

Nekem az étcsokiból kevesebb kellett, ma már nem is szeretem a tejcsokit, igaz, tejet sem iszom soha. Manapság sokszor már egy kakaóba mártott banánkarika is elég :D Illetve nálam a kávé is, de nekem nincsen fizikai függésem, ez csak hedonizmus és megszokás.


De ha nem fizikailag függsz tőle, csak lelkileg... Hm, szerintem akkor se hagyd el hirtelen, mert az nagyon megterhelő. Csökkentsd szép finoman s élvezd ki a napi pici adagodat s légy erős, amikor befejezted! Ja és ne éhesen ess neki, olyankor az én amúgysem létező önuralmam (ételnél önuralom, az annyira nem hedonista dolog, nem szeretem) különösen rossz formában van. Jóllakottan a csokivágyam is apró (kár, hogy megszoktam, hogy ebéd után édesség, automatikusan képes jelentkezni, ha majdnem jóllaktam, de ezzel már könnyebb megküzdeni, mint az "éhes vagyok s a csoki milyen gyors és finom kalória" kísértéssel).

2014. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

...


Nem is tudom, lehet-e FIZIKAILAG függni a csokitól. Na mindegy, leírtam a véleményem arra az esetre, ha van ilyen :)


(A napi 1 tábla csoki és fölötti adag nekem is megfoghatatlan, annyit sosem bírtam 1 napnál tovább. De nem vagyunk egyformák.)

2014. ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!