Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 168 cm magas vagyok és 68-69...

168 cm magas vagyok és 68-69 kg. sajnos elég fiatal vagyok, elég sok mindent néztem hogy hogyan tudnék lefogyni, de nem kezdhetek bele minden hülyeségbe. Kb.9 kilót szeretnék lefogyni max 1 hónap alatt Ha lehet saját tapasztalatokat írjatok köszi?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 14. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

1 hónap alatt 9 kilót egészséges keretek között semmiképp nem tudsz leadni. Ahhoz szerintem minimum 3-4 hónap kell. Ezt pedig főleg helyes étrenddel és rendszeres mozgással érheted el.

És nehogy elkezdj koplalni, mert annak sincs semmi értelme.

Tudom, most nem sokat segítettem, de ne várj 9 kiló fogyást 1 hónap alatt.

2014. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2-2,5 hónap alatt tudod leadni, és akkor még jó voltál, és viszonylag egészségesen
2014. ápr. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

én nagyjából 11 hónap alatt fogytam 10 kilót.

Egy hónap alatt akkor tudnál esetleg fogyni 9 kg-ot, ha legalább 120 kg lennél.


Heti 0,5-1 kg fogyás az egészséges, amit utána tartani is lehet

2014. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha gyorsan fogysz puha lesz a bőröd és csíkos a segged ami évtizedekig látszódni fog.
2014. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vicces kislány vagy:) Én 4 hónap alatt fogytam 8 kilót, szigorúan betartott diétával, csak egészséges ételek fogyasztásával, emellett kalóriaszámolással és sporttal. Te is meg tudod ezt csinálni, de nem 1 hónap alatt, számolj rá 3-4 hónapot inkább. De hova sietsz? Férjhezmész?:D
2014. ápr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Divica válasza:

Az előttem szólókkal kell egyet értsek: ilyen rövid idő alatt nincs az a gladiátor képzés, amivel 9 kiló felesleges zsírtól megszabadítana. Persze több kilótól meg lehet szabadulni, na de az nem zsír lesz, hanem víz és izomveszteség.

Ha éhezni kezdesz: pl fogyókúra, vagy ilyen-olyan diéta, a szervezeted egyből átáll egy lassabb anyagcserére, amihez még a „túlélés” érdekében még nagyobb részét alakítja át zsírrá a bevitt tápláléknak. Magyarán, ha nem eszel: hízni fogsz. De tényleg. Persze van egy átmeneti szakasz, ahol még örül az ember lánya, hogy tyű lement 2 kiló, de ahogy írtam: az sajnos nem zsír lesz. Először vizet illetve izmot veszítesz, mivel ez utóbbi igen nagy energiaigényű, így ettől szabadul meg először a test koplaláskor.

Zsírtól úgy tudsz megválni, ha egy helyes étrend mellett (napi 4-5 étkezés, minimum 2 liter víz) rendszeresen mozogsz. Hogy ez most aerobic, vagy súlyzós edzés vagy bármi más: annak csak a képzeleted szabhat határt. Csinálj olyat, ami tetszik, nincs megszabva, hogy csak súlyzózással lehetne formásodni… (Persze ha nincs utána izomláz, akkor nem is terhelted meg a szervezeted a szokásos szint fölé, tehát eredmény sem lesz…)

Viszont ahogy a soraidból kiveszem inkább az eredményre vágysz és csak túlélnéd az odáig vezető utat. Így viszont könnyen feladás, csalódás lesz a vége… Ha nem szereted, amit csinálsz, akkor csak ideig óráig fogod tudni teljesíteni. Nézz körül a neten, youtube-n van egy csomó edzésfajta (akár hogy milyen a zumba, a step-aerobic, vagy egy kardió edzés stb…) és keress olyat, ami tetszik. Akkor nagyobb eséllyel tudod majd folytatni is!


ui: saját tapasztalatot szerettél volna: akkor azt is írok: nekem kb 3 hónap kellett hozzá hogy látványos lehessen ilyen esetben az átalakulás, heti 2-3 edzéssel, ami hol kardió, súlyzózás vagy step-aerobic volt. Nálam általában olyan 5 kiló feleslegről volt szó.

2014. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!