Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek mit kellene...

Szerintetek mit kellene tennem karácsonyi vacsora terén?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik jobb megoldás? Megmondani a családomnak, hogy az vacsorát elrakom és másnap délben megeszem, vagy aznap délben semmit sem enni, és este leülni vacsorázni?

Nem szeretném ha sértődés lenne, csak azért mert nem akarok 1-2 kilóval több lenni karácsonyi szezon alatt. (Elég könnyen szedek fel kilókat, viszont annál nehezebben adom le.)


2009. dec. 23. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Jajjj istenem! Ejsze nem hizol el egy vacsorától!!! Karácsony van!!!!
2009. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, ismerem a helyzeted én is így vagyok. Nagyon vigyázok az alakomra.

Mi lesz nálatok az ünnepi menü? Mert nem muszáj mindenből enni, csak, ami nem hízlal.

Nálunk pl. lesz halászlé, rántott ponyt, karaj, majonézes burgonya, + egyéb köret is. Én halászlét eszek, és pontyot, de úgy, hogy nem eszem, meg a prézlit, csak a halat + salátát. Cukros süteményeket kerülöm, én cukormentes sütiket készítek, így azokból nyugodtan ehetek. Szóval ha odafigyelsz, ehetsz úgy, hogy ne hízz el.

Boldog Karácsonyt!

2009. dec. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egy év 365 napból áll,miért pont most,karácsonykor kell fogyókúrázni?Ha most felszedsz karácsonykor 2-3kg-t,jövőre simán le tudod adni.Csak figyelni kell,hogy mit eszel és mozogni:)
2009. dec. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nálunk a tipikus karácsonyi menü van: húsleves, halászlé, rántott pulyka, franciasaláta, töltött káposzta, bejgli, pogácsa, fanta szelet, szaloncukor. De lehet, hogy kihagytam ezt-azt...Igen nálunk a karácsony, és az azelőtti nap csak főzéssel telik, úgyhogy mire eljön a Szenteste a női tagok úgy ki vannak purcanva, hogy legszívesebben mindegyikünk menne lefeküdni. :)
2009. dec. 23. 08:56
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint szerintetek jobb az, ha az Újévet böjttel kezdem. :(
2009. dec. 23. 08:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kis levest eszel és töltött káposztát keveset, az nem hízlal. Mást ne egyél, a család szerintem észre sem fogja venni, ha elég lassan eszel. Kár lenne bűntudattal és együttérzéssel traktálni őket. Én legalábbis így csinálom.
2009. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de ezt a menüsort nem kötelező végigenni gondolom. nekem biztos nem menne..:) az a lényeg, hogy jól érezd magad. nem feltétlen muszáj gyomorrontást kapni. én a halászlére szavazok, az nem hízlal. utána 2szelet mákos bejgli, és kész a vacsora. ha sok kaja megmarad, legalább lesz másnap ebéd, akkor megkóstolhatod azt ami kimaradt:)
2009. dec. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg sokkal jobb, hogy karácsonykor is odafigyelsz arra, hogy mit és mennyit egyél. Sajnos a magyarnak a karácsony és az összes ünnep arról szól, hogy na akkor most zabáljunk és igyunk a sárga zöldig....:-)

Én jó pár évvel ezelőtt megmondtam anyukámnak, hogy már pedig én ilyeneket nem eszem, és kész. Az első két ünnepen volt "fejmosás", de azóta belenyugodtak. Nem eszem cukros sütiket, sem zsíros húsokat. Ugyanúgy étkezem, mint máskor. Sok nyers zöldség, gyümölcs, és szójás, tofus készítmények. Punktum. Alkoholt sem fogyasztok. Míg újévben a többiek nagy fogadalmakkal kezdik, és simán folytatom az életmódot, amit választottam, és nincs pluszsúly meg fogyókúra. Aki pedig ezek után azt mondja, hogy akkor minek élni, annak azt üzenem, hogy elég nagy baj, ha az élete értelme a kaja és a pia. Egyébként a karácsony üzenete és ünnepe nem az étel, hanem a SZERETET. :-)


Áldott és békés ünnepeket!

2009. dec. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozá,hogy mindenből lehet enni egy falatot,akkor nincs sértődés,és te sem hízol el,ellenben mindent megkóstolsz.

Én is csinálok töltött kápit,de azt nem fogok enni,majd másnap ebédre.

Sütni nem fogok,mert a szüleimnél és az anyósoméknál is lesz süti.Ha a férjem és a fiam enni akar sütit egyenek ott.

Csinálok még rántott sajtot,és rántott húst,de nálunk ebéd lesz,a vacsit a szüleimnél fogyasztjuk.Ott hal is lesz,meg minden más.

Soha nem zabáltam magam tele karácsonykor,mégis megkóstoltam mindent.

Csak az hízlal amire azt mondod:"Na ettől olyan leszek mint egy disznó".

Kellemes ünnepet,és jó étvágyat!

2009. dec. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!