Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szép reggelt! Ez igaz lenne?

I.B.T. kérdése:

Szép reggelt! Ez igaz lenne?

Figyelt kérdés

Azt olvastam valahol ha diétánál nagyon éhesek vagyunk (én szoktam hiszen több ételhez vagyok hozzászokva) akkor a szervezet ezt éhezésnek veszi és a szénhidrátokat alakítja át a testünkben zsírrá. Szerintetek ez igaz?


A válaszokat köszönöm!



2014. máj. 15. 05:19
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Aki fogyózik, eleve nem eszik szénhidrátot szerintem. Az biztos, hogy szervezet elkezd raktározni, ha éhezünk. De ha valaki nem visz be annyi kalóriát ami szükséges, mindenképpen éhezik. Hiába eszek meg 1000 kcal répát és csirkemellet, attól még éhesnek érzem magamat, mert nem vittem be elég kalóriát. Tehát akkor mindenképpen tartalékolásra áll a szervezet. Szóval ezt én sem értem.
2014. máj. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Szép jó reggelt Neked is!


Diéta alatt jó esetben nem vagy igazán nagyon éhes, mert ügyelsz rá hogy elég zsírt egyél, így 4-6 órára jóllaksz, így a napi 3 étkezés mellett igazán durva éhségérzetet nem kellene érezni.


A megevett szénhidrátokat amennyiben az glükózzá lebontható a szervezeted hajlamos zsírrá alakítani éhségtől függetlenül, viszont alapvetően a zsírt alakítja vagy glükózzá vagy ketontestekké, és abból üzemel a szervezeted amikor éppen étkezések között vagy. :)

2014. máj. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon éhes vagy, akkor az tényleg koplalás, akkor pedig a tested mindent megtesz a zsírtartalékok megóvásáért/növeléséért. (Nemcsak a szénhidrátok mennek a zsírba, hanem minden, amire épp nincs szükség, nem keringhet minden a vérben.)
2014. máj. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha már korogni szokott a gyomron akkor egyszerűen egy kis zöldséget( paradicsom, hagyma stb) bekapok. Így elvagyok a következő "nagy" étkezésig.
2014. máj. 15. 09:44
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Az belefér, zöldség mehet, gyümölcs is étkezések között. Akik nagyon okosok azt mondják, hogy a főételekkel (fehérjék, zsír) ne kerüljön be gyümölcscukor egyszerre a gyomrodba, így ilyen köztes étkezésekkor meg lehet ejteni egy gyümölcsevést, ha valaki nagyon rajong értük.
2014. máj. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!