Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Danone...

Mi a véleményetek a Danone Activia Pille Natúr joghurtról, tényleg egészséges?

Figyelt kérdés
arra lennék kiváncsi hízlal e vagy hogy mennyire egészséges ? vagy melyik natúr joghurtot ajánlanátok ami nagyon egészséges?

2014. máj. 16. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
46%

Általában semmilyen tejtermék sem igazán "egészséges", na de egy ilyen undorító tejipari cégtől meg különösen ne vegyél semmit. De komolyan ne.


Az egy dolog, hogy valaki nagyon bio nagyon házi tehén/kecsketejjel kísérletezik, házi tejtermékeket gyárt.. én nem tudom azt mondani hogy ezek jók, de hogy a danone termékek mind bitangpusztulatosan ócskák a tejtermék kategórián belül is, az 100%.


Ha létezik fogyasztható tejtermék, akkor az az ellentéte a danone-nak. Inkább valami házi, megbízhatóbb cuccot keress szerintem, ha mindenképpen joghurtra vágyol.

2014. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de én nem tudok ilyeneket késziteni és időm sincs, szoval marad a bolti de nem hinném hogy sok adalékanyag van benne mert olyan semmiylen ize nincs , a gyümölcsjoghurt tudom hogy agyoncukrozott ocskaság , de a natúr nem sztem
2014. máj. 16. 12:27
 3/15 A kérdező kommentje:
regellire a natúr joghurt jobb vagy a jó reggelt keksz?
2014. máj. 16. 12:34
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

Nem agyoncukrozott.


De a tejtermékek eleve gyulladásfokozóak, nagy inzulinválaszt váltanak ki. A tejiparból származók pedig tipikusan a legócskább minőségű alapanyagból készülnek a profitmaximalizálás végett. Semmi ami iparosított már nem lehet igazán jó.


Mint írtam én eleve nem tartom jónak a tejtermékfogyasztást, de egy tejüzem is csak ronthat rajta (lehet hogy nem sokat):


A pasztörizált, homogénezett tej az élelmiszeriparon kívüli források szerint csak rosszabb mint a nyers tej. A pasztörizálás elfedi a tejben lévő szennyeződéseket, gyakorlatilag így a mocskot is el lehet adni, forralás után. A homogenizálás ártatlan művelete is változtathat annyit a tej fizikai szerkezetén (zsírcseppek mérete) amitől a termék már problémásabb lesz mint a nyers változat.


De mondom ezt úgy, hogy én eleve nem tudok egyetérteni a tejfogyasztással, mert az embernek a tehén teje kizárólag problémákat okozhat, de ha mindenképpen ezt szeretnéd enni.

De tudd róla hogy egyáltalán nem egészséges. A házi sem, de létezik rá esély hogy az valamivel jobb.


Az a helyzet hogy nem tudok összehasonlító vizsgálatról, ami határozottan kimutatná, hogy nyerstej jobb lenne, tehát csak gyanú van rá.. mindegy, akkor marad a danone, de nem értem miért ragaszkodik az ember egy ennyire modern, szokatlan és értelmetlen 'táplálékhoz'.

2014. máj. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
mert kevés a kalóriaszáma fogynom kéne és vmit enni akarok reggelire vagy van jobb tipped,?
2014. máj. 16. 12:38
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Összes normális, tápláló étel:


Húsok, zöldségek, halak, tojás.


Kalóriaszám nem minden, nagyon káros volt hogy elterjesztették ezt a kalóriacentrikus táplálkozási, fogyási néztet, ugyanis így sikerült a minőségi táplálkozás igénye elé helyezni a kalóriaszegény táplálkozást. Ennek komoly egészségügyi következményei lettek sajnos. Nem vagyunk eléggé tájékozottak és képzettek, nem látjuk át mennyi kárt okoz a tejes alapú reggeli, és el sem tudjuk képzelni hogy nem ártana egy táplálóbb, magasabb kalória tartalmú, tartalmasabb étkezés. Pedig tényleg nem árt, még mindig a legjobb a főtt/sült tojás, zöldségek, szalonna. Ez táplál, a joghurt nem táplál, viszont gyulladásfokozó.


És most már jó lenne tényleg kideríteni egy 'adag' joghurt mekkora inzulinválasszal jár. :)

2014. máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Reggelire tojás és saláta! :)
2014. máj. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
ha fogyni akarsz reggelire semmiképp ne egyél gyorsan felszivodó szénhirtátot mert iylnekor a legrosszabba szervezet inzulin érzékenysége. Egyél teljes kiörlésű lisztböl készült teréket szendvicsnek. és a cukros fehér lisztes termékeket teljesen szüntesd be, mindennek olvasd el az összetételét, mert sok a rejtett cukor.
2014. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
27%
Aki ismeri a reggeli természetes IR-t az nézzen utána a teljes kiőrlésű lisztek inzulinszint emelő hatásának is, mert bizony.. hát igen .. :)
2014. máj. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"És most már jó lenne tényleg kideríteni egy 'adag' joghurt mekkora inzulinválasszal jár. :)"


1,85 a szorzója a GI-hez képest. Hát valóban nem a legjobb kaja. :(

2014. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!