Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A japán vagy a kínai konyha...

A japán vagy a kínai konyha az egészségesebb/diétásabb?

Figyelt kérdés

2014. máj. 20. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

Mindkettő jó, ha nem rizs alappal eszed ízfokozóval, hanem tradicionálisan: sok zöldséggel, ésszel használt fűszerekkel.


Kiegészíteném, hogy a kínai konyhához tartozik az 5 elem táplálkozás is, ami lehet az egyik legegészségesebb táplálkozásmód, egyénre szabva.

2014. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a japán és természetesen ezekben az országokban a rizs a legalapvetőbb élelmiszer. Sokszor Ázsiában a fehér rizst fogyasztják, de ennél jóval egészségesebb a barnarizs. A kínai konyha hátrányai: az állandó olajban sütés, túl sok hús, (sokszor vöröshús is), a japán konyha sokkal több zöldséget használ, tradicionális japán reggeli a miszo leves, kutatások sora bizonyította be, hogy mennyire egészséges. Hús helyett inkább halat, tenger gyümölcseit eszik. Persze manapság már Japánban sem feltétlen ezeket eszik, több is a betegség, mint korábban.
2014. máj. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én nem voltam Ázsiában, de szerintem ez kamu.


Olajban sütés, húsevés? Persze meg a kínaik túl sok mekis kaját is esznek.


A normális, tradicionális kínai konyhában mennyi olajat használnak? Hát mióta van napraforgóolaj gyártás?


Meg miért esznek sok húst, taoisták heti 1x, pedig a mindennapos húsevésről sem lehet bebizonyítani hogy általánosságban véve káros.

Vörös hús, már megint elfelejtettek egy debil dietetikust vagy orvost tökön rugdosni és véletlen megint valami megalapozatlan butaságot nyilatkozott kényszeres pótcselekvésként, ami a húsevés károsságát boncolgatja?


Megesik ez olykor, én ezért szavazok arra hogy az ilyen embereket rúgják tökön jó sűrűn, akkor nem terjesztenek áltudományos sületlenségeket :)

2014. máj. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Figyelj ide Minimorris! Leszarom, hogy paleós vagy, zabáld nyugodtan akár a nyers húst kilószám egy nap, engem nem érdekel, az se ha Szendi Gáboron kívül még semmi mást nem olvastál. De könyörgöm ennyire nulla tudással ne szóljál már hozzá táplálkozási kérdésekhez, teljesen szánalmas az, hogy ezzel töltöd a napjaidat. senki más nem akarja ennyire rátukmálni magát az emberekre, mint te és ráadásul non stop hülyeséget irkálsz és ez baromi idegesítő. Esetleg néha átgondolhatnád, hogy vannak más dolgok is a világon, mint a paleo.
2014. máj. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!