Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan mérték meg, hogy az...

Hogyan mérték meg, hogy az ételek mennyi kcal-t tartalmaznak?

Figyelt kérdés
Honnan tudjuk azt, hogy egy tojás mennyi kcal? Oké, hogy kikeressük a táblázatból, de oda mi alapján került az az adat?
2014. máj. 25. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a szénhidrátból lehet a legtöbbnél számolni, van valami szorzó azt hiszem. Bár akkor a húsoknál nem tudom :D mert az ugye 0 szénhidrát, de sok kalória.

Hmmm jó kérdés :D

2014. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem megtaláltam a választ: [link]
2014. máj. 25. 22:09
 3/6 anonim ***** válasza:
fuuu, ez elég morbid :D
2014. máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kalorimetria morbid.


Egyébként a mérésből következik, hogy semmit nem árul el az ilyen adat az élelmiszer lényegéről. És mégis sokan csak annyit vesznek figyelembe egy élelmiszer elfogyasztásakor, hogy mennyi vizet tudtak felmelegíteni vele.. kicsit vicces.

2014. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Zseniális. Kicsit érdekes az a hiedelemvilág amit e köré a dolog köré építettek.
2014. máj. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi még nyomattunk ám fizika - termodinamika órán ilyen kalorimetriás mérést az egyetemen.


Mondjuk akkor termosztátba vízbe jeget tettünk.. már nem is tudom mit mértünk pontosan, volt ott is fajhő, olvadáshő, minden.


Jaa meg ugye fa.sza kis ellenálláshőmérő gyakorlati alkalmazása.

Hát igen, ezek a tudományok.. semmi közük a táplálkozáshoz, egészségmegőrzéshez és a fogyáshoz :D

2014. máj. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!