Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy már annyit...

Hogy lehet hogy már annyit eszek mint egy akváriumi hal, és 1 hét alatt híztam 1 kilót?

Figyelt kérdés
Egész nap mozgok, edzek, és kb semmit nem eszem már, és múlt hét előtti vasárnap 66 kg voltam, most vasárnap meg 67...mitől van ez? Azt hittem fogytam és el sem hittem amit látok, ez nem ad túl nagy kedvet a folytatáshoz. pedig már tényleg mindent megteszek. Régen nagyon kövér voltam aztán fogytam és most tartok az edzés-fogyózás csúcspontján, de nem koplalok, persze, szoktam éhes lenni de nem farkas éhes. Mit tehetnék még? Kb 3-7 kg-ot szeretnék még leadni.
2014. máj. 26. 05:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelezném, hogy az "alig eszek " egyenlő a koplalással...
2014. máj. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban folyamatos fizikai edzésben vagy, akkor ne feledd, hogy az izom és a zsír eltérő sűrűségű, az izom a nehezebb. Azaz miközben fogysz a zsírból, közben nő az izomtömeg.
2014. máj. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt az "alig eszek"-ből aligha tudja megoldani, ugyanis az izomtömeg növekedéshez kcal-többlet kell. Egyszerűen csak a koplalás miatt tartalékol a szervezet.
2014. máj. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szervezet azt érzékeli, hogy jelentősen kevesebbet kap, mint amire valóban szüksége lenne, akkor minden bevitt kcal-t tartalékol, mert nem érzi, hogy többlete lenne. Egyél normális mennyiséget és sportolj, mozogj többet, akkor majd a szervezeted "biztonságban" érzi magát, és a hajlandó lesz a meglevő többletet elengedni. !!!!
2014. máj. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értesz a táplálkozáshoz + beteg vagy?
2014. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszer szívesen elbeszélgetnék egy hozzáértővel a koplalásról... Misztikus, hogy egy test szinte a semmiből energiát merít s egy koplaló igen lasan fogy. Nem a kérdezőről beszélek, mert 1 hét és 1 kiló semmi, 1 nap alatt többet tud nőni a súly felfelé spontán :D

Tartalékolás vagy sem, ha valaki nem eszik, kénytelen fogyni. Más kérdés, hogy miből és ha újra elkezd enni, mi lesz, illetve mennyire egészségtelen módszer, de párszáz kalóriából aztán nem tud meglenni egy test, ha nem nyúl valamely részéhez, muszáj égetnie valamit, izmot vagy zsírt. Olyan nincs, hogy az ember nem eszik és nem fogy, pláne hízik. Maximum nagyon lassan teszi.


De akárhogyan is van, koplalni ritkán célravezető s vannak sokkal jobb megoldások. Ha az ember edz, de egyáltalán él, akkor evés nélkül elég hamar eljut a test az izombontás gondolatáig, amit aztán tett követ. Ami nem a fogyás értelmes irányába hat.


A test pedig néha elég fárasztó. Nekem jóval több feleslegem van, de ha vigyázok, ha ereszdelahajam van, a testem boldogan stagnál. De nem adom fel :D Koplalás ellen pedig immunis vagyok.

2014. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szubjektív: az,aki éhezteti magát és szinte csak rossz minőségű táplálékot fogyaszt,ott simán el tudom képzelni, hogy a test tartalékol. A szervezet vészüzem módban van, minőségi tápanyag nem érkezik, így minden egyes falatot dob a zsírraktárba.
2014. máj. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!