Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 20 kg fogyás a cél. A leírtak...

20 kg fogyás a cél. A leírtak alapján sikeres lesz?

Figyelt kérdés
Az előzményekről csak annyit, hogy az elmúlt 2 évem maga volt a pokol. Ha sz@r a kedvem, akkor pedig eszem. Ez a két év pedig szinte csak ilyen napokból állt. Minden olyan dolgot megettem, amit szerintem az emberek többsége megeszik vagy megiszik. Rántott hús és sült krumpli étolajban kisütve, sütik, kóla, energiaital, és még sorolhatnám. Aztán odáig jutottam, hogy a 173 centimhez 90 kg-t nyomok. Amikor megláttam ezt a számot a mérlegen, akkor döntöttem el, hogy ennek vége. 24 éves fiatal nő vagyok, nem fogom tűrni, hogy kibuggyanjon a háj a hasamon, hogy dagadjon a bokám a melegben, hogy hallgassam a környezetem pesztrálását. Igazuk van, és ezt nekem is be kellett volna látnom már hónapokkal ezelőtt. Szóval eltüntettem a háztartásomból mindent, amit eddig ettem. Nincs itthon cukor, finomliszt, fehér kenyér, kóla, energiaital, meg a többi szemét. Felváltotta ezeket a zöldség, halak, csirke-és pulykamell, teljes kiőrlésű kenyér, olívaolaj. A húsokat nem serpenyőben sütöm, hanem sütőzacskóban a sütőben, zsiradék nélkül, hozzá párolt zöldség, reggelire pirítós teljes kiőrlésű kenyérből, sovány sonkával, sok-sok zöldséggel. Gyümölcsöt viszont csak ritkán eszem, ugyanis nem nagyon szeretem őket. Inkább gyümölcscentrifugán készítek gyümölcslevet narancsból, almából, van hogy répát is teszek hozzá. A sportra is ráálltam. Futással kezdtem, de rájöttem, hogy ekkora túlsúlynál a térdem nem fogja bírni, 2 alkalom után fájt. Így átváltottam biciklizésre, napi kb 1-1,5 óra, közepes tempóban. Nem bicikliúton, hanem földúton, sok emelkedővel, sokkal nehezebb tekerni a hepehupás úton, mint a sima betonon. Szóval az lenne a kérdésem, hogy amit csinálok, az mennyire lesz eredményes ennek a 20 kgnak a leadásában? Amúgy ülőmunkát végzek, ez a nagyjából 2 év úgy telt el, hogy 8 óra folyamatos ülés, majd otthon az a pár óra házimunka. Szóval mozgásügyileg mínuszban voltam. Köszönöm szépen előre is a válaszokat, és szívesen fogadok minden tanácsot!

2014. jún. 10. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Jól hangzik minden, amit leírtál, csupán annyi tanácsot adnék, hogy a "szenny" ételek elhagyását inkább fokozatosan vezesd be, hiszen eddig a szervezeted ahhoz volt szokva és egy ekkora váltás, hatalmas megterhelést jelenthet. Amikor én egyik napról a másikra elhagytam teljesen a cukor fogyasztását, lépten nyomon rosszul lettem, leesett a vérnyomásom, hányingerem volt...

Valamint az is nagyon fontos, hogy megfelelő mennyiségű folyadékot vigyél a szervezetedbe! Napi legalább 2.5 liter vizet próbálj meg inni.

Ha a térdeddel problémák vannak, talán a biciklizés sem a legmegfelelőbb, bár ha eddig úgy érezted, nem jelentkezik fájdalom, végülis beválhat, de B tervnek az úszás sem rossz! :)

Heti fél kg fogyást tűzz ki célnak, az a legegészségesebb de ne csak a mérlegre hagyatkozz, szalaggal mérd magad, sokkal hatásosabban jelzi a változást, hiszen lehetséges, hogy egy héten belül leadsz egy csomót zsírból, de közben izmosodsz is.

Sok kitartást!

2014. jún. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Lipton. ***** válasza:

Majdnem jó, de ha komolyan gondolod akkor nagyon precíznek kell lenned a diéta és az étrended terén.

Amit írtál azok jók, de a sovány sonkát én nem vállalnám be, még akkor sem ha "sovány".

És ezt a gyümölcscentrifugás dolgot is mellőzd, hiszen rengeteg cukor van a gyümölcsökben amit az emberek 80-90%-a nem tud, a répát is mellőzd.

Bicajozni nem kell mindennap, elég heti 3-4* is 1 órát, csak egyenletes tempóban végezd, és utána egy teljes étkezés kell.

Egyél 2-3 óránként , hogy ne ingadozzon a vércukrod.

:D

2014. jún. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A gyümölcsről nem lesz nehéz lemondanom, mert nem szeretem igazán. :) Eddigi tapasztalataim alapján a biciklizés nem terheli meg az ízületeimet. Kifejezetten élvezem, és azt vettem észre, hogy napról napra jobban bírom. Azt tervezem, hogy a későbbiekben, ha már leadtam pár kilót, akkor a bicajozást néha felváltom kocogással. Egyik nap bicaj, következő alkalomkor futás. De egyelőre ez még csak távlati terv, előbb le kell fogynom, hogy bírják a csülkeim a terhelést. Szeretnék mindent úgy csinálni, hogy közben ne terheljem a szervezetem. Iszom eleget, szénsavmentes ásványvizet, minimum 2 litert naponta. De ebben a melegben akár ennek a dupláját is. Viszont egyetlen dologról nem tudtam lemondani, a reggeli nescafé 3 in 1-ről. :D
2014. jún. 10. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Teljes kiürlésű pékárú helyett inkább tojást reggelizz. Lehet valamivel egészségesebb a tk kenyér( bár én nem hiszem), de ugyanolyan hízlaló. Szóval fogyókúrába nem nagyon fér bele, max súlytartásba, de mire odakerülsz már nem is fogod annyira kívánni. A zsírtól meg ne félj, hidd el, attól nem hízol. Jó, ne tocsogjon a kaja a zsírban, de sokkal jobb ha pl igazi sonkát, kolbászt eszel, mint a bolti sovány sonkákat, ki tudja mi van abban(szója, cukor, tartósító, szinezék)? Húsokból is ehetsz nyugodtan bármilyet, nem muszáj csak csirke meg pulyamellett, mert egy idő után úgy megunod, hogy rá se bírsz nézni. Ehetsz combot is, disznót is(főleg ha házi), marhát is.

A bicikli nagyon jó:) Jó lesz az, csak ne add fel, sok sikert!

2014. jún. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Tk kenyér helyett zsír. Szalonna/tepertő. Sok zöldség, kevés gyümölcs, sok hús. Meg is érkeztünk a normális (paleolit) táplálkozáshoz. Sok szerencsét a fogyáshoz!
2014. jún. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat és a biztató szavakat!!! Azt hiszem, hogy jól csinálom a dolgokat, holnap lesz egy hete, hogy belekezdtem ebbe az egészbe, és már 1 kg-val könnyebb vagyok! :D
2014. jún. 10. 20:57
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy ez még nem zsírból ment. De akkor is, pozitív irányba indult a dolog és ez erőt ad. :) Még egy kérdésem lenne. A dinnyéről is le kell mondanom? Mert írtátok, hogy a gyümölcs nem igazán jöhet szóba. Akkor a dinnyét is hanyagoljam inkább?
2014. jún. 10. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre mindenki mást mond. Ha nagyon szigoróan veszed a diétát akkor vigyázol vele. De én pl nem tudok gyümölcsökről lemondani és nem is akarok. Mondjuk ne desszertnek egyed, hanem válts ki vele egy étkezés, mondjuk azt reggelized vagy vacsizod csak.
2014. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!