Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Terhességem alatt meghíztam,...

Terhességem alatt meghíztam, majd szülés után strumám lett. Semmilyen módszerrel nem tudok fogyni, hiába a diéta, sport, hypoxi, stb. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2008. júl. 31. 08:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha strumád van, ez azt jelenti, hogy a pajzsmirigyed nem működik rendesen, ezért nem tudsz fogyni. Mindenképpen menj orvoshoz a problémáddal, mert először a pajzsmirigy-problémádat kell kezelni. Ha ez rendbejön, nagy valószínűséggel a fogyás is beindul.
2008. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy a pajzsmirigyemmel van a gond, és voltam orvosnál is. De a TSH szintem még nem annyira súlyos, hogy gyógyszert vagy más kezelést kapjak, még nem veszélyezteti az életemet. Azt mondta az orvos, hogy a kövérség itt csak "kis kellemetlenség"! Azt mondta vízkúrázzak, az majd segít. Persze, 4 liter folyadék után 1x megyek mosdóba, a többi víz rajtam marad. Eddig kb. 12 kg-nyi megkötött folyadék van a szervezetemben az orvosok szerint. Merthogy voltam máshol is. De kezelést nem kaptam. Ez a problémám.
2008. aug. 1. 08:17
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Eddigi egyetlen válaszoló vagyok: olyan nincs, hogy az orvos nem kezel! Én ezt nem értem, ezt az orvosi hozzáállást: "A kövérség csak apró kellemetlenség". Hogy mondhat egy orvos ilyet? Nyilván ő is tisztában van azzal, hogy a kövérség a melegágya egy csomó szív- és érrendszeri problémának, és egyéb súlyos betegségeknek is.

Szerintem ne hagyd annyiban a dolgot: járj addig orvostól orvosig, míg valaki nem kezd veled foglalkozni! Szükség esetén akár bíróságra is viheted a dolgot, hiszen az orvosod viselkedése már jócskán kimeríti a veszélyeztetés fogalmát! Ne engedd, hogy a fehérköpenyesek az egészségeddel játsszanak!

2008. aug. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!