Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az ételfüggőséget hogyan...

Az ételfüggőséget hogyan lehet leküzdeni? Milyen mozgás és étkezés ajánlott nekem?

Figyelt kérdés
rengetegszer fogyókúráztam már.. kisebb-nagyobb sikerekkel..volt már hogy 10 kg-t is fogytam, 15-t visszahíztam.. rengeteg a kudarc élményem, de egyszerűen nem tudom miért van szükségem ennyi kajára?! nem tudom abbahagyni és megálljt parancsolni magamnak! nem értem! 170 cm és 105 kg vagyok. Segítsetek!
2014. jún. 14. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:

élet,környezet megváltoztatásával.

a jelenlegi életed valszeg annyira lapos,hogy a kaja az egyetlen öröm benne.

teremts magadnak egy olyan életet,amibe más is belefér a kaján és önmagadon kívül.

2014. jún. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A fogyókúrával az a baj, hogy az ember lefogy nagy nehezen X kilót és utána azt gondolja: ügyi voltam, csinosabb lettem, ezért most megjutalmazom magam egy kis sajtos-tejfölös tésztával és egy Milka csokival. De hazafelé veszek egy krémest is, hisz régen ettem és az nem árthat, hiszen csak egy kis krémes.

A "fogyókúra" szót el kéne felejteni, és helyette az "életmódváltás" szóban gondolkodni. Míg a fogyókúra mondjuk pár hétig tart, az életmódváltás talán hosszabb ideig, talán örökre?

Elcsépelt közhely, de tényleg ki kell űzni az étrendből mindent amibe cukor van (a cukor is függőséget okoz, mint a koffein vagy a nikotin!), lisztes kaják (kenyér, tészta), rizs, krumpli, olajos, zsíros kaják, gyümölcsökből az aszalt gyümik, olajos magvak is mértékkel. 1 db banánban is van vagy 100 kalória, abból se nehéz egy huzamban 4-5 darabot eltüntetni... Amíg ilyeneket eszel, esélytelen lefogyni!

Én is voltam pár éve majdnem 120 kiló, aztán lassan lefogyogattam, tavaly olyan 80-85 kg voltam nyáron. Ősszel aztán megint depis lettem és rám jött a pirítós kenyér zabálás, seperc alatt fel is jött +10 kg. 1 hónapja 97 kg voltam, most 88 vagyok. De célom 80-ra lemenni július elejére, mert akkor megyek Finnországba 5 hétre és jó volna addigra minél inkább megcsinosodni. :)

2 hete beiratkoztam konditerembe és ott is izzasztom a kalóriákat rendesen. Most így néz ki egy napom: reggel szedek a kertben vmi gyümölcsöt ami éppen terem, most éppen szamóca, feketeribizli meg málna alkotja a reggelimet, ill. pár szem cseresznyét is eszek. Délelőtt megyek a konditerembe, 20 perc szobabicikli, 30 perc evezőpad, meg 30 perc ellipszis. Ez már önmagában vagy -1000 kalória. Bár az evezőpadot legutóbb 40 percre emeltem, de holnaptól emelek egy kicsit az erősségén is h érezzem h húzza a karizmaimat. Kondi után 2 evőkanál tejsavófehérje koncentrátumot összeturmixolok egy kis karobporral és szójatejjel és ezzel meg van az ebéd. Délután meg zöldség, megnézem h a hozzánk közeli boltba éppen mi az akciós, ilyenkor a saláta elég olcsó, meg a mostani kedvencem a koktélparadicsom, az is napi csemege nálam. Nem csak hogy nagyon finom édes, de egy 250 grammos kis doboz paradicsomban 50 kalória sincs, tehát elhízni se lehet tőle és kielégíti az édesség vágyamat, és 200 Ft körül van. Egész nap csak pár száz kalóriát eszek, de nem is kívánok enni, már az édeset se kívánom - szerencsére - tudom egyébként milyen rossz az édesség-függőség, amikor az ember eszik egy jó káposztás tésztát és utána rögtön azon gondolkozik, h most mi legyen a következő nasi, "elmenjek a bolta vegyek egy csokit, egy olyan ízűt amit még nem ettem, de ha lúd legyen kövér, akkor már veszek egy kis csipszet meg egy kis sajtot is mert éppen akciós - bűn lenne kihagyni".

Egyébként érdemes tényleg konditerembe beiratkozni, minél többet mész annál jobban ráérzel és az is egyfajta függőséget okozhat, meg érdemes a témával kapcsolatos írásokat olvasni ami szintén inspirálhat, pl. ezen az oldalon vannak jó cikkek:

[link]

2014. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Van a YouTuben egy kedvenc hipnózisos videóm, 3 részes FREE Weight Loss Hypnosis Session videó, angolul van de sztem nagyon jó, ennek a 3. részéből idefordítok egy motiváló részt, nem vagyok jó angolos, de azért igyekszem a fordítással. :)


"Képzeld el magadat amint évek múlva hazaérsz. Nézz meg magad és csinálj úgy mintha úgy folytattad volna az életedet, ahogy eddig éltél. Túlsúlyosan és egészségtelen ételeket fogyasztva. És minden probléma, ami felbukkant az életedben, mibe került ez neked? Mi az ára a te személyes boldogságodnak? Ahogy így élsz, rossz étkezési szokásokkal és egészségtelen ételekkel. Milyen érzés, börtönbe zárva élni rossz étkezési szokások és egészségtelen ételek rabjaként. Nézd meg magad alaposan és vedd észre ahogy érzed magad. Nézd meg a tested, lásd a súlyt amit cipelsz magadon. A kifejezést az arcodon. A terhet amit viselsz. És képzeld el magad ebben az állapotban. Nézz ki a világra, a saját szemeiden keresztül, 1 év múlva a mostantól ahogy ugyanúgy teszed a dolgaidat mint előtte. Boldogtalan vagy a súlyoddal. És ez milyen hatással van a kinézetedre és a közérzetedre. Milyen érzés? Így élni. Mit mondassz magadnak? Ebben az állapotban 1 év múlva tekints vissza a múltba ebbe a pillanatba, ahogy itt relaxálsz. Talán lenne valami amit mondanál magadnak.

Van egy másik irány is amit választhatsz. Most gyere vissza és állj ellen a múlt hibáinak. Tekints előre és válaszd a jót, egy másik jövőt magadnak. Ismét, képzeld el magad 1 év múlva a jövőben. De ez alkalommal, máshogyan csináltad a dolgokat. Vékonyabb és egészségesebb vagy most. Egyenesen állsz, kihúzod magad. Arcod ragyogó és egészségtől sugárzik. Egész tested energiával teli. Jól nézd meg magad. Milyen egészségesnek nézel ki, ahogy lélegzel, ahogy tartod magad, mennyivel több energiád van, ahogy mozogsz, mennyire karcsúnak és egészségesnek érzed magad. Boldogabbnak érzed magad. És van önbizalmad és örülsz annak ahogy kinézel és ahogy érzed magad. És más emberek is észre veszik. És büszke vagy arra, amit elértél. Sokkal boldogabbnak érzed magad mint korábban. És észreveszed mennyivel energetikusabb lettél. És mennyivel tisztábban gondolkozol és ura vagy magadnak. És észreveszed mennyivel több az önbizalmad. És most képzeld bele magad ebbe a jövőbeli énedbe. Ebbe a vékony, karcsú és egészséges énedbe. Érezd a lélegzeted, érezd az energiád. És élvezd a különbséget. Észreveszed h mennyire jobban érzed magad. És azon tűnődsz, mi mindent tehetsz ezzel a vékonyabb, karcsúbb, egészségesebb éneddel. Pillants vissza a múltba ebbe a pillanatba ahogy itt relaxálsz. Van valami amit szeretnél mondani magadnak? Megéri?

Mindig vannak választható döntések. A döntés egyszerű, attól függ melyik irányba akarsz menni. Balra vagy jobbra? A jobb az ami a jó döntés. Csak emlékezz ahova tartani szeretnél, a jobb irányba."

2014. jún. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! hát igazatok van.. igazából nem egy nagy a társasági életem.. pont ezért nem járok el sehova, ha a barátnőim hívnak, mert hogy hogy nézek ki! Sokszor megvan az elhatározás, az akarat, de mindig kudarcot vallok! Köszönöm, mert tényleg jól esik, hogy segítetek!
2014. jún. 15. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!