Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezzel így el is érek valamit,...

Ezzel így el is érek valamit, izmosodok, kicsi zsírt leadok, vagy egyáltalán nem érek el vele semmit?

Figyelt kérdés

165cm vagyok, és 48-50kg között mozgok, 14 éves fiú. Ezek alapján gondolom mindenki arra gondol, hogy híí de sovány lehetsz! Egyes testrészeken igen, pl. arc,nyak,kezek. Viszont a többi testrészemre rakódott le nagy része. Tavaly fogytam, az orvos is javasolta, hogy egy 5kg-t jó lenne leadni, le is adtam (pár kg-al többet is) sportoltam és figyeltem arra, hogy mit eszek. Ezeket máig be is tartom! Viszont a felső testem nagyon aránytalan. A kezeim vékonyak, a hasamon és a mellkasomon pedig még van zsír. Tudom, nem megy egyről a kettőre a dolog, de szeretném elérni, hogy ez eltűnjön. Ha a hájt lehúzom a hasamról látni a kockákat, annak is örülnék, ha ez alaphelyzetben is látszódna! (edzek hasra egy héten 3-4x.) Édességeket és csipszet,kólát stb. nem eszek, és boldogan megvagyok nélkülük. Viszont sok húst,halat,tojást,zöldséget,gyümölcsöt és rizst eszek. Fehér lisztes dolgokat is ritkán eszek, általában csak így ünnepeken de akkor is keveset! Szoktam járni futni hetente 3x 25percet körülbelül, de ezt idén növelni fogom legalább 45percre! És súlyzózok is, minden izomcsoportra, bicepsz,tricepsz,váll,hát,mell,lábak és a hasamat is edzem (4x100 hasprés, de még ezt is növelni fogom!).

Amint a jóidő megjön hetente szeretnék 3x kijárni futni és 2x súlyzózni. Emellett minden nap sokat biciklizek,gyaloglok és focizni is szoktam sokat egy héten! Iskolába gyalog járok kb. 15-20perc míg odaérek. Járok sportkörre az iskolában, szóval nagyon sokat mozgok és nagyon jól érzem magam! Viszont a felső testemmel nem vagyok kibékülve így! Tegyek fel majd esetleg képet? De más is mondta, hogy ez így tényleg rossz, szóval nem csak én képzelem be magamnak! Előre is köszönöm az ÉRTELMES válaszokat!


2010. jan. 4. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez így jó ahogy csinálod!

A súlyzózásról, és felsőtestedzésről annyit, hogy sok súllyal csinálj keveset.

tehát. pl. nem 5 kg-s egykezes súlyzóval csinálsz 50 bicepszgyakorlatot, hanem 15 kilóssal 8 at...

És ezeket szépen sorozatba építed:

pl. 8x4 tehát, négyszer csinálsz 8 bicepszgyakorlatot

(4 sorozat, 8 gyakorlat)

sorozatok között kis pihi, mindig úgy válassz súlyokat, hogy a 7-8 dik gyakorlat már igen nehezedre essen

Erőlködj!!!!

am.

[link]

itt mindent megtalálsz...

2010. jan. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm és várom a további válaszokat! Egyébként úgy csinálom, hogy általában már a bicepsz gyakorlatok végére elfárad a kezem, utána gyúrok pl hasra és utána még szoktam a vállamat/hátamat. De a futásban jobban hiszek :) Csak persze attól nem lesz a felső testem izmos, de akkor gondolom ha ezt fogom csinálni lemegy a felső testemről a zsír? Köszi az oldalt is már régebben olvasgattam.
2010. jan. 4. 21:00
 3/5 anonim válasza:
ezt ne csináld amit az első írt még megsérülsz igaz én lány vagyok de kajakozok ezért tudom annyit emelj amennyit eddig csak mondjuk keményebben úgy hogy megállás nélkül igaz hogy fáj de attól fog erősödni meg csinálj felüléseket hogy utána izomlázad legyen igaz ez is fáj meg kemény de ezzel mész valamire meg a hasadat masszírozzad körkörös mozdulatokkal esténként így hamarabb változás lesz.Ja és leírnád hogy fogytál le? légyszi
2010. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

ja és egy kép jól jönne hogy lássam a teherbíró képességed

ammeg előző voltam 14/L

2010. jan. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ, majd teszek képet. Egyébként úgy fogytam le, hogy még többet mozogtam, mint általában a biciklizés mellett kijártam futni és fociztam is (csak a haverokkal), és emellett elhagytam az édességet, bár azért néha ettem egy kis csokit, de ez belefér. Aztán nem ettem/eszek fehér lisztes dolgokat. A csoki még most is becsúszik de már nem olyan sok. Emellett a húsból is még többet ettem, meg salátákat meg több zöldséget,gyümölcsöt. De ha nem éppen húsos volt az ebéd azt is ettem, csak abból keveset.
2010. jan. 9. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!