Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a napi étrend megfelel?...

Ez a napi étrend megfelel? (lenn tovább)

Figyelt kérdés

az túlzás h. fogyózom, csak kb 3kilótól szeretném megszabadulni, főleg combtájt és csípőn van 1 kicsike

eddig eléggé "szarul"étkeztem, sok kenyér(szendvics)reggel mindig vmi csokis péksüti, zsíros kaját, semmi gyümi zöldség


ma ezt ettem:


reggeli:(3db mandarin és egy jóreggelt szelet(tudom ez is cukros, de azért csak jobb mint a csoki meg a szendvics)

ezt úgy 8-11ig fel osztottam minden szünetben eszegettem belőle)


ebéd(2kor): olajos hal(szardinia)fél doboz mellé saláta(kukorica, borsó, ubi, alma, zöldbab volt benne) egy fél szelet kenyér(tudom nem kellett vna, de anélkül nem tudok ilyet enni)


vacsi(6kor): 2tojásból rántotta, 1 fej vörös hagymával) kis napraforgó olajon készitve


fél8kor : 1 kivi

3körül ittam egy kvt-t


(tudom több hús kéne, csak az a gond h nem szeretek a halon és a virslin, pulyka felvágotton kívül más húst:S)


min változtassak? tanácsokat kérnék! köszönöm


2010. jan. 4. 18:17
 1/8 A kérdező kommentje:
még vlami, ugye ez nem volt több 1000kalóriánál?
2010. jan. 4. 18:30
 2/8 anonim válasza:

Szia!


Reggeli: nincs benne semmi olyan étrendi összetevő, ami fehérjét tartalmazna, holott ez fontos lenne... egy kis tejterméket be lehetne illeszteni..pl a mandarint összekeverni natúr joghurttal... vagy ha ez fel van osztva akkor edd meg a joghurtot/ kefírt és az jó, ah így el van osztva a cucc, csak délelőtt is legyen valami fehérjeforrás..


Ebéd: semmi baj a kenyérrel, főleg ha barna/félbarna kenyér, de jó a magos vagy korpás zsemle is... ne legyen mindennap olajos hal, ha már mást nem eszel, akkor váltogasd a virslivel és a pulykafelvágottal a dolgot... Az olajos hal helyett jobb a párolt hal, vagy a sütőben kevés olajon megsütött halrudacska (imádom:) )


Vacsora: tojásrántotta rendben, de ne mindennap...tudod: koleszterin, plusz uncsi is lehet egy idő után... :) hagyma helyett felturbózhtaod més zöldségekkel is (paprika, zöldborsó, petrezselyemzöld; csak a fantázia szabhat határt...:)


Nem feltétlen az a baj, hogy nincs hús, hanem az hogy NINCS TEJTERMÉK!!!! Fontos fehérje, Ca, egyéb ásványi anyag és vitaminforrás!!!!


Üdv: egy dietetikus hallgató

2010. jan. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dietetikus hallgatónak gratulálni tudok! Mióta "hallgatsz?"

A tej, mint fehérje forrás??? Egy deciben van 3 gramm! Vagyis 3%-os a fehérjetartalma! A csirkemellnek meg 24%-os... Egy deci tej kalóriatartalma majdnem annyi, mint bármelyik cukros üdítőnek! Tejcukor ugyebár...

Kálciumforrásnak meg igencsak gyatra, köszönhetően a sok tartósítási eljárásnak. És a legtöbb tejtermék akkor látott tehenet, amikor a bociszállító kamion melléállt a tejport szállítónak!!!

Másik dolog, hogy az emberek 60%-a laktózérzékeny, amitől felfújódik, és hasmenése van a tejtől.

A tej baromira nem egészséges... semmilyen élőlény nem szopja a másik tejét... Tej csecsemőknek kell, ha anyatej... amúgy semmire nem jó. Ezért is laktózérzékenyek az emberek. Mert csecsemőkorban még meg tudják emészteni, de utána ez leáll, mert már nincs szüksége rá a szervezetnek!

A joghurtok tele vannak cukorral, talán csak a natúr nem olyan vészes. Ja hát és amikor rá van írva, hogy 0,1%-os zsírtartalom! Hát ettől szoktam hátast dobni. Nem a zsír a gáz, hanem a cukor ezekben a sz@rokban! Végülis ráírhatnánk a gumicukorra is, hogy 0,1% zsírtartalom... a sok birka akkor is megvenné, azt hinné diétás.

Ha már tejtermék, akkor zsírszegény túró, vagy cottage cheese... azoknak legalább 12% körül van a fehérje tartalma.

Ja, hát és ugye az állati fehérjékben benne vannak azok az esszenciális aminosavak, amiket a szervezet nem tud előállítani...

Szóval egy jó roston csirkemellnek sokkal több értelme van, mint bármilyen tejterméknek... de mindegy.


"Egy bunkó 2 diplomás volt élsportoló, aki megtanult táplálkozni..."

2010. jan. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
oké csirkemell-csirkemell, de már írtam h nem eszem meg:S
2010. jan. 4. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy a pulykafelvágott az mitől megy, a roston husi, vagy a csirkemell sonka miért nem? A hal is jó, vegyél tonhal konzervet, olyat ami sós lében van, nem pedig olajban. Salátával összekutty, és tutiság!
2010. jan. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Bunkó élsportoló! a csirkemell többet ér mint bármelyik tejtermék?? Már ne haragudj: akkor honnan jut kálciumhoz? És most ne legyen az a válasz, hogy majd jó kis pezsgőtablettából, vagy egyéb étrendkiegészítőből, mert abból aztán nem sok szívódik fel, míg tejtermékekből 60-80%-os a felszívódása... Zsírszegény sajt átlagos fehérjetartalom 20g körül, zsírt: 10 g alatt, Ca: 400-500 mg; csirkemell: 24 g fehérje, zsír: 1,5 g, Ca: 5mg...

A tejtermékek azért jó fehérjeforrások, mert teljes értékű fehérjéből áll, azaz az összes esszenciális aminosavat tartalmazza a megfelelő mennyiségben és minőségben... A laktóz a savanyított tejtermékekben a tejsavbaktériumoknak köszönhetően lebontott állapotban vannak, ezért még a laktózérzékenyek többsége is el tudja fogyasztani...

Ismered a tejtermékek gyártástechnológiáját is , vagy olvastad a Magyar Élelmiszerkönyvet hogy milyen követelményeknek kell megfelelniük a tejtermékeknek, hogy piacra kerülhessenek? Mert nekünk alaposan át kellett néznünk... Ha a kedves kérdező, nem tolerálja a tejet akkor valószínűleg nem fogja inni, ahogy a csirkemellet sem fogja elfogyasztani , ahogy azt el is mondta...

Félreértés ne essék a csirkemell szuper élelmiszer ( ja, ha már annyira nem szeretjük az élelmiszeripar-játékot játszunk: vajon a csirkéknek hány %-a van hozamnövelő antibiotikumokkal,stb kezelve, hm? - ezt vajon miért nem említetted?) , de mindennek két oldala van...


Mindenről lehet rosszat és jót is mondani...

Én csak segíteni próbáltam, de minek mentegetem magam?

Te úgyis okosabb vagy, minden bizonnyal...


Sok sikert a diétázó kérdezőnek:)

2010. jan. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
bocs: az aláírás elmaradt: dietetikus hallgató, 4 éve
2010. jan. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2010. jan. 5. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!