Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adjak le 5 kg -ot a...

Hogyan adjak le 5 kg -ot a nyáron? 15/L ( 60 kg)

Figyelt kérdés
Sziasztok ! :) 15 éves lány vagyok magasságom : 168 cm ( ha azóta nem nőttem még .. :D ) . Sajnos nemrégiben 23 kilós fogyásom yo- yó effektusba esett bele ugyanis nagy koplalásnak és hashajtózásnak köszönhetően 5 kg visszajött :( Szeretném megtudni ,hogyan és miként fogyhatok le koplalás és egyéb csodabogyók nélkül... Jelenleg a mozgás , az én esetemben lazább sportolás sajnos per pillanat nem jöhet szóba mert eltörtem a lábujjam és még menni is kihívás. Egyszerűen tehetetlen vagyok az emésztésem is gyötrelem csoda , ha 2 vagy 3 nap után tudok / tudogatok WC-re menni ... meg azért az egész család jó emberes méretű ( genetika) ...de szerintem az lehetetlen ,hogy csak salátán élve lehetek karcsú.

2014. jún. 27. 20:59
 1/2 anonim válasza:
Szió szerintem szedjél egy kis emésztés elősegítőt s hagyd abba a fogyókúrát ebben a korban nem szabad mert nagyon árt az egészségednek. Gratulálok annak a 23 kilónak :). Ha jobban lesz a lábújad kezdj el sportolni vagy sétálj sokat :)
2014. jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy le tudtál adni ennyit, tényleg gratulálok hozzá! :) Sajnos a visszahízás ilyen drasztikus dolgok után szinte garantált, örülj, hogy nem több jött vissza.

Azzal kellene kezdeni, hogy rászoktatod a gyomrod a rendes minőségű és mennyiségű táplálékra, alacsony kalóriatartalommal. Ez sajnos az első pár hétben saláta-uborka-paradicsom és társai kombóját jelenti, idővel beáll a szervezeted erre és tudsz járni rendesen wc-re. (És persze gyógyulgat a törött ujjad is. :)) Próbálj meg minél több rostot és folyadékot bevinni a szervezetedbe, az segíti az emésztést és az anyagcserét is a normális szintre visszaállítani. Utána pedig, ha tudsz mozogni többet, ha nem, próbálj meg minél kevesebb szénhidrátot és minél több fehérjét enni. Sokan mondják, hogy ez nem csak a cukros ételek és a kenyér/tésztafélék hanyagolását jelenti, hanem a gyümölcsöt is csak mértékkel szabad enni... Nos ezt rád bízom. Nekem az istenem az eper és társai, nem mondok le róla, mégis minden megy úgy, ahogy terveztem. :) Fehérje alatt pedig a sovány túrót, főtt csirkemellet és hasonlókat értem. Azért írtam, hogy később próbáld meg, mert a gyomor elég nehezen emészti a fehérjét (3-4 órát is igénybe vehet, míg a többi dolog 1-2 alatt végigmegy rajta). Stabil lesz a vércukorszinted és nagyobb rá az esély, hogy zsírszövetből fogysz. :)


Az én történetemről annyit, hogy végigjártam a poklok poklát, voltam évekig anorexiás, bulímiás, hashajtóztam, hánytattam magam, összeesésig futottam sokszor, koplaltam 3-4 napig is, fogytam meg híztam többször is rengeteget, most félúton vagyok és immár egészséges verzióban folytatom az alakformálást. :) Tehát tudom, milyen, ha az ember tönkreteszi magát. Jóval jobb helyzetben vagy szerencsére, mint én voltam, nekem így sikerült abból az állapotból visszakászálódnom a rendes életbe. Holott úgy indultam, hogy minden falat fizikailag fájt és nem viselte el a gyomrom, egész nap azzal harcoltam, hogy meg tudjam a legapróbb dolgokat emészteni. Eleinte gyenge zöldségleveseket tudtam csak enni, aztán jött az, amit írtam. :)


A genetika pedig hátráltathat, de sosem lehet erősebb az emberi test általános működésének alapjánál. Nehezíthet a dolgodon tehát, de nincs lehetetlen. :)

2014. jún. 30. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!