Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétánál a párolt zöldségeket...

Diétánál a párolt zöldségeket hogy készítitek el?

Figyelt kérdés
Tesztek alá valami zsiradékot, vagy csak vízen pároljátok? És mirelit zacskós keveréket használtok, vagy friss zöldségeket?:)
2014. júl. 9. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Mirelitet.Egy nagy fazékba teszek forró vizet(energiaspórolás miatt),a fazékra egy párolóbetétet,vagy ha nincs egy mezei fém tésztaszűrőt,bele zöldség,rá egy fedő és ennyi. Ha beleteszed a vízbe,az főzés és kifő belőle a vitamin.Ha zsírra teszed,akkor sütöd,az sem jó ebben az esetben. Fűszert sosem használok,mert akkor nem érvényesül a zöldség friss íze.
2014. júl. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Általában úgy ahogy az első. De van hogy pici vajon először melegítem (nem sül meg) rá egy kis víz ami éppen befedi majd fedő rá.
2014. júl. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egy teflonos edényt egész vékonyan (süröecsettel) bekenek valami zsiradékkal (egy családi adaghoz elég 1 teáskanálnyi), ezt felmelegítem, ráteszem a zöldségeket (ha fagyasztott, akkor fagyosan), megfüszerezem, és letakarva 10-15 percig párolom.
2014. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Erre a párolóbetétes dologra nem is gondoltam!

Köszönöm az ötleteket!:)

2014. júl. 9. 21:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Brokkoli ki a mélyhűtőből, répát lereszelem, karfiol marad ahogy van. Fogok egy nagy átmérőjű teflon edényt öntök bele kis olajat, belevágom a fentieket a brokkolin úgyis van víz az se kell bele. Réteszem a fedőt alágyújtok 15 perc és kész. Nem kell bonyolítani :D
2014. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Párolóbetétbe rakom és gőzzel párolom. Zöldség meg attól függ mikor mi van, télen mirelit, ilyenkor vadászok piacon frisset.
2014. júl. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én mirelitből csinálom, teflonos edényben, zsiradékkal, alá hagymát pirítva. Belerakom a zöldséget, majd ha a felolvadt jeget elfőtte, kis vizet mindig löttyintek rá. Nincs rá passzoló fedőm, így kicsit tovább tart.

A párolóbetétes megoldás jónak hangzik, ki fogom próbálni. Biztos jobban megőrzi a zöldség a hasznos komponenseit, mint az én módszeremmel.

2014. júl. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mirelitet használok.

Párolóedényben, gőz felett párolom. A vízbe (amibe nem érnek bele amúgy a zöldségek) teszek egy kis sót, meg néha más fűszereket is, pl. bazsalikom, stb.

Így az ízéhez ezek hozzáadnak kicsit, a gőz által.

Ropogósan szeretem, szóval nem párolom nagyon meg, csak épphogy.

2014. júl. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nyáron is mindenki mirelit zöldséget eszik?
2014. júl. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Attól függ, milyen zöldségről van szó. Pl. ha nem saját a borsó, akkor mindig mirelitet veszek, ugyanez van a spenóttal, a zöldbabbal és többnyire a brokkolival is. Frissebb (olyan értelemben, hogy hamar feldolgozzák), olcsóbb, kényelmesebb a mirelit. Nem akarok triplaáron csomót dolgozni a pucolással egy zöldségesnél ki tudja, mennyit aszalódó spenóttal... Így is rengeteg idő megy el zöldségpucolással.

Viszont pl. karfiolt, répát, káposztát, zellert sosem veszek mirelit formában, ezek jól elállnak s még télen is vannak. Cukkinit nem is szoktam mirelitként látni, de nem is venném meg úgy, főleg, hogy nyersen is eszem.


Magához a kérdéshez nem tudok hozzászólni, mert bár odavagyok a zöldségekért, párolva meg nem enném őket. Sütve vagy nyersen eszem őket :)

2014. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!